Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Wizażystka – kim jest, studia, kursy, zarobki

Wizażystka – kim jest, studia, kursy, zarobki

 
Wizażystka – kim jest, studia, kursy, zarobki

Na co dzień często stawiamy na no make-up, promując tym samym naturalny look. Jest jednak wiele okazji, w których profesjonalny wizaż jest niezwykle pożądany. Ślub, impreza sylwestrowa, sesja zdjęciowa, ważna kolacja biznesowa – to tutaj na scenie pojawia się wizażystka. Na czym polega jej praca i jak rozpocząć karierę w branży beauty? Sprawdź, jak zostać wizażystką i na jakie zarobki może liczyć profesjonalistka w tej dziedzinie. 

 

Spis treści

Wizażystka – kto to?

 

Wizażystka to osoba zajmująca się profesjonalnym wykonaniem makijażu. Jej celem jest upiększenie wizerunku klientki lub klienta, zatuszowanie ewentualnych niedoskonałości cery, a przy tym poprawa samopoczucia i dodanie pewności siebie osobie, którą obsługuje. Definicja ta – choć nakreśla ideę zawodu wizażystki – nie wyczerpuje jednak jego złożoności. Odpowiadając na pytanie, kim jest wizażystka, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów charakteryzujących jej profesję. 

 

Zadaniem wizażystki jest wykonanie profesjonalnego makijażu, który będzie uwzględniał przede wszystkim typ urody klientki oraz okoliczności, dla których makijaż jest wykonywany. Musi być on odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby klientki, będąc jednocześnie odzwierciedleniem jej cech osobowościowych i temperamentu. Podstawę stanowi również znajomość trendów modowych i nowości na rynku kosmetycznych, ale także posiadanie kluczowej wiedzy z zakresu preparatów kosmetycznych i odpowiednie dopasowanie ich do rodzaju skóry. 

 

Czytaj także: Zawody związane z modą – moje hobby pracą

 

To, co niezwykle ważne, a o czym często zapominamy w kontekście pracy wizażystki, to fakt, że osoba pracująca w tym zawodzie pełni także funkcję konsultanta. Jej rolą jest udzielanie wskazówek dotyczących dbałości o skórę czy praktyk ułatwiających samodzielne wykonanie makijażu. Warto mieć na uwadze, że dobry makijaż może wykonać jedynie wizażystka, która potrafi dokonać analizy kolorystycznej i zna tajniki makijażu, umie pomalować trudne obszary i zatuszować ewentualne niedoskonałości, ale przede wszystkim wydobyć naturalne piękno człowieka.  

 

Wiele profesji z branży beauty, takich jak wizażystka, kosmetyczka czy stylistka rzęs, jest zdominowanych przez płeć żeńską. Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń aż 95% wizażystek stanowią kobiety. Oczywiście nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, by karierę zawodową w takich profesjach jak wizażysta czy stylista rozwijali panowie. 

 

Zgodnie z wynikami badania Beauty & the Future 2021 r. z usług kosmetycznych korzysta 75% kobiet i 53% mężczyzn w Polsce. Rosnące zainteresowanie mężczyzn dziedziną pielęgnacji i stylizacji pozwala przewidywać, że na rynku pracy wkrótce przybędzie także wizażystów.

 

Jak zostać wizażystką?

 

Pasja i zamiłowanie do makijażu. Umiejętność wykonania make-upu wydobywającego naturalne piękno. Doskonała znajomość kosmetyków kolorowych i perfekcja w dopasowywaniu ich do typu urody. Czy to wystarczy, by móc nazwać się profesjonalną wizażystką? Czy umiejętność malowania i funkcjonowania w świecie kolorowych kosmetyków to oczywista droga do sukcesu w tym fachu? Niestety to nie wystarczy.

 

Branża beauty nieustannie się rozwija. Dynamika zmian zarówno w kontekście technik malowania, trendów makijażowych czy nowości kosmetycznych sprawia, że najważniejsza jest tutaj chęć nieustannego doskonalenia się. Kluczem do sukcesu jest natomiast praktyka. Choć żeby zostać wizażystką, nie trzeba kończyć specjalnej szkoły ani posiadać udokumentowanej wiedzy – jedno i drugie będzie niezbędne w przypadku osób, które na poważnie myślą o wizażu. Bez poświadczenia umiejętności trudno bowiem będzie przyciągnąć klientów.

 

Niezbędną wiedzę z zakresu wizażu możemy uzyskać już w szkole branżowej na kierunku kosmetycznym, szkole policealnej czy studiach kosmetologicznych. Nauka w szkole prawdopodobnie jednak nie wystarczy, by osiągnąć wysoki poziom w zawodzie wizażystki. Dlatego warto zainteresować się specjalistycznymi kursami i szkoleniami. Wybór najlepszego może być niełatwy dla początkującej osoby. 

 

O porady dla przyszłych wizażystek zapytaliśmy Anję Piotrowską z Anja Piotrowska Make Up Academy we Wrocławiu, dyplomowaną Mistrzynię w zawodzie wizażysta/stylista, aktywną trenerkę wizażu i Mistrzynię Europy w Makijażu Artystycznym z 2014 r.

 

Anja Piotrowska: Jaką ścieżkę powinna wybrać osoba zainteresowania wizażem? Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Wiele zależy od tego, na jakim etapie jest oraz jakie możliwości finansowe, jak i czasowe, ma dana osoba. Główne ścieżki rozwojowe w naszym zawodzie wizażystka/ stylistka (kod zawodu 514208), prowadzą od rocznych szkół wizażu po krótkie kilkudniowe kursy indywidualne lub grupowe. Dostępne na rynku są szkoły prywatne, państwowe uczelnie oraz kursy prowadzone przez wizażystki, które dzielą się swoim doświadczeniem. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, że podczas nauki w rocznej szkole osoba początkująca jest w stanie wypracować dobre nawyki, techniki i higienę pracy. Niejako zbudować i ugruntować swój kręgosłup wizażowy. W przypadku krótkich kursów uczeń zapozna się z daną techniką pracy, ale nawyki musi wypracować już sam.

 

Ekspertka zaleca, by przed wyborem drogi kształcenia odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań.

 

Pytania, jakie warto sobie zadać przed wyborem ścieżki nauki:

 

  • czy potrafię uczyć się w grupie czy wolę szkolenia indywidualne?
  • czy mam w sobie wystarczająco samodyscypliny, by po szkoleniu wprowadzić wiedzę w czyn?
  • czy wolę dłuższy okres nauki i szerszy zakres materiału czy preferuję krótsze formy szkoleń i skondensowaną wiedzę?

 

 Anja Piotrowska: Decydując się na wybór ścieżki zawodowej, dobrze jest nakreślić swój cel i szukać szkół lub kursów, które będą odpowiadać naszym zapotrzebowaniom i indywidualnej sytuacji. Warto zwrócić uwagę na to, aby szkoleniowiec – trener posiadał wysokie umiejętności, doświadczenie zawodowe, był Mistrzem w zawodzie i potrafił umiejętnie przekazywać wiedzę. Warto prześledzić kursy i szkolenia, jakie odbył trener, sprawdzić, jakie posiada doświadczenie, czy potrafi zmotywować i zaangażować do pracy. Dodatkowe ważne aspekty to wyposażenie w szeroką gamę kosmetyków, uczenie według najwyższych standardów higienicznej pracy w zawodzie. Te wszystkie rzeczy po trochu składają się na odpowiedź, jaką ścieżkę nauki powinna wybrać osoba interesująca się wizażem.

 

Trenerka wizażu zwraca również uwagę na fakt, że profesjonalista w tym fachu nigdy nie spoczywa na laurach. Bardzo ważna w zawodzie jest motywacja do nauki, napędzana pasją i chęcią doskonalenia się. 

 

Anja Piotrowska: Nasz piękny zawód jest zawodem bardzo kreatywnym, ale i rozwijającym się. Zachodzą w nim ciągłe zmiany, które mogą dotyczyć trendów, technik makijażu, higieny pracy, rosnących zapotrzebowań klientek, kosmetyków, czy umiejętności dodatkowych, np. wykonywania profesjonalnych zdjęć swoich prac. Dlatego topowe wizażystki ciągle się szkolą.

 

Egzamin na wizażystkę

 

Dziś wizaż postrzegany jest jako rzemiosło. Możemy zwiększyć szanse na znalezienie dobrej pracy i wysokie zarobki, zdając egzamin czeladniczy. Egzamin ten składa się z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej. Należy zgłosić się na niego z własnymi kosmetykami i akcesoriami niezbędnymi do wykonania wylosowanego makijażu, a także z własną modelką. 

 

Do egzaminu czeladniczego przygotują Cię dobre szkolenia u dyplomowanych Mistrzów wizażu. Ponadto o darmowe kursy czeladnicze przeznaczone dla osób zarejestrowanych jako poszukujące pracy / bezrobotne, można zapytać w najbliższym powiatowym urzędzie pracy. 

 

Praca w branży beauty – wymagania i predyspozycje zawodowe

 

Praca w charakterze wizażystki jest ściśle związana z kontaktem osobistym z klientem. Od kandydatki wymaga więc określonych predyspozycji, które pozwolą jej na spełniać się w roli specjalistki ds. wizażu. Zatem jakie warunki musi spełniać przyszła wizażystka? 

 

Praca ta wymaga przede wszystkim umiejętności stworzenia miłej i przyjaznej atmosfery, otwartości oraz łatwości nawiązywania kontaktów. To wszystko niezbędne będzie do poznania klientki i jej oczekiwań. Gotowość do przeprowadzenia wywiadu, który stanie się podstawą do wykonania odpowiedniego makijażu i wyboru kosmetyków, to absolutna podstawa. Wobec powyższego wśród kluczowych predyspozycji zawodowych wymienić należy także umiejętność słuchania.

 

Warto pamiętać, że osobisty kontakt z klientem bardzo często może być także próbą charakteru. Konieczne jest więc opanowanie i wysoka wyrozumiałość dla klienta, który może okazać się niezwykle wymagający. Co więcej, zawód wizażystki wymaga także podzielności uwagi. Wykonywanie makijażu powinno być tutaj połączone z podtrzymywaniem kontaktu i bieżącym informowaniem klientki o wykonywanych czynnościach czy wykorzystywanych kosmetykach.

 

Kluczowe predyspozycje, często wskazywane w ogłoszeniach o pracę dla wizażystów, to:

 

  • umiejętność wykonywania profesjonalnego makijażu, 
  • wykształcenie kierunkowe np. zasadnicze zawodowe / branżowe, udokumentowany kurs zawodowy, dyplom czeladniczy,
  • umiejętność profesjonalnej obsługi klienta, 
  • otwartość i komunikatywność, 
  • empatia, umiejętność rozpoznawania potrzeb klientów,
  • kreatywność, 
  • odporność na stres i umiejętność pracy pod presją,
  • znajomość najnowszych trendów w wizażu i stylizacji,
  • chęć nauki, pasja,
  • zainteresowanie branżą beauty oraz modową / filmową / teatralną / fotograficzną.

 

Jak wygląda praca na stanowisku wizażystki?

 

Praca wizażystki to świetne rozwiązanie dla osoby, która dobrze czuje się w świecie kosmetyków kolorowych, interesuje się modą, posiada zdolności manualne i ma wyczucie piękna. A jak wygląda praca w charakterze specjalistki ds. wizażu? 

 

Warto wiedzieć, że podstawą wykonania profesjonalnego makijażu jest przede wszystkim przeprowadzenie szczegółowej rozmowy z klientką. Wizażystka musi poznać jej oczekiwania i wymagania. Makijaż powinien być dopasowany do okoliczności.

 

Pamiętaj! 

 

Pierwszym krokiem prowadzącym do wykonania profesjonalnego makijażu jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z klientem. Wizażysta musi dopasować makijaż do stroju, okazji i potrzeb samego zainteresowanego. 

 

Kolejnym krokiem będzie ocena typu urody klientki i dobranie do niej odpowiednich kosmetyków. Dopiero z takim przygotowaniem wizażystka może przystąpić do pracy. Warto jednak pamiętać, że rolą wizażystki jest nie tylko wykonanie makijażu, ale także odpowiednie do niego przygotowanie cery klientki.

 

Ile zarabia wizażystka?

 

Robienie makijażu i świat kolorowych kosmetyków jest Twoją pasją? Możesz pochwalić się wyjątkowym wyczuciem estetyki i piękna? Jesteś komunikatywna i lubisz pracę z ludźmi? Jeśli na wszystkie te pytania, Twoja odpowiedź brzmi: „tak”, praca wizażystki może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zastanawiasz się jednak, czy jest to zawód przyszłościowy i opłacalny? Sprawdźmy zatem, ile zarabia wizażystka!

 

Warunki wynagrodzenia wizażystki zależą od wielu czynników. Wpływ na nie ma przede wszystkim ilość wykonanych usług, miejsce ich świadczenia czy samo doświadczenie. Na zupełnie inne zarobki może liczyć specjalistka ds. wizażu zatrudniona w salonie kosmetycznym, a na inne osoba prowadząca mobilny salon kosmetyczny i własną działalność gospodarczą.

 

Według danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (Sedlak&Sedlak, sierpień 2023) mediana zarobków na stanowisku wizażystki wynosi 4490 zł brutto miesięcznie. Na wynagrodzenie powyżej 5410 zł brutto może liczyć 25 proc. najlepiej opłacanych wizażystek. Pamiętajmy jednak, że na rynku znajdziemy wiele renomowanych specjalistów ds. wizażu, których płace znacznie przewyższają średnie wynagrodzenie. Renomowane wizażystki współpracujące z dużymi firmami czy pracujące z celebrytami i influencerami mogą liczyć na kilkukrotność tej kwoty. 

 

Wynagrodzenie brutto wizażystki wg Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń:

 

  • mediana płac w zawodzie – 4490 zł miesięcznie, 
  • 25% najniżej opłacanych wizażystek – 3940 zł miesięcznie lub mniej, 
  • 25% najwyżej opłacanych wizażystek – co najmniej 5410 zł miesięcznie.

 

Makijażystka a wizażystka 

 

Wizażystka bardzo często utożsamiana jest z makijażystką. W końcu oba te zawody polegają przede wszystkim na wykonywaniu profesjonalnego makijażu. Warto więc wiedzieć, że wizażystka jest stosunkowo nowym określeniem, które poniekąd zastąpiło dotychczasową makijażystkę. Jest to również określenie nieco szersze, bowiem zadaniem wizażystki jest dbałość o całokształt wyglądu, z naciskiem oczywiście na makijaż. Wykonuje ona także zabiegi pielęgnacyjne twarzy, a czasami może doradzać też w kontekście ubioru, fryzury i wyboru dodatków. Oprócz makijażu, może ona sprawować pieczę nad kompleksową stylizacją dopasowaną do danej okazji. 

 

Pamiętaj! 

 

Wizażystka jest nieco szerszym określeniem niż makijażystka. W przeciwieństwie do tej drugiej – wizażystka może sprawować opiekę nad tworzeniem kompleksowej stylizacji, obejmującej zarówno wybór stroju, fryzury czy dodatków.

 

Kosmetyczka a wizażystka – czy to ten sam zawód?

 

Kosmetyczka i wizażystka to także dwa różne zawody, choć często mogą się pokrywać w niektórych obszarach. Kosmetyczka to osoba specjalizująca się w wykonywaniu różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak oczyszczanie twarzy, depilacja, manicure, pedicure, masaże czy zabiegi na ciało. Kosmetyczka zajmuje się dbaniem o zdrowie i urodę klientów, stosując odpowiednie preparaty i techniki w celu poprawy stanu i wyglądu skóry.

 

Wizażystka natomiast niekiedy wykonuje zabiegi pielęgnacyjne cery, niemniej przede wszystkim po to, by przygotować twarz do profesjonalnego i stylowego makijażu. Oba zawody wymagają specjalistycznej wiedzy, umiejętności i praktyki, ale mają nieco inne zakresy działań. W przypadku kosmetyczki, zakres prac dotyczy pielęgnacji skóry i ciała, natomiast wizażystka skupia się na makijażu i kreowaniu odpowiedniego wyglądu wizualnego.

 

Stylista a wizażystka

 

Również stylista i wizażysta to dwie różne profesje, choć czasem mogą współpracować w celu stworzenia kompleksowego wizerunku klienta. Stylista to osoba specjalizująca się w kreowaniu stylu i wyglądu klienta, uwzględniając jego preferencje, typ urody, sylwetkę oraz okoliczności, w jakich klient ma się zaprezentować. Stylista pomaga dobrać odpowiednie ubrania, dodatki i makijaż, aby stworzyć spójny i harmonijny wygląd. Wizażystka natomiast, jak już wiemy, to przede wszystkim specjalistka od makijażu. Najczęściej dobiera makijaż do wskazanej wcześniej garderoby.

 

Obie profesje są ważne w branży beauty i fashion, ponieważ wspólnie pozwalają na kompleksowe przygotowanie klienta do ważnych wydarzeń, sesji zdjęciowych, występów czy innych okoliczności, gdzie wygląd odgrywa kluczową rolę.

 

Stylistka paznokci a wizażystka

 

Warto dodać, że także stylistka paznokci i wizażystka to dwie różne specjalizacje w branży beauty. Stylistka paznokci, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się w wykonywaniu różnorodnych zabiegów związanych z pielęgnacją i zdobieniem paznokci. Jej głównym obszarem działania jest manicure i pedicure, które może wykonywać zarówno tradycyjnie, jak i za pomocą różnych technik zdobienia paznokci, takich jak stylizacje żelowe czy hybrydowe. Głównym obszarem zainteresowań wizażystki jest makijaż. Ten oczywiście powinien być spójny z całością wizerunku klientki, a więc także z wyglądem jej paznokci czy strojem.

 

Czytaj także: Paznokcie do pracy – długość, kolor, kształt

 

Praca dla wizażystki – perspektywy zatrudnienia

 

Na rynku beauty zauważalna jest coraz większa konkurencja. Choć w cenie jest naturalne piękno, w dalszym ciągu jest wiele okazji, w których swoją przestrzeń zaadaptować może profesjonalna wizażystka. Zdobycie certyfikatu ukończenia szkoleń i kursów oraz zdanie egzaminu czeladniczego może otworzyć przed wizażystką spore możliwości zawodowe.

 

Profesjonalne wizażystki mogą chociażby:

 

  • założyć własne studio wizażu i stylizacji,
  • pracować jako wizażystka z dojazdem do domu,
  • realizować zlecenia od indywidualnych klientów,
  • realizować zlecenia na potrzeby filmu, teatru, 
  • wykonywać makijaż do sesji modowych, 
  • pracować w branży reklamowej, fotograficznej.

 

Specjalistki ds. makijażu i wizażu często prowadzą własną działalność gospodarczą. Osoby z doświadczeniem i wypracowaną renomą mogą zdecydować się na własne studio wizażu i stylizacji. Coraz popularniejsze są także tak zwane mobilne salony kosmetyczne świadczące usługi beauty z dojazdem do klienta. 

 

Aktualnych ofert pracy warto szukać w gabinetach kosmetycznych, SPA, domach mody czy studiach fotograficznych. Bardzo często specjalistki ds. wizażu poszukiwane są także w stacjach telewizyjnych przy realizacji programów czy w teatrach. 

 

Najnowsze oferty pracy dla wizażystki – jak je znaleźć?

 

Aby znaleźć pracę jako wizażystka, warto podjąć kilka kroków, które pomogą w skutecznym poszukiwaniu zatrudnienia. Zanim zaaplikujesz na wymarzone stanowisko:

 

  • Regularnie sprawdzaj oferty pracy

 

Szukaj ofert pracy jako wizażystka na Praca.pl. Ustaw także Job Alert dla tej profesji, który wyśle Ci na skrzynkę pocztową powiadomienie, gdy pojawi się nowa, interesująca oferta. Zapisz się też do Newslettera. Dzięki temu nie umknie Ci żadne atrakcyjne ogłoszenie w tym zawodzie oraz w branży beauty.

 

  • Stwórz profesjonalne portfolio

 

CV z opisem kwalifikacji w tym zawodzie może nie wystarczyć. Standardem jest także portfolio zawierające przykłady wykonanych makijaży na różne okazje i typy urody. Dobrze skomponowane portfolio będzie potwierdzeniem Twoich umiejętności i pozwoli potencjalnym pracodawcom ocenić Twój talent i styl.

 

  • Zarejestruj się na portalach branżowych

 

Zarejestruj się na portalach internetowych skierowanych do branży beauty, gdzie możesz umieścić swoje portfolio i ogłaszać swoje usługi jako wizażystka. Dobrym przykładem takich stron są portale oferujące usługi dla ślubów czy sesji fotograficznych.

 

  • Sprawdź zapotrzebowanie na rynku

 

Dowiedz się, gdzie pracodawcy poszukują pracowników z branży beauty w Polsce i za granica. Przykładowo, zgodnie z Barometrem Zawodów kosmetolodzy, kosmetyczki, makijażystki i pokrewne specjalistki są pilnie poszukiwane w powiecie kłodzkim, Wrocławiu i powiecie wrocławskim.

 

  • Wykorzystaj media społecznościowe

 

Wykorzystaj swoje profile na platformach społecznościowych, takich jak Instagram, TikTok, Youtube, Facebook czy LinkedIn, aby pokazać swoje umiejętności i nawiązywać kontakty z potencjalnymi klientami i pracodawcami.

 

  • Rozwijaj swoje umiejętności

 

Uczestnicz w warsztatach, szkoleniach i kursach związanych z makijażem, aby stale rozwijać podnosić umiejętności i być na bieżąco z najnowszymi trendami i technikami. Zainteresuj się także takimi obszarami branży beauty jak kosmetologia, stylizacja i przedłużanie rzęs, brwi, moda, stylizacja paznokci. Warto zwrócić też uwagę na konteksty kulturowe wizażu i stylizacji, np. makijaż w stylu japońskim czy egipskim, koreańska pielęgnacja twarzy, makijaż nawiązujący do nowożytnej Francji itp. Szukaj inspiracji na forach branżowych i u znanych wizażystów.

 

  • Nawiąż kontakty w branży

 

Zaprzyjaźnij się z innymi profesjonalistami z branży beauty, takimi jak fotografowie, styliści czy fryzjerzy. Współpraca z nimi może przynieść Ci nowe możliwości pracy i promocji swoich usług.

 

  • Zgłaszaj się do salonów urody

 

Skontaktuj się z lokalnymi salonami urody, studiami fotograficznymi, agencjami modelingu czy firmami organizującymi sesje zdjęciowe, aby zaoferować swoje usługi jako wizażystka.

 

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w znalezieniu pracy jako wizażystka jest zaangażowanie, kreatywność, rozwijanie swoich umiejętności i promowanie swojej marki osobistej. Nie wahaj się pokazać swojego talentu i pasji do pracy jako wizażystka, gdyż to może pomóc Ci zdobyć wymarzoną pracę w tej dziedzinie.

 

Praca wizażystki – najczęściej zadawane pytania:

 

  • Jak zacząć pracę jako wizażystka?

 

W zawodzie wizażystki cenione są certyfikaty poświadczające posiadanie konkretnych umiejętności. Zdanie egzaminu czeladniczego może otworzyć wiele furtek na ścieżce do kariery zawodowej. Warto inwestować w kursy wizażu i szkolenia pod okiem doświadczonych wizażystów. Niemniej, najważniejsza w tym zawodzie jest praktyka. 

 

  • Ile wynosi średnie wynagrodzenie wizażystki? 

 

Wynagrodzenie wizażystek znacznie różni się w zależności od miejsca świadczenia usług, formy zatrudnienia czy przede wszystkim – ilości zleceń. Przeciętne wynagrodzenie specjalistki ds. wizażu wynosi około 4500 zł brutto. Znane wizażystki z wypracowaną renomą mogą liczyć na znacznie wyższe zarobki. 

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

  • Szwacz / Szwaczka

    Estella Sp. z o.o.   Polkowice    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 godz.
    Obowiązki: szycie artykułów pościelowych na maszynach przemysłowych;
  • Customer Success Manager

    MAOBI Group   Warszawa    praca hybrydowa / stacjonarna
    kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat   9 000 - 20 500 zł / mies. (w zal. od umowy)  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 godz.
    Zakres obowiązków: Identyfikowanie potrzeb klientów oraz proponowanie skrojonych na miarę rozwiązań (farming), Utrzymywanie długotrwałych relacji biznesowych z klientami, Koordynowanie pracy podległego 2 osobowego zespołu w celu skutecznego zaspokojenia potrzeb klienta; Zarządzanie...
  • Kierowca Autobusu

    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 godz.
    Zakres obowiązków: Przewóz osób na trasach miejskich i podmiejskich na terenie Niemiec. Sprzedaż biletów. Kontrola pojazdu przed każdym przejazdem. Obsługa bieżąca autobusu. Wymagania: Prawo jazdy kat. D + świadectwo kwalifikacji 95. Umiejętność pracy w zespole. Motywacja i chęć do...
  • Kierowca ciężarówek C+E

    Feel Flex   Holandia   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    19 godz.
    Nasi kierowcy pracują jako: Kierowcy dystrybucji marketów spożywczych; Kierowcy ciężarówek recyklingu; Kierowcy ciężarówek chłodnia, izoterma; Kierowców Terbergów (placowych) Uwaga nie posiadamy ofert dla kierowców na trasach międzynarodowych i chcących pracować w tzw systemie!
  • Elektryk

    Elektra i Kungsbacka AB   Szwecja, Goteborg   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    20 godz.
    START Pracy od stycznia 2025 roku. Opis stanowiska: Praca fizyczna przy montażu instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Montaż tras kablowych, układanie kabli i przewodów. Podłączanie urządzeń elektrycznych i AKPiA. Montaż rozdzielnic, opraw oświetleniowych, osprzętu.
  • Specjalista / Specjalistka ds. Księgowości

    Legal House Poland sp. z o.o.   Warszawa, Mokotów    praca zdalna / hybrydowa / stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę / zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    21 godz.
    Zakres obowiązków: prowadzenie ewidencji księgowej; dbałość o prawidłowy obieg dokumentów; sporządzanie deklaracji podatkowych, raportów finansowych, raportów wewnętrznych; księgowanie list płac, wyciągów bankowych; fakturowanie, wysyłanie faktur do klienta; prowadzenie rozliczeń;...

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?