Lista stanowisk - Specjalista ds. Cateringu

Specjalista ds. Cateringu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Specjalista ds. cateringu jest interdyscyplinarnym stanowiskiem łączącym w sobie umiejętności z dziedziny gastronomii, sprzedaży i obsługi klienta. Od pracownika wymaga się przygotowania i tworzenia propozycji cateringowych, negocjowania warunków i realizacji procesu sprzedażowego. Od strony gastronomicznej powinien on potrafić skonstruować i skalkulować oferty.

Niejednokrotnie do jego obowiązków należy dopilnowanie zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie zamówienia, przygotowanie imprez oraz nadzór nad ich przebiegiem, w tym sprawna współpraca z hotelami czy organizatorami wydarzeń. Na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za wysoki standard obsługi i satysfakcję klienta.


WYMAGANIA

 

Mile widziane jest posiadanie średniego lub wyższego wykształcenia kierunkowego w ramach szkoły lub kierunku studiów o profilu gastronomicznym, hotelarskim itd. Jednak dla pracodawców liczą się przede wszystkim dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydatów i umiejętności zdobyte przez nich w pracy na stanowiskach o zbliżonym zakresie pełnionych obowiązków. Cenione są wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne i komunikacyjne, umiejętności budowania relacji z klientami oraz zarządzania nimi i zorientowanie na wysoki standard obsługi.


WARUNKI PRACY

 

Warunki pracy mogą być zróżnicowane, co wynika stricte ze specyfiki zawodu. Jest tu miejsce zarówno na pracę biurową, jak i wyjazdy do klienta oraz koordynację wydarzeń w miejscach odbywania się obsługiwanych wydarzeń.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Specjalista ds. cateringu zatrudnienia może szukać w restauracjach, hotelach oraz firmach eventowych oferujących usługi cateringowe czy organizujących różnego rodzaju wydarzenia, jak konferencje, spotkania, bankiety biznesowe, ale także prywatne przyjęcia, wesela, komunie i inne imprezy okolicznościowe.


ZAROBKI

 

Wynagrodzenie osoby na tym stanowisku powiązane będzie najczęściej bezpośrednio z efektami pracy. Różnić się będzie w zależności od wielkości i renomy firmy, miejsca wykonywania pracy, ale przede wszystkim zakresu odpowiedzialności i ilości realizowanych zadań. Widełki finansowe zaczynać się będą od ok. 2000 zł na początku, mogą być jednak dużo wyższe zależnie od efektów, wielkości pozyskiwanych transakcji i stopnia złożoności realizowanych projektów.

Praca Specjalista ds. Cateringu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.