Nietrudno się domyślić, że za sukcesem procesów handlowych stoją ludzie o odpowiednich kompetencjach. W przypadku sprzedawców jest to obszerna wiedza specjalistyczna, ale także cechy fizyczne i psychologiczne. Nienaganny wizerunek wzbudzający zaufanie oraz rozwinięte kompetencje społeczne, potrafią przesądzić o wyniku sprzedażowym firmy.
Najnowsze artykuły - Sieci handlowe
Praca w dużej sieci handlowej daje różnorodne możliwości rozwoju kariery. Jak szukać zatrudnienia w tego typu przedsiębiorstwach i czego wymagają pracodawcy? Kto świetnie sprawdzi się w handlu? Poznaj nowoczesne stanowiska w tym sektorze. Sieci handlowe tworzą bardzo perspektywiczne miejsca pracy.
(Nie)możliwe? Psychotest
Praca w sieciach już na studiach
Praktyki i staże czy praca zarobkowa? Co ma wybrać student, któremu zależy zarówno na zdobywaniu doświadczenia, jak i otrzymywaniu wynagrodzenia za wykonywaną pracę? Jedną z opcji jest rozpoczęcie pracy w strukturach sieci handlowych.
Specjalista omnichannel i inne nowoczesne stanowiska na ścieżce kariery
Sprzedaż tradycyjna – w sklepach – czy nowoczesne kanały e-commerce? Sieci handlowe stoją obecnie u progu ogromnych zmian – konieczności połączenia tradycyjnych kanałów sprzedaży z nowoczesnymi systemami umożliwiającymi zakup produktów online.
Perspektywy pracy w sieciach handlowych
Dobry pomysł na rozpoczęcie kariery zawodowej i szerokie możliwości rozwoju czy stagnacja, natłok schematycznych obowiązków i niskie zarobki – jak naprawdę wyglądają perspektywy zatrudnienia w sieciach handlowych?
Kariera na start. Dlaczego sieci handlowe to dobry wybór?
Dla jednych ta praca to ujma, a dla innych to świadomy wybór zawodowy. Dlaczego rozpoczynanie kariery w sieci handlowej to dobra decyzja? I najakie korzyści wynikające z tej pracy mogą liczyć kandydaci?
Czego uczy praca w sieciach handlowych?
Praca zespołowa, umiejętność kontaktu z klientem, organizacja własnej pracy, odporność na stres – to podstawowe kompetencje, które zdobywa pracownik każdej sieci handlowej i które dają doskonały start zarówno do dalszej kariery w organizacji, jak i budowania kariery w innym obszarze.
6 mitów na temat pracy w sieciach handlowych
Brak możliwości wyjścia na przerwę, nieprzestrzeganie kodeksu pracy, kasowanie na akord, mobbing – wokół pracy w sieciach handlowych narosło wiele mitów, często rozdmuchanych przez media na podstawie jednostkowych sytuacji. I choć w sieciach handlowych – tak jak w każdej innej branży – bywa trudno i nie zawsze praca jest lekka, łatwa i przyjemna, to wiele przekonań okazuje się mitem.
Praca w sieciach handlowych - perspektywy i możliwości
Szansa rozwoju i droga do ciekawej kariery czy nadmiar pracy, nadgodziny i duży stres? Jak pracuje się w sieciach handlowych?
Polecane oferty
-
kierownik/koordynator umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV
-
specjalista (mid) / pracownik fizyczny umowa o pracę / zlecenie pełny etat / część etatu aplikuj szybko aplikuj bez CV
-
Doradca Klienta / Sprzedawca Vistula
VRG S.A. Warszawa, Warszawa Westfield Arkadia praca stacjonarnaspecjalista junior / mid umowa o pracę pełny etat -
Doradca Klienta / Sprzedawca Vistula
VRG S.A. Kraków, Galeria Bronowice praca stacjonarnaspecjalista junior / mid umowa o pracę pełny etat -
Sprzedawca - Doradca Klienta w salonie marki Bytom
VRG S.A. Gdynia, Riviera praca stacjonarnaspecjalista junior / mid umowa o pracę pełny etat -
Menadżer / Menadżerka w Sklepie Firmowym T-Mobile
T-Mobile Polska Zakopane praca stacjonarnakierownik/koordynator / menedżer umowa o pracę pełny etat -
Doradca / Doradczyni klienta
Leroy Merlin Polska Sp. z o.o. Legnica praca stacjonarnaspecjalista (mid) umowa o pracę pełny etat -
Sprzedawca
Inter Cars S.A. Warszawa praca stacjonarnaspecjalista junior / mid umowa o pracę pełny etat -
Pracownik restauracji
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe TOPAZ Sokołów Podlaski praca stacjonarnapracownik fizyczny umowa o pracę / zlecenie pełny etat -
Pracownik Hali
Transgourmet Polska Sp. z o.o. Poznań praca stacjonarnapracownik fizyczny umowa o pracę pełny etat
Najnowsze artykuły
Kobiety coraz silniejsze w biznesie
– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.
Urlop okolicznościowy na ślub dziecka
Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.
Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog
Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.
Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki
Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!
Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?
7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.
Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?
– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?