Lista stanowisk - Specjalista ds. CSR

Specjalista ds. CSR

Specjalista ds. CSR, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się realizacją projektów CSR – Corporate Social Responsibility, czyli Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Projektuje i wdraża rozwiązania korporacyjne, uwzględniające wartości ważne dla danej społeczności i kultury - relacje społeczne, ochronę środowiska naturalnego, interesy pracownicze bądź branżowe, itp.

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. CRS, inaczej specjalista do spraw społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, to samodzielne stanowisko tworzone w firmach zajmujących się usługami wspierającymi dla biznesu. Pracownik ma kontakt z klientem biznesowym i na co dzień współpracuje z szeregiem instytucji i organizacji, w tym z organizacjami z sektora ngo, fundacjami, organizacjami zrzeszającymi pracowników danego zawodu lub branży, szkołami, placówkami wspierającymi osoby z niepełnosprawnością, domami pomocy i innymi jednostkami o wysokim znaczeniu społecznym. Praca specjalisty ds. CRS często ma charakter terenowy (np. na etapie prowadzenia konsultacji społecznych), niemniej nosi także znamiona pracy biurowej.

SPECJALISTA DS. CSR - JAK ZOSTAĆ?

W tym zawodzie bardzo duże znaczenie mają umiejętności miękkie – komunikatywność, empatia, doskonała organizacja pracy, umiejętność realizacji złożonych projektów, kreatywność, odporność na presję. Osoby zainteresowane pracą w tym charakterze mogą zacząć od realizacji projektów (np. charytatywnych, non-profit, kulturalnych, angażujących małe społeczności), dzięki czemu zdobędą doświadczenie, zbudują portfolio, nawiążą niezwykle istotne w tej pracy kontakty biznesowe.

Wykształcenie kierunkowe nie zawsze jest wymagane – przede wszystkim liczy się bowiem doświadczenie w realizacji projektów, prowadzeniu kampanii społecznych itp.. Atutem może być jednak ukończenie studiów na kierunku socjologia, komunikacja społeczna, zarządzanie, marketing, ekonomia, kulturoznawstwo. Pracodawcy niekiedy przygotowują szkolenia zawodowe dla osób przyjmowanych do pracy.

SPECJALISTA DS. CSR - WYMAGANIA ZAWODOWE

Najczęściej spotykanym w ofertach pracy wymaganiem wobec kandydatów jest doświadczenie zawodowe w prowadzeniu kampanii CSR, kampanii społecznych, w pracy w organizacji pozarządowej, jednostce kulturalnej itp. Ponadto idealny kandydat:

  • jest osobą komunikatywną, łatwo nawiązuje relacje,
  • potrafi podtrzymywać długofalowe relacje z partnerami biznesowymi,
  • ma wysoce rozwinięte kompetencje negocjacyjne, jest empatyczny, ale i asertywny,
  • cechuje się wysoką kulturą osobistą,
  • potrafi pracować w grupie,
  • cechuje się doskonałymi zdolnościami organizatorskimi, umie efektywnie zarządzać czasem i zasobami,
  • jest odpowiedzialny i sumienny.

Co więcej, często wymagane są:

  • wykształcenie kierunkowe w zakresie socjologii, zarządzania, marketingu, komunikacji społecznej, kulturoznawstwa, ekonomii,
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • znajomość oprogramowania biurowego, w tym umiejętność posługiwania się arkuszami kalkulacyjnymi i programami do tworzenia prezentacji multimedialnych,
  • prawo jazdy kat. B.

SPECJALISTA DS. CSR - JAK WYGLĄDA PRACA W TYM ZAWODZIE?

Zakres obowiązków specjalisty ds. CSR może być bardzo szeroki. Pracownik uczestniczy w przygotowywaniu projektów danej jednostki, doradza, zleca przeprowadzenie konsultacji społecznej. Opracowuje plany kampanii społecznych, imprez promocyjnych i innych wydarzeń angażujących daną społeczność. Kontaktuje się z organizacjami pozarządowymi i jednostkami samorządowymi, domami pomocy społecznej, organizacjami pracowniczymi i branżowymi, szkołami, fundacjami. Nawiązuje kontakty biznesowe i dba o ich podtrzymywanie. Stale doradza jednostce, którą się opiekuje (klientowi biznesowemu). Współpracuje z działem marketingu.

SPECJALISTA DS. CSR - ZAROBKI

Zarobki specjalisty ds. CSR różnią się między innymi zależnie od jego stażu pracy. Pracownikom często oferowane są benefity pozapłacowe, np. prywatna opieka medyczna, zniżki do siłowni i placówek kulturalnych czy dofinansowanie do szkoleń zawodowych i kursów nauki języków obcych. Pracownik na tym stanowisku może liczyć na zarobki około 4-6 tys. zł brutto.

SPECJALISTA DS. CSR - PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Stanowisko tworzone jest w firmach konsultingowych oferujących usługi w zakresie wsparcia dla biznesu. Specjaliście często proponuje się umowę o pracę lub kontrakt b2b.

Praca Specjalista ds. CSR
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.