Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Komisjoner - zadania i obowiązki, zarobki, praca w Niemczech

Komisjoner - zadania i obowiązki, zarobki, praca w Niemczech

 
Komisjoner - zadania i obowiązki, zarobki, praca w Niemczech

Komisjoner - zadania i obowiązki

 

Być może jeszcze nie każdy słyszał o zawodzie komisjonera, jednak cały czas występuje zapotrzebowanie na takiego pracownika. Czym zajmuje się komisjoner? Jego miejscem pracy jest magazyn, a obowiązki związane są z komisjonowaniem, czyli rozdzielaniem np. palet (dużych, jednorodnych, zbiorczych ładunków) na mniejsze jednostki, przeznaczone np. do wysyłki klientowi. Inaczej zadania wykonywane przez komisjonera, nazywa się order picking lub komplementacją zamówień.

 

Komisjoner wyszukuje odpowiednie materiały wg wybranego klucza (np. listy, skanera lub systemu pick by voice, który łączy magazynowy system IT z systemem głosowym i umożliwia sprawne poruszanie się po magazynie), następnie kompletuje całe zamówienie.
Bardzo często wymaga się od komisjonera uprawnień do prowadzenia wózka widłowego. Nie jest to warunek konieczny, ale może zwiększyć szanse na zdobycie stanowiska.

 

Praca komisjonera jest bardzo odpowiedzialna. Wszystkim zależy na szybkim i bezbłędnym skompletowaniu oczekiwanego przez klienta zamówienia. Wymaga to odpowiednich predyspozycji. Przyszły komisjoner powinien wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, szybką i sprawną organizacją pracy. Powinien być uważny i skrupulatny.

 

Sprawna praca magazynu wpływa na wzrost wydajności przedsiębiorstwa, dlatego bardzo dużo uwagi przywiązuje się, by wszystko działało tam na odpowiednim poziomie.

 

Komisjoner – Niemcy

 

Jeśli ktoś szuka zatrudnienia na stanowisku komisjonera, Niemcy są obecnie jednym z najczęstszych ogłoszeniodawców. Bardzo dużo ofert spływa przez agencje pracy. Nie dość, że same niemieckie firmy przyciągają pracowników różnymi benefitami (oferują dodatkowe świadczenia na zakwaterowanie, możliwość zatrudnienia par), to również na bardzo wiele można liczyć ze strony agencji. Proponują one pomoc w przygotowaniu odpowiednich dokumentów do pracy za granicą. Jeśli ktoś chciałby podjąć pracę jako komisjoner w Niemczech, ale bez języka – ma szansę korzystać na miejscu z pomocy opiekuna.

 

Komisjoner - zarobki

 

Zarobki komisjonera uzależnione są od wielu czynników. Często wiąże się z pensją podstawową, ale dochodzą do niej dodatki: za akord, nadgodziny, pracę w święta i weekendy. Niemieccy pracodawcy często oferują również stawkę godzinową (od ok. 10 euro), dodatkowo komisjonerzy mogą otrzymać dopłatę za każdy przepracowany dzień. Wszystko zależy od pracodawcy.

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

Rabat – co to? Jak obliczyć?

Rabat – co to? Jak obliczyć?

Czy to, co wydaje się okazją, rzeczywiście nią jest? Zanim rzucisz się w wir zakupów Czarnego Piątku, Black Weeked i wreszcie Cyber Monday, dowiedz się, czym rzeczywiście jest rabat, jak się go oblicza oraz jakie są popularne sposoby manipulacji cenowych z wykorzystaniem hasła o obniżce cen. Skorzystaj promocji i nie daj się złapać na fałszywy rabat!

Czarny Piątek w Polsce, czyli jak wygląda Black Friday oczami pracownika?

Czarny Piątek w Polsce, czyli jak wygląda Black Friday oczami pracownika?

Nadszedł długo wyczekiwany przez wielu Czarny Piątek, czyli dzień przedświątecznych obniżek cen. Dla klientów to szansa na złapanie wyjątkowych okazji, dla firm zysk, ale i ogromne wyzwanie logistyczne. Kto najbardziej korzysta na Black Friday? Czy jest to najgorszy dzień w pracy sprzedawcy? Podpowiadamy, jak przetrwać Czarny Piątek i z perspektywy konsumenta, i pracownika sklepu.

AIDS a praca – czy choroba dyskwalifikuje z rynku pracy?

AIDS a praca – czy choroba dyskwalifikuje z rynku pracy?

1 grudnia wypada Światowy Dzień AIDS. To ważna data, gdyż świadomość tego, czym jest AIDS i jak można zarazić się HIV wciąż jest niska, a osoby z AIDS/HIV nadal doświadczają ostracyzmu, także na rynku pracy. W związku z tym wyjaśniamy, czy osoba z wirusem może wykonywać każdą pracę, czy stanowi zagrożenie dla współpracowników, a także czy chory musi poinformować pracodawcę o AIDS.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Wigilia wolna od pracy – od kiedy?

Wigilia wolna od pracy – od kiedy?

Dyskusja o tym, że Wigilia powinna być wolna od pracy, toczyła się w przestrzeni publicznej od dawna. 27 listopada Sejm przegłosował poprawkę do ustawy o dniach wolnych od pracy, w myśl której Wigilia będzie dniem wolnym – ale zmiany nie wejdą w życie od razu. Nowe przepisy zakładają także zwiększenie liczby niedziel handlowych w 2025 roku. 

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!