Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?
Najnowsze artykuły - Produkcja
Zawody techniczne i inżynierskie pozwalają osiągnąć bardzo satysfakcjonujące warunki pracy i płacy. Dowiedz się, jak wyglądają realia zatrudnienia w dużych, nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych i jakie są najbardziej poszukiwane zawody w przemyśle.
Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki
Praca w grupie firm przetwórstwa rolnego – proces rekrutacji, poszukiwane zawody
Rynek pracy w Polsce to nie tylko sprzedaż czy IT. Pracownicy poszukiwani są również w wielu gałęziach przemysłu. Jak wygląda praca w grupie firm przetwórstwa rolnego? Wyjaśniamy to na przykładzie Grupy BZK.
Zatrudnienie w grupie spółek szansą na większe możliwości rozwoju zawodowego
Od pracownika produkcji do specjalisty administracji? Taka ścieżka zawodowa robi wrażenie! W firmach tworzących grupy spółek lub holdingi jest jak najbardziej możliwa. Sprawdźmy jak!
Zalety pracy w firmie funkcjonującej w grupie spółek
Koncentracja przedsiębiorstw w grupę spółek to coraz częściej spotkana w Polsce forma zdobywania przewagi konkurencyjnej. Na co powinien być gotowy pracownik, który dołącza do firmy, która działa w ten właśnie w sposób? Jakie są zalety i wady pracy w organizacji składającej się z kilku podmiotów?
Planowanie kariery w zawodach technicznych
Reguły planowania kariery czy wręcz planowania swojego życia, którego kariera jest tylko elementem, są uniwersalne. Są one takie same dla przedstawicieli zawodów technicznych, jak i wszystkich pozostałych.
Czy łatwo kobiecie być inżynierem?
Historie kobiet, które świadomie wybrały studia inżynierskie i zarzuciły kotwicę w morzu nieprzeniknionej pasji zawodowej.
Kariera okiem inżyniera
O karierze w inżynierii z Mariuszem Kaletą rozmawia Aleksandra Wesołowska z Praca.pl
"Nie" to zbyt mało - psychotest
Wydawać by się mogło, że w branżach tak specjalistycznych, jak inżynieria i produkcja, kompetencje miękkie nie mają większego znaczenia. Faktycznie, najważniejszym i koniecznym do spełnienia kryterium jest wykształcenie kierunkowe i wiedza.
Polecane oferty
-
Kontroler jakości w firmie produkcyjnej
HSV Polska Sp. z o.o. Wrocław, Psie Pole praca stacjonarnaspecjalista (mid) / pracownik fizyczny umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Lider działu utrzymania ruchu
HSV Polska Sp. z o.o. Łódź praca stacjonarnakierownik/koordynator umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Brygadzista produkcji
HSV Polska Sp. z o.o. Łódź, Polesie praca stacjonarnapracownik fizyczny / kierownik/koordynator umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Inżynier R&D
HSV Polska Sp. z o.o. Łódź praca hybrydowa / stacjonarnaspecjalista (mid) umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV
Najnowsze artykuły
„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać
Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.
Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek
O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.
Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?
– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.
Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja
– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?
Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?
Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?
Jak napisać CV? Rodzaje CV
– Nawet bardzo profesjonalnie napisane CV nie zostanie tak samo wysoko ocenione przez wszystkich rekruterów, bo każdy ma swoje przekonania i upodobania, także odnośnie stylu pisania i prezentowania informacji zawodowych – zauważa doradczyni zawodowa Anna Nowicka. Są jednak pewne elementy, które podnoszą atrakcyjność aplikacji i zwiększają szansę, że nie zostanie odrzucona przez program ATS.