– Nawet bardzo profesjonalnie napisane CV nie zostanie tak samo wysoko ocenione przez wszystkich rekruterów, bo każdy ma swoje przekonania i upodobania, także odnośnie stylu pisania i prezentowania informacji zawodowych – zauważa doradczyni zawodowa Anna Nowicka. Są jednak pewne elementy, które podnoszą atrakcyjność aplikacji i zwiększają szansę, że nie zostanie odrzucona przez program ATS.
Najnowsze artykuły - CV / Życiorys
CV to podstawowy dokument aplikacyjny, bez którego znalezienie pracy jest praktycznie niemożliwe. Dlatego bardzo ważne, aby był perfekcyjny i bezbłędny. Sprawdź, jak napisać dobry życiorys zawodowy na różne stanowiska, co musi zawierać CV i jak unikać błęd
Jak napisać CV? Rodzaje CV
Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?
Systemy ATS wybierające CV, chatboty rekrutacyjne, algorytmy AI analizujące wideo z rozmów o pracę... Brzmi jak science fiction, a taka już jest rzeczywistość procesów rekrutacji. – Przygotowanie CV z myślą o AI jest kluczowe, by przejść z sukcesem wstępną selekcję – tłumaczy ekspertka HR Agnieszka Ciećwierz. Jak napisać CV „pod algorytm" i gdzie jeszcze spodziewać się weryfikacji przez AI?
Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?
Podczas przeglądania ogłoszeń nagle udało Ci się trafić na jedną lub kilka propozycji, które wydają się być dla Ciebie idealne. Jest tylko jedna przeszkoda. Wskazane przez pracodawców wymagania są wyższe niż Twoje kwalifikacje. Stajesz przed dylematem – czy dopuścić się kłamstwa w CV? Badania pokazują, że wiele osób w takim przypadku wybierze oszustwo, ignorując grożące za nie konsekwencje.
Praca sezonowa i dorywcza w CV – jak i czy wpisywać?
Roznoszenie ulotek w wakacje, praca na kasie w supermarkecie, zbiory truskawek czy jabłek dla podreperowania domowego budżetu, a może udzielanie korepetycji po godzinach? Czy takie zajęcia warto wpisywać w CV, zwłaszcza jeśli nie do końca korespondują z Twoim zawodem? Wyjaśniamy, kiedy warto pochwalić się pracą sezonową, a kiedy lepiej ją przemilczeć w czasie rekrutacji.
Podanie o pracę – czym się różni od CV i kiedy je wysłać
Doradcy zawodowi często wzywają do aktywnej postawy w czasie poszukiwania nowej posady. Zamiast biernie czekać na nowe okazje znalezienia zatrudnienia i ograniczyć się do odpowiadania na oferty, możesz wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o stanowisko w firmie, w której chcesz pracować. Pomoże w tym tzw. podanie o pracę. Sprawdź, co napisać w takim dokumencie oraz kiedy warto go wysłać.
Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?
CV zwykle odgrywa najważniejszą rolę na pierwszym etapie rekrutacji. Warto przygotować je solidnie, by zyskać szansę na dobrą pracę. Jak to zrobić, kiedy nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia? Wiele osób na progu życia zawodowego ma wątpliwości związane z prawidłowym kształtem tego dokumentu, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po pierwszym CV bez doświadczenia.
Profesjonalne CV po 50. roku życia – co musi się w nim znaleźć?
Zamieszczanie w CV pełnego opisu bogatej kariery nie zawsze jest korzystne. Podpowiadamy, jakich błędów nie popełniać, tworząc CV dla osoby po 50-tce.
Copywriter CV – jak napisać?
Wbrew pozorom CV copywriterów nie zawsze zachwycają rekruterów. Sprawdź, jakie błędy popełniają mistrzowie języka oraz jak przygotować dobre CV.
Polecane oferty
-
Przedstawiciel Regionalny
Vetlab Sp. z o.o. Katowice praca mobilnaspecjalista (mid) umowa o pracę pełny etat rekrutacja online aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Sezonowy pracownik rolny - sadzenie i zbiór warzyw
Mählmann Gemüsebau GmbH & Co. KG Niemcy, Capplenpracownik fizyczny umowa o pracę / o pracę tymczasową pełny etat aplikuj bez CV -
Specjalista ds. Marketingu
Vetlab Sp. z o.o. Katowice, ul. Żeliwna 36 praca stacjonarnaspecjalista (mid) umowa o pracę pełny etat rekrutacja online aplikuj szybko aplikuj bez CV -
specjalista (mid) kontrakt B2B pełny etat
-
Młodszy specjalista ds. monitoringu należności
Vetlab Sp. z o.o. Katowice, ul. Żeliwna 36 praca zdalnamłodszy specjalista (junior) umowa o pracę część etatu rekrutacja online aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Contact Center Representative with Dutch
Aon Kraków praca zdalnaspecjalista junior / mid umowa o pracę pełny etat
Najnowsze artykuły
Porządek na biurku − dobra organizacja to podstawa
Biurko powinno być niemal całkowicie puste, czy lepiej układać na nim przedmioty wedle jakiegoś klucza? Jedno jest pewne: nie może przypominać krajobrazu po klęsce żywiołowej, a niestety i tak bywa. Z okazji Dnia Sprzątania Biurka mamy dla Was garść strategii, które pomogą opanować chaos w dokumentach, długopisach, świstkach i segregatorach. Utrzymywanie porządku na biurku nie jest trudne!
Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek
O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.
Kasowy PIT – co to, od kiedy?
Nowelizacja ustawy o PIT z dnia 27 września 2024 roku wprowadza zmiany w systemie podatkowym korzystne dla przedsiębiorców, którzy dotąd borykali się z problemem nieuregulowanych faktur, od których mimo wszystko należało odprowadzać podatek. W określonych przypadkach metoda memoriałowa może zostać zastąpiona przez kasowy PIT dla przedsiębiorców. Jak to wygląda w praktyce?
Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?
Święta, święta i po świętach, a jak wiemy, powrót do codzienności po długim urlopie bywa naprawdę trudny. Socjolog i psychoterapeutka Beata Danielska podpowiada, według jakiego klucza możemy dzielić zadania po powrocie do pracy, żeby zapewnić sobie „miękkie lądowanie" i nie dać się przytłoczyć nagromadzonymi obowiązkami.
Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?
– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.
Urlop uzupełniający – podstawowe informacje
Co powiesz na 6 dodatkowych dni urlopu? Mało kto wie, że w pewnych przypadkach pracownikowi przysługuje urlop uzupełniający, którego pracodawca nie może odmówić. Sprawdź, kto i kiedy nabywa prawo do urlopu uzupełniającego, jaki jest jego wymiar oraz co powinno znaleźć się na wniosku o tego typu wolne w pracy.