Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Nieruchomości
Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości

Lista stanowisk - Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości

Polecane oferty - Nieruchomości

  • Manager ds. Ekspansji (k/m)

    ARCOS FM PL SALLER POLBAU Sp. z o.o. Sp. K   Wrocław    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    Ciekawe projekty Odpowiedzialność za ekspansję naszych obiektów komercyjnych w jednym z regionów Polski Akwizycja odpowiednich obiektów i gruntów, włącznie z analizą lokalizacji Prowadzenie negocjacji handlowych aż do podpisania umowy (umowa kupna - sprzedaży) Raportowanie w zakresie...

Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości to osoba, która jest odpowiedzialna za pozyskiwanie nieruchomości i realizację inwestycji deweloperskich dla potrzeb przedsiębiorstwa. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: wyszukiwanie atrakcyjnych ofert sprzedaży gruntów i budynków na wybranym terenie, pozyskiwanie i zarządzanie terenami, istniejącymi obiektami i budowlami, negocjowanie cen zakupu nieruchomości oraz nadzór nad pracą podległych pracowników, a także dopełnienie prawnych aspektów zakupu nieruchomości, dobór i współpraca z firmami pośredniczącymi w handlu nieruchomościami.


WYMAGANIA

Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości powinien mieć wykształcenie wyższe o kierunku (budownictwo, architektura, ekonomia, prawo), a także posiadać prawo jazdy kategorii B i znać obsługę komputera oraz mieć licencję pośrednika. Mile widziana jest minimum 3 - letnie doświadczenie zawodowe związane z zarządzaniem nieruchomościami. Poza tym, pracownik ten musi znać też procedury związane z pozyskiwaniem nieruchomości oraz przepisy formalno - prawne związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę i przebieg procesu inwestycyjnego, a także procedury przekazania inwestycji zamawiającemu. Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości musi również cechować się: dyspozycyjnością, wyobraźnią przestrzenną, komunikatywnością, operatywnością, umiejętnościami negocjacyjnymi, analitycznym myśleniem oraz dobrą organizacją pracy. A także dobrze zarządzać budżetem, umieć kierować kapitałem ludzkim oraz sprawnie poszukiwać i pozyskiwać informacje.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro oraz praca w terenie - budowy, agencje nieruchomości. Jest to praca umysłowa, stanowisko samodzielne pod nadzorem i wymaga zaangażowania od pracownika. Zawód ten wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą występować sytuacje stresowe. Pracownik ma możliwość doskonalenia wiedzy i kompetencji oraz awansu zawodowego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości może być zatrudniony, np.: w firmach zajmujących się obrotem nieruchomościami, w firmach budowlanych i developerskich, w dużych instytucjach finansowych (np. w bankach hipotecznych), geodezja, w firmach telekomunikacyjnych (wyszukiwanie, dzierżawa, kupno terenów - pod różnego rodzaju instalacje).


ZAROBKI

Pensja kierownika ds. pozyskiwania nieruchomości zależy w głównej mierze od ruchu w nieruchomościach, wielkości inwestycji i zasobności zakładu pracy. Wynagrodzenie tego pracownika może kształtować się od 3,600 zł do 20 tys. zł i wyżej + pozafinansowe formy wynagradzania: refundacja kosztów specjalistycznych szkoleń, samochód służbowy, telefon komórkowy, laptop, zwrot kosztów opieki lekarskiej, ubezpieczenie, itp.

Praca Kierownik ds. Pozyskiwania Nieruchomości
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

– W społeczeństwie dominują dwie postawy. Z jednej strony wiemy, że otyłość to choroba, z drugiej leczymy ją stwierdzeniem, że trzeba wziąć się w garść. To trochę jak z depresją. Też wiemy, że jest chorobą, a i tak nie brakuje rad w stylu: „wyjdź na spacer, uśmiechnij się do słońca” – zauważa Katarzyna Kucewicz. Psycholog wyjaśnia, jak waga definiuje nas w pracy i wpływa na rozwój kariery.