Praca.pl Poradniki Temat dnia
Marcin Sanakiewicz dla praca.pl

Marcin Sanakiewicz dla praca.pl

 
Marcin Sanakiewicz dla praca.pl

Absolwent Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Redaktor i wydawca TVP, lektor radia i telewizji, pianista, artysta Piwnicy pod Baranami. Najbardziej znany jest tembr jego głosu, który można było usłyszeć w takich stacjach radiowych jak: RMF FM, Polskie Radio Program 3, Radio Zet czy też Vox Fm. Udzielał głosu także w dubbingu, miedzy innymi w polskiej wersji językowej filmu “Kurczak Mały” w reżyserii Joanny Wizmur. Na scenie, jako pianista, występował z takimi artystami jak Agnieszka Chrzanowska, Beata Rybotycka, Anna Szałapak, Katarzyna Zielińska, Janusz Radek czy Jacek Wójcicki.

1.Moja pierwsza praca...
pierwsza, dzięki której zarobiłem pieniądze,miałem wtedy 11 lat i grałem główną rolę dziecięcą w teatrze w Lublinie

2. Słowo, które pojawia się, kiedy myślę o pracy...
satysfakcja

3. Cechy, których szukam u pracodawcy...
elastyczność, kreatywność, docenienie pracy innych, pozostawienie dużej samodzielności, skuteczne zarządzanie pracą zespołową

4. Cechy, których szukam u pracownika...
elastyczność, skuteczność, profesjonalizm, praca nad dobrą atmosferą w zespole

5. Na imprezę integracyjną nie wziąłbym...
nikogo z rodziny, także niektórych kolegów... trudne pytanie :)

6. Moje ulubione miejsce pracy to...
jednego się nie da, lubię wszystkie miejsca, w których pracuję

7. Gdybym mógł pracować w innym zawodzie...
pracuję w kilku różnych, więc o tym nie myślę

8. Kiedy słyszę słowo podwyżka, myślę...
super!

9. Zwolnienie kojarzy mi się...
ze smutnym zbiegiem okoliczności, niedocenieniem

10. Emeryturę chciałbym spędzić...
póki co w pracy ;)

11. Za trzy lata będę...
mam nadzieję nowe wyzwania przed sobą

12. Sukces zawodowy, to dla mnie...
jedna z najważniejszych rzeczy, satysfakcja i rodzaj spełnienia

 

 

01.09.2008

Więcej artykułów "Temat dnia"

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?