Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Nieruchomości
Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości

Lista stanowisk - Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości

Polecane oferty - Nieruchomości

  • Manager ds. Ekspansji (k/m)

    ARCOS FM PL SALLER POLBAU Sp. z o.o. Sp. K   Wrocław    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Ciekawe projekty Odpowiedzialność za ekspansję naszych obiektów komercyjnych w jednym z regionów Polski Akwizycja odpowiednich obiektów i gruntów, włącznie z analizą lokalizacji Prowadzenie negocjacji handlowych aż do podpisania umowy (umowa kupna - sprzedaży) Raportowanie w zakresie...

Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości to osoba, która jest odpowiedzialna za pozyskiwanie nieruchomości i realizację inwestycji deweloperskich dla potrzeb przedsiębiorstwa. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: wyszukiwanie atrakcyjnych ofert sprzedaży gruntów i budynków na wybranym terenie, pozyskiwanie i zarządzanie terenami, istniejącymi obiektami i budowlami, negocjowanie cen zakupu nieruchomości oraz nadzór nad pracą podległych pracowników, a także dopełnienie prawnych aspektów zakupu nieruchomości, dobór i współpraca z firmami pośredniczącymi w handlu nieruchomościami.


WYMAGANIA

Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości powinien mieć wykształcenie wyższe o kierunku (budownictwo, architektura, ekonomia, prawo), a także posiadać prawo jazdy kategorii B i znać obsługę komputera oraz mieć licencję pośrednika. Mile widziana jest minimum 3 - letnie doświadczenie zawodowe związane z zarządzaniem nieruchomościami. Poza tym, pracownik ten musi znać też procedury związane z pozyskiwaniem nieruchomości oraz przepisy formalno - prawne związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę i przebieg procesu inwestycyjnego, a także procedury przekazania inwestycji zamawiającemu. Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości musi również cechować się: dyspozycyjnością, wyobraźnią przestrzenną, komunikatywnością, operatywnością, umiejętnościami negocjacyjnymi, analitycznym myśleniem oraz dobrą organizacją pracy. A także dobrze zarządzać budżetem, umieć kierować kapitałem ludzkim oraz sprawnie poszukiwać i pozyskiwać informacje.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro oraz praca w terenie - budowy, agencje nieruchomości. Jest to praca umysłowa, stanowisko samodzielne pod nadzorem i wymaga zaangażowania od pracownika. Zawód ten wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą występować sytuacje stresowe. Pracownik ma możliwość doskonalenia wiedzy i kompetencji oraz awansu zawodowego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości może być zatrudniony, np.: w firmach zajmujących się obrotem nieruchomościami, w firmach budowlanych i developerskich, w dużych instytucjach finansowych (np. w bankach hipotecznych), geodezja, w firmach telekomunikacyjnych (wyszukiwanie, dzierżawa, kupno terenów - pod różnego rodzaju instalacje).


ZAROBKI

Pensja kierownika ds. pozyskiwania nieruchomości zależy w głównej mierze od ruchu w nieruchomościach, wielkości inwestycji i zasobności zakładu pracy. Wynagrodzenie tego pracownika może kształtować się od 3,600 zł do 20 tys. zł i wyżej + pozafinansowe formy wynagradzania: refundacja kosztów specjalistycznych szkoleń, samochód służbowy, telefon komórkowy, laptop, zwrot kosztów opieki lekarskiej, ubezpieczenie, itp.

Praca Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?