Praca.pl Poradniki Temat dnia
Radio Rekrutacja

Radio Rekrutacja

 
Radio Rekrutacja

Aaaaaby dostać pracę w radiu? Poza branżowymi mediami rzadko kiedy można zobaczyć ogłoszenie o wolnych wakatach w rozgłośniach radiowych. Mimo to nie brakuje chętnych do wykonywania pracy w eterze. O początkach przygody z radiem, specyfice rekrutacyjnej tej branży rozmawialiśmy z Tomaszem Sadowym – szefem anteny katowickiego Antyradia.

Praca.pl - Pracuje Pan w dość niestandardowym zawodzie prezentera radiowego. Jak się zostaje radiowcem?

Tomasz Sadowy - Moja przygoda z radiem zaczęła się 10 lat temu kiedy to postanowiłem, że zrobię wszystko, żeby pracować w radiu. Zaczęło się od sytuacji, której nie można nazwać ani praktyką ani stażem. Było to po prostu „wciskanie się na siłę” do nocnego programu Radka Skowrona w Radiu Park (rozgłośnia radiowa z Kędzierzyna-Koźla – przyp. red.). Trwało to ponad pół roku. Pewnego dnia ówczesny szef tej stacji posłuchał radia w nocy i stwierdził, że jestem gościem, który nadaje się do prowadzenia audycji również w ciągu dnia. Tak zaczęła się moja medialna przygoda i wówczas zacząłem zarabiać pierwsze pieniądze w radiu. Miałem w tedy 17 lat.

Praca.pl - Czy dzisiaj taki scenariusz jest możliwy? Przychodzi nastolatek do komercyjnej stacji, „wciska się na siłę”, w końcu ktoś go słucha i daje mu szansę?

Tomasz Sadowy - Oczywiście, że jest to możliwe. Tym bardziej, że na rynku nie ma dobrych prezenterów radiowych. Dlatego też jeśli ktoś się uprze i postanowi, że zostanie DJ’em i konsekwentnie będzie realizował swoją wizję, ma szanse. Oczywiście są sprawy, które ograniczają tak zwaną przydatność do zawodu. Podstawowe kwestie to głos, no i trzeba mieć „w głowie” (śmiech)

Praca.pl - Czy w absolutnie standardowy sposób, wysyłając CV i list motywacyjny można dostać pracę w radiu?

Tomasz Sadowy - Jako szef anteny katowickiego Antyradia otrzymuję takie aplikacje wraz z próbkami nagrań, tzw. demo. Zawsze słucham, zawsze je czytam... nigdy nie odpowiadam.

Praca.pl - Czy to znaczy, że te aplikacje nie spełniają w ogóle Pana oczekiwań?

Tomasz Sadowy - Sprawy mają się następująco. W Antyradiu nie mamy czasu, żeby zająć się kimś od podstaw i uczyć go zawodu. Taka nauka mogłaby być niezdrowa dla anteny. Polecałbym inne, mniejsze stacje, gdzie można dostać szansę. Poza tym swojego miejsca w radiu można szukać w ramach działań okołoantenowych, czego żywym dowodem jest mój asystent, który przygotowuje ze mną mój weekendowy program. Nie jest obecny na antenie, ale uczy się radia.

Praca.pl - Co by Pan, jako doświadczony radiowiec, poradziłby osobom, które chcą pracować w radiu?

Tomasz Sadowy - Radziłbym im nie małpować nikogo, być sobą i, o czym juz wspomniałem, konsekwentnie dążyć do celu.

Praca.pl - Dziękuję za rozmowę.

 

 

24.07.2007

Więcej artykułów "Temat dnia"

Polecane oferty

  • Farmaceuta

    Szpital Specjalistyczny w Pile   Piła    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 godz.
    Wykonywanie leków cytostatycznych, recepturowych, Zaopatrzenie zaspakajające optymalnie potrzeby jednostek organizacyjnych, Zapobiega ubytkom środków farmaceutycznych i materiałów medycznych, Przeprowadza kontrolę merytoryczną , sprawdza i podpisuje dokumenty obrotu towarowego i...
  • Asystent / Asystentka ds. Obsługi Pacjenta

    LUX MED Sp. z o.o.   Warszawa, ul. Szturmowa 2    praca stacjonarna   za 3 dni wygasa
    asystent  umowa o pracę / zlecenie  pełny etat
    1 godz.
    Twoją rolą będzie:​ bezpośrednia obsługa Pacjentów w Centrum Medycznym, umawianie Pacjentów na konsultacje i badania, sprzedaż usług i pakietów medycznych. Nasze oczekiwania wobec Ciebie: doświadczenie zawodowe w obsłudze Klienta i sprzedaży, komunikatywna znajomość języka...
  • Księgowa / Księgowy

    KRKA Polska Sp. z o.o.   Warszawa, ul. Równoległa 5    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    CEL PRACY kontrola dokumentów księgowych pod względem formalnym i rachunkowym, a także zgodności z obowiązującymi procedurami wewnętrznymi; dekretacja i księgowanie dokumentów księgowych; analiza i uzgadnianie zapisów księgowych w zakresie poszczególnych kont księgowych, w tym w...
  • Technik Utrzymania Ruchu

    KRKA Polska Sp. z o.o.   Warszawa, ul. Równoległa 5    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    CEL PRACY nadzór nad parkiem maszynowym w zakresie bieżących napraw i usuwania awarii oraz regulacji i przezbrojeń; wykonywanie przeglądów okresowych oraz prac remontowo-konserwacyjnych; modernizacja maszyn pod kątem zwiększenia produktywności; prowadzenie cyklicznych konserwacji maszyn,...
  • Zastępca Kierownika Magazynu

    KRKA Polska Sp. z o.o.   Warszawa, ul. Równoległa 5    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    CEL PRACY organizacja i nadzór nad pracą podległego zespołu oraz optymalizacja procesów magazynowych; nadzór nad prawidłowym przepływem towarów, procesów i dokumentacji magazynowej; przestrzeganie i egzekwowanie przepisów p.poż. i BHP; organizacja i odpowiedzialność za wyniki...
  • Specjalista ds. wsparcia sprzedaży

    KRKA Polska Sp. z o.o.   Warszawa, ul. Równoległa 5    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    CEL PRACY obsługa klientów hurtowych w zakresie sprzedaży; wprowadzanie zamówień do systemu; rozliczanie zamówień przedstawicieli; przygotowywanie umów handlowych; prowadzenie, archiwizacja i kontrola pełnej dokumentacji sprzedażowej; współpraca z klientami i budowanie dobrych i...

Najnowsze artykuły

Równość to nie odebranie czegoś mężczyznom! Olga Kozierowska o feminizmie w pracy

Równość to nie odebranie czegoś mężczyznom! Olga Kozierowska o feminizmie w pracy

– Cechy takie jak ambicja czy asertywność, które u mężczyzn są cenione, u kobiet potrafią budzić niechęć. Przypisuje się też liderkom stereotypowo męskie cechy, aby uzasadnić ich wysoką pozycję w organizacji – komentuje Olga Kozierowska, prezeska Fundacji WłączeniPlus i twórczyni Sukcesu Pisanego Szminką. W wywiadzie dla Praca.pl ekspertka wyjaśnia, co współcześnie oznacza feminizm w pracy.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.