Lista stanowisk - Bibliotekarz

Polecane oferty - Administracja biurowa

  • Bibliotekarz w Oddziale Udostępniania Zbiorów

    GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY   Gdańsk    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    DO ZADAŃ OSOBY ZATRUDNIONEJ NA TYM STANOWISKU BĘDZIE NALEŻAŁO: profesjonalna obsługa czytelnika w Wypożyczalni zgodnie z potrzebami użytkowników Biblioteki Głównej GUMed oraz obowiązującymi regulaminami, realizacja zamówień i wypożyczeń w komputerowym systemie Alma, udzielanie...
  • Młodszy bibliotekarz / Starszy kustosz do katalogowania poloników zagranicznych w języku niemieckim

    Biblioteka Narodowa   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior / junior  umowa o pracę  pełny etat / część etatu   4 600 - 7 300 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    51 dni
    Zakres obowiązków na stanowisku młodszego bibliotekarza obejmuje m.in.: wyszukiwanie i rejestrowanie poloników zagranicznych w języku niemieckim oraz angielskim, katalogowanie książek wydanych po 1801 r. oraz artykułów z czasopism i prac zbiorowych, tworzenie i modyfikację rekordów...

Bibliotekarz

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Bibliotekarz, jak sugeruje sama nazwa stanowiska jest osobą zatrudnioną w bibliotece i nadzorującą jej funkcjonowanie na wielu płaszczyznach. Osoba obsadzona na tym stanowisku pozyskuje, kataloguje i przechowuje zbiory biblioteczne, w rozumieniu nie tylko samych książek, lecz także periodyków, materiałów cyfrowych, zdjęć i innych nośników, zawierających publikacje fabularne, naukowe i inne. Bibliotekarz na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenia doradza odbiorcom poszczególne tytuły, przyjmuje rezerwacje i wydaje konkretne tytuły, odnotowując wszystkie czynności w kartotece bibliotecznej. Bibliotekarz przyjmuje i nabywa interesujące książki i materiały, nieustannie poszerzając zasoby biblioteczne, a także dba o dobrą kondycję dotychczas pozyskanych. Praca bibliotekarza nosi znamiona pracy sprzedawcy, sekretarza, a nawet badacza czy renowatora zniszczonych egzemplarzy. Osoba zatrudniona w tym charakterze egzekwuje należności z tytułu przetrzymywania materiałów powyżej wyznaczonego terminu i ich zniszczenia.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymogów kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami aplikującymi na stanowisko bibliotekarza najistotniejszym jest bez wątpienia kwestia posiadanego przez nie wykształcenia – preferowane są osoby, legitymujące się dyplomem ukończenia wyższej uczelni, na jednym z kierunków humanistycznych – bibliotekoznawstwie, kulturoznawstwie, filologii polskiej lub klasycznej, etc. Niemniej istotne jest doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku oraz cechy personalne, takie jak; samodyscyplina, zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków, etc., oraz obszerna wiedza z pogranicza wielu dziedzin, pozwalająca na ocenę wartości poszczególnych tytułów, przyjmowanych na półki biblioteczne. Obsługa wewnętrznego systemu komputerowego, służącego do katalogowania tytułów będzie w tym przypadku także wymagana.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy bibliotekarza jest oczywiście przestrzeń biblioteki, w której został zatrudniony. Osoba zatrudniona na tym stanowisku prowadzi rejestr tytułów, oraz wykonuje czynności „magazynowe”, polegające na porządkowaniu, pielęgnowaniu i segregowaniu książek i innych materiałów bibliotecznych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają biblioteki publiczne i przyległe do jednostek kulturalnych i oświatowych.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 1600 złotych brutto miesięcznie.

Praca Bibliotekarz
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

W Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu startuje aż 210 polskich sportowców. Razem z nimi liczymy na wspaniałe wyniki i medale olimpijskie. Te ostatnie oznaczają nie tylko wieczne miejsce na kartach historii sportu, ale też pewne zabezpieczenie na przyszłość. Przypominamy, ile wynosi emerytura olimpijska w Polsce i na świecie oraz czy kolor medalu wpływa na wysokość świadczenia. 

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Greckie słowo ergo znaczy: pracować, działać. Ergoterapeuci dzięki technikom łączącym psychoterapię z rehabilitacją ruchową pomagają osobom z niepełnosprawnością, pacjentom po udarach i z chorobami neurologicznymi, a także osobom cierpiącym na depresję. To praca bardzo potrzebna i dająca mnóstwo satysfakcji. Jak wkroczyć na tę ścieżkę kariery i zostać ergoterapeutą?

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wynagrodzenie za urlop to nie wszystko! Pracownicy mogą również otrzymać dofinansowanie do wypoczynku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, czyli popularne „wczasy pod gruszą”. Te, choć brzmią jak relikt przeszłości, nadal są powszechne w wielu firmach. Powszechnie bywają także mylone ze świadczeniem urlopowym. Czym różnią się obie formy dofinansowania i jak z nich skorzystać?

List motywacyjny – schemat i struktura

List motywacyjny – schemat i struktura

Nie jest już tak często stosowany jak niegdyś, jednak list motywacyjny pozostaje jednym z podstawowych dokumentów rekrutacyjnych i warto umieć go napisać. Co więcej, gdy o stanowisko walczą kandydaci o zbliżonych kwalifikacjach, to właśnie ciekawy list może przesądzić o sukcesie w rekrutacji. Sprawdź, co powinno znaleźć się w każdym akapicie listu motywacyjnego oraz uniknij typowych błędów.

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Podczas przeglądania ogłoszeń nagle udało Ci się trafić na jedną lub kilka propozycji, które wydają się być dla Ciebie idealne. Jest tylko jedna przeszkoda. Wskazane przez pracodawców wymagania są wyższe niż Twoje kwalifikacje. Stajesz przed dylematem – czy dopuścić się kłamstwa w CV? Badania pokazują, że wiele osób w takim przypadku wybierze oszustwo, ignorując grożące za nie konsekwencje.

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Dla jednych lato oznacza urlop i wypoczynek, dla innych to okres wzmożonej aktywności zawodowej. Wielu Polaków wykorzystuje gorące miesiace na podreperowanie domowego budżetu w ramach pracy sezonowej: przy zbiorach owoców i warzyw, żniwach, a także w obsłudze turystycznej i gastronomicznej. Zanim zatrudnisz się sezonowo, poznaj swoje prawa pracownicze oraz obowiązki podatkowe.