Jak to jest z tą pracą po inżynierii? Jest czy nie ma? Z jednej strony ofert w serwisach pracy jest dużo, a z drugiej wielu inżynierów – zwłaszcza młodych – skarży się na to, że pracy znaleźć nie może. Które specjalizacje się liczą? Dla jakich inżynierów jest praca na rynku?
Najnowsze artykuły - Produkcja
Zawody techniczne i inżynierskie pozwalają osiągnąć bardzo satysfakcjonujące warunki pracy i płacy. Dowiedz się, jak wyglądają realia zatrudnienia w dużych, nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych i jakie są najbardziej poszukiwane zawody w przemyśle.
Którym inżynierom najłatwiej znaleźć pracę?
Czy trzeba być inżynierem, aby zrobić karierę? O innych możliwościach w firmach produkcyjnych
Produkcja to gałąź przemysłu oparta o działalność ludzką. Charakteryzuje się dużą dynamiką oraz zmiennością. Tego samego oczekuje od pracowników, dając duże możliwości rozwoju. Jest tu niezmiennie duży popyt na wykwalifikowanych inżynierów.
Inżynierowie przyszłosci - poszukiwane specjalizacje i certyfikaty
Bycie poszukiwanym na rynku pracy specjalistą zdecydowanie pomaga w rozwoju kariery. Jakich inżynierów będą poszukiwać firmy za kilka lat, a jakie specjalizacje już obecnie są nadmiarowe?
Inzynier inżynierowi nierówny
Co sprawia, że osoba o profilu inżynierskim osiąga sukces na rynku pracy? Czy wystarczy ukończyć studia, by zdobyć dobrą, rozwojową pracę? Jakie cechy i podejście do pracy pomagają w rozwoju kariery?
Rynek pracy dla inżyniera
Jak wygląda obecnie rynek pracy w zakresie inżynierii i produkcji? Czy absolwent studiów inżynierskich nie musi martwić się o etat po studiach? A może tylko niektóre specjalizacje okazują się być dobrym wyborem w perspektywie przyszłej kariery?
Inżynierowie (z) przyszłości
Czy zwróciliście uwagę w filmach science fiction, że obecna technologia nierzadko przewyższa to, co w swoich wizjach projektowali scenarzyści? Za większość tych technologicznych zmian odpowiadają inżynierowie, którzy projektują, prototypują i wdrażają nowoczesne rozwiązania.
Młody inżynier na rynku pracy
Siedmiu kandydatów na jedno miejsce na budownictwo na AGH, pięć osób na jedno miejsce na inżynierię biomedyczną na Politechnikę Krakowską, trzy osoby na jedno miejsce na kierunku nanotechnologie. Czy jednak sam dyplom wystarczy, by znaleźć dobrze płatną pracę?
Inżynieria - perspektywy w branży
Z badań ankietowych przeprowadzonych w branży wynika, że konieczność nauki języków obcych dostrzega prawie połowa inżynierów, a co dziesiąty wie, że bez rozwiniętych kompetencji miękkich nie ma co liczyć na lepsze propozycje pracy i wyższe wynagrodzenie.
Polecane oferty
-
Kontroler jakości w firmie produkcyjnej
HSV Polska Sp. z o.o. Wrocław, Psie Pole praca stacjonarnaspecjalista (mid) / pracownik fizyczny umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Inżynier R&D
HSV Polska Sp. z o.o. Łódź praca hybrydowa / stacjonarnaspecjalista (mid) umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV
Najnowsze artykuły
Kobiety coraz silniejsze w biznesie
– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.
Urlop okolicznościowy na ślub dziecka
Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.
Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog
Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.
Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki
Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!
Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?
7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.
Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?
– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?