Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Komisjoner - zadania i obowiązki, zarobki, praca w Niemczech

Komisjoner - zadania i obowiązki, zarobki, praca w Niemczech

 
Komisjoner - zadania i obowiązki, zarobki, praca w Niemczech

Komisjoner - zadania i obowiązki

 

Być może jeszcze nie każdy słyszał o zawodzie komisjonera, jednak cały czas występuje zapotrzebowanie na takiego pracownika. Czym zajmuje się komisjoner? Jego miejscem pracy jest magazyn, a obowiązki związane są z komisjonowaniem, czyli rozdzielaniem np. palet (dużych, jednorodnych, zbiorczych ładunków) na mniejsze jednostki, przeznaczone np. do wysyłki klientowi. Inaczej zadania wykonywane przez komisjonera, nazywa się order picking lub komplementacją zamówień.

 

Komisjoner wyszukuje odpowiednie materiały wg wybranego klucza (np. listy, skanera lub systemu pick by voice, który łączy magazynowy system IT z systemem głosowym i umożliwia sprawne poruszanie się po magazynie), następnie kompletuje całe zamówienie.
Bardzo często wymaga się od komisjonera uprawnień do prowadzenia wózka widłowego. Nie jest to warunek konieczny, ale może zwiększyć szanse na zdobycie stanowiska.

 

Praca komisjonera jest bardzo odpowiedzialna. Wszystkim zależy na szybkim i bezbłędnym skompletowaniu oczekiwanego przez klienta zamówienia. Wymaga to odpowiednich predyspozycji. Przyszły komisjoner powinien wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, szybką i sprawną organizacją pracy. Powinien być uważny i skrupulatny.

 

Sprawna praca magazynu wpływa na wzrost wydajności przedsiębiorstwa, dlatego bardzo dużo uwagi przywiązuje się, by wszystko działało tam na odpowiednim poziomie.

 

Komisjoner – Niemcy

 

Jeśli ktoś szuka zatrudnienia na stanowisku komisjonera, Niemcy są obecnie jednym z najczęstszych ogłoszeniodawców. Bardzo dużo ofert spływa przez agencje pracy. Nie dość, że same niemieckie firmy przyciągają pracowników różnymi benefitami (oferują dodatkowe świadczenia na zakwaterowanie, możliwość zatrudnienia par), to również na bardzo wiele można liczyć ze strony agencji. Proponują one pomoc w przygotowaniu odpowiednich dokumentów do pracy za granicą. Jeśli ktoś chciałby podjąć pracę jako komisjoner w Niemczech, ale bez języka – ma szansę korzystać na miejscu z pomocy opiekuna.

 

Komisjoner - zarobki

 

Zarobki komisjonera uzależnione są od wielu czynników. Często wiąże się z pensją podstawową, ale dochodzą do niej dodatki: za akord, nadgodziny, pracę w święta i weekendy. Niemieccy pracodawcy często oferują również stawkę godzinową (od ok. 10 euro), dodatkowo komisjonerzy mogą otrzymać dopłatę za każdy przepracowany dzień. Wszystko zależy od pracodawcy.

Więcej artykułów "Rynek pracy"
Praca Flexcraft Polska Sp. z o.o.

Polecane oferty

  • Pracownik magazynu

    Flexcraft Polska Sp. z o.o.   Holandia   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę tymczasową  tymczasowa/dodatkowa / pełny etat   8 000 - 15 000 zł brutto/mies.  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Oferujemy: pomoc w organizacji wyjazdu; płatności tygodniowe; zatrudnienie na podstawie umowy holenderskiej; atrakcyjne wynagrodzenie; transport do/z pracy; zakwaterowanie zgodne z normami SNF; opiekę polskojęzycznych koordynatorów; rekrutację on-line; współpracę długoterminową;

Najnowsze artykuły

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

W Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu startuje aż 210 polskich sportowców. Razem z nimi liczymy na wspaniałe wyniki i medale olimpijskie. Te ostatnie oznaczają nie tylko wieczne miejsce na kartach historii sportu, ale też pewne zabezpieczenie na przyszłość. Przypominamy, ile wynosi emerytura olimpijska w Polsce i na świecie oraz czy kolor medalu wpływa na wysokość świadczenia. 

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Greckie słowo ergo znaczy: pracować, działać. Ergoterapeuci dzięki technikom łączącym psychoterapię z rehabilitacją ruchową pomagają osobom z niepełnosprawnością, pacjentom po udarach i z chorobami neurologicznymi, a także osobom cierpiącym na depresję. To praca bardzo potrzebna i dająca mnóstwo satysfakcji. Jak wkroczyć na tę ścieżkę kariery i zostać ergoterapeutą?

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wynagrodzenie za urlop to nie wszystko! Pracownicy mogą również otrzymać dofinansowanie do wypoczynku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, czyli popularne „wczasy pod gruszą”. Te, choć brzmią jak relikt przeszłości, nadal są powszechne w wielu firmach. Powszechnie bywają także mylone ze świadczeniem urlopowym. Czym różnią się obie formy dofinansowania i jak z nich skorzystać?

List motywacyjny – schemat i struktura

List motywacyjny – schemat i struktura

Nie jest już tak często stosowany jak niegdyś, jednak list motywacyjny pozostaje jednym z podstawowych dokumentów rekrutacyjnych i warto umieć go napisać. Co więcej, gdy o stanowisko walczą kandydaci o zbliżonych kwalifikacjach, to właśnie ciekawy list może przesądzić o sukcesie w rekrutacji. Sprawdź, co powinno znaleźć się w każdym akapicie listu motywacyjnego oraz uniknij typowych błędów.

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Podczas przeglądania ogłoszeń nagle udało Ci się trafić na jedną lub kilka propozycji, które wydają się być dla Ciebie idealne. Jest tylko jedna przeszkoda. Wskazane przez pracodawców wymagania są wyższe niż Twoje kwalifikacje. Stajesz przed dylematem – czy dopuścić się kłamstwa w CV? Badania pokazują, że wiele osób w takim przypadku wybierze oszustwo, ignorując grożące za nie konsekwencje.

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Dla jednych lato oznacza urlop i wypoczynek, dla innych to okres wzmożonej aktywności zawodowej. Wielu Polaków wykorzystuje gorące miesiace na podreperowanie domowego budżetu w ramach pracy sezonowej: przy zbiorach owoców i warzyw, żniwach, a także w obsłudze turystycznej i gastronomicznej. Zanim zatrudnisz się sezonowo, poznaj swoje prawa pracownicze oraz obowiązki podatkowe.