Intensywne nawiązywanie znajomości w akademiku, a może cisza i spokój stancji? Pokój w mieszkaniu studenckim czy kawalerka dla siebie? Poznaj wszystkie opcje mieszkania na studiach.
Najnowsze artykuły - Studenci
Planowanie ścieżki kariery warto zacząć jak najwcześniej. Dlatego praca dla studenta to świetny sposób zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego jeszcze w trakcie nauki. Warto wiedzieć, jak jej szukać, jak wyglądają kwestie związane z umowami, praktykami i stażami absolwenckimi.

Akademik, a może mieszkanie – co lepiej wybrać w trakcie studiów?

Kredyt studencki – na czym polega? Jak uzyskać?
Czy wysokie oceny z zajęć pozwalają umorzyć część kredytu studenckiego? Kiedy trzeba zacząć spłacać to zobowiązanie finansowe? Wszystko, co musisz wiedzieć o kredytach dla studentów.

Studia za granicą – czy warto?
Wielka Brytania, Holandia i Francja to kraje cieszące się ogromną popularnością wśród polskich studentów. Jeśli marzą Ci się studia za granicą, pamiętaj, że w niektórych przypadkach dobry wynik polskiej matury może nie wystarczyć.

Bezrobocie po studiach? Jak naprawdę wygląda sytuacja absolwentów na rynku pracy?
Czy studia pomagają w znalezieniu pracy?

Staż po studiach – doskonałym początkiem kariery zawodowej
Dla młodych ludzi staże są dobrą okazją, by postawić pierwszy krok w karierze.

Idealna praca dla studenta – stanowiska pracy, które łatwo pogodzić ze studiami i nauką
Przedstawiamy listę stanowisk, które chętnie wybierają studenci, by dorobić i zdobyć zawodowe szlify.

Staż w Unii Europejskiej – spróbuj szans w instytucji UE
Jakie są procedury, gdzie można się dostać?

Studenci aktywni na rynku pracy
Jak wglądają pierwsze doświadczenia zawodowe studentów?
Polecane oferty
-
specjalista (mid) umowa o pracę / kontrakt B2B pełny etat
-
specjalista (mid) umowa o pracę / kontrakt B2B pełny etat
-
młodszy specjalista (junior) umowa o pracę / zlecenie / kontrakt B2B pełny etat
-
Konsultant ds. wdrożeń systemu IFS App/Cloud (moduł Dystrybucja)
InfoConsulting Sp. z o.o. Warszawa praca zdalnaspecjalista (mid) umowa o pracę / kontrakt B2B pełny etat -
Młodszy Konsultant ds. wdrożeń systemu IFS App/Cloud (moduł Produkcja)
InfoConsulting Sp. z o.o. Warszawa praca zdalnamłodszy specjalista (junior) umowa o pracę / kontrakt B2B pełny etat -
praktykant/stażysta umowa o staż/praktykę pełny etat / część etatu
Najnowsze artykuły

Aktywne słuchanie – na czym polega? Dlaczego jest ważne podczas spotkań biznesowych?
Czasami przerywasz rozmówcy w pół zdania? Zdarza Ci się podczas rozmowy sięgać po telefon i sprawdzać powiadomienia? A może słuchasz wypowiedzi drugiej osoby z kamienną twarzą, czekając z jakąkolwiek reakcją, aż skończy mówić? A teraz zadaj sobie pytanie – jak Ty się czujesz, gdy rozmówca zachowuje się w ten sposób? Poznaj tajniki aktywnego słuchania i rozwiń umiejętności interpersonalne.

Czas pracy w Europie – w których krajach pracuje się najdłużej?
Czy długie godziny pracy to rzeczywiście powód do dumy? Wobec rosnących statystyk depresji i wypalenia zawodowego coraz częściej podnoszona jest kwestia czterodniowego tygodnia pracy. Krótszy niż w Polsce wymiar tygodniowego czasu pracy obowiązuje w wielu krajach. Sprawdzamy, ile dni i godzin tygodniowo pracuje się w Europie i który z modeli pracy miałby szansę powodzenia w naszym kraju.

Cykl życia pracownika – jak zarządzać pracownikiem od etapu przyciągania talentów do offboardingu
– Aby budować dojrzałą strategię HR, warto spojrzeć na zatrudnienie jako cykl życia pracownika (Employee Lifecycle), który – podobnie jak w marketingu czy sprzedaży – można planować, mierzyć i optymalizować – tłumaczy Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wskazuje, jakie działania powinny podjąć firmy na każdym etapie tego cyklu, by lepiej wykorzystać potencjał swojej kadry.

Dysleksja – czy zmniejsza szanse na rynku pracy?
– O ile w edukacji są procedury wsparcia, to w środowisku zawodowym wszystko zależy od dobrej woli pracodawcy – zauważa specjalistka pracująca z osobami z dysleksją Urszula Grzegorczyk. Zmiana postrzegania dyslektyków na rynku pracy jest pilnie potrzebna. – Wielu otwarcie mówi o swojej dysleksji. Nie chcą biernie czekać, aż „system sam się zmieni” – podkreśla pedagog Michalina Ignaciuk.

Ratownik medyczny w wojsku – praca, zarobki
– Ratownik medyczny w Siłach Zbrojnych RP pełni kluczową rolę w zabezpieczeniu medycznym zarówno w warunkach pokojowych, jak i podczas operacji wojskowych – tłumaczy ppor. Krystian Dwórznik, Szef Sekcji Promocji i Współpracy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Płocku. Oto jak wygląda praca wojskowego ratownika medycznego oraz jak krok po kroku przejść rekrutację na to stanowisko.

Komplementy w biznesie i pracy – jak je dawać i na nie reagować?
Publiczne pochwały często krępują nas bardziej niż krytyka. Nie potrafimy przyjmować komplementów ani w życiu prywatnym, ani w zawodowym. Zaprzeczamy im, bagatelizujemy je lub bronimy się, zakładając, że stoi za nimi jakiś interes. Jak dawać komplementy i na nie reagować tłumaczą eksperci ds. wizerunku i etykiety – Ewa Brok, Dorota Szcześniak-Kosiorek i Leszek Leopold Kazimierski.