Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Cele zawodowe - co to jest, przykłady, CV

Cele zawodowe - co to jest, przykłady, CV

 
Cele zawodowe - co to jest, przykłady, CV

Spis treści

Cele zawodowe: czym są?


Starając się o posadę w nowej firmie, zawsze przygotowujemy CV. W jego treści umieszczamy istotne informacje, takie jak doświadczenie, wykształcenie, kursy, umiejętności i dane osobowe. Warto też w dokumencie opisać, jakie są twoje cele zawodowe. Taki zabieg będzie automatycznie świetną rozgrzewką przed rozmową kwalifikacyjną.

Cele zawodowe to nasze dążenia w życiu zawodowym i planowane osiągnięcia. Te kilka prostych zdań może zmienić CV nie do poznania. Cele zawodowe w CV mogą być kompilacją umiejętności, zdobytego doświadczenia i ambicji zawodowych.

 

Cel zawodowy przykłady  


Cel zawodowy w CV - przykłady, jak robisz to źle.


Jestem doświadczonym sprzedawcą. Pracowałem już w wielu firmach. Moje obowiązki to: pozyskiwanie klientów, aktywna sprzedaż usług, przygotowanie raportów. Mam niezbędne umiejętności i doświadczenie, dlatego świetnie sprawdzę się w Państwa firmie.

Zamiast takiego opisu, przygotuj skondensowaną wizytówkę. Skup się na długoterminowych celach zawodowych. Podaj sukces, który także może wpływać na pracę w nowej firmie.

Cel w CV przykład:


Super Sprzedawca roku 2018. 4-letnie doświadczenie w xyz. Efektywne działanie - wzrost obrotów firmy o 25%. Chciałbym zwiększyć zyski także w Państwa firmie.

W jaki sposób opisać cele zawodowe kandydata, który nie ma żadnego doświadczenia zawodowego?

Przygotowując pierwsze CV, warto wtedy przede wszystkim postawić na główny cel w rozwoju zawodowym.

Jestem studentem III roku amerykanistyki. Swoje zainteresowania kulturą i językiem pielęgnuję, od kiedy zacząłem czytać. Mówię i piszę po angielsku z płynnością zawodową, dlatego chętnie zajmę się tworzeniem treści w języku obcym.


Cele zawodowe w CV


Pamiętaj, aby cel w CV podany był w interesujący sposób. Nie zaczynaj zdania „Moim celem zawodowym jest ...” albo „Moje cele zawodowe”. Raczej wskaż jednoznacznie na ambicje i motywacje zawodowe.

CV z celem zawodowym postaraj się dopasować do oferty pracy, na którą aplikujesz. Nie uogólniaj, używaj konkretów, nie wpisuj cytatów. Pokaż pracodawcy, że osobisty cel pracy pokrywa się założeniami rozwoju firmy. Określenie celów zawodowych to swoisty punkt aspiracji zawodowych CV. Zależą one w dużej mierze od samooceny i dążenia do celu w podejmowaniu nowych wyzwań. Wiąże się to i z wyrzeczeniami, ale także sukcesem. Cele zawodowe pracownika podane w CV to najlepsze referencje, jakie możesz sobie wystawić sam. Wykorzystaj to!

Więcej artykułów "Rynek pracy"
Praca HSV Polska Sp. z o.o.

Polecane oferty

  • Kontroler jakości w firmie produkcyjnej

    HSV Polska Sp. z o.o.   Wrocław, Psie Pole    praca stacjonarna
    specjalista (mid) / pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    21 godz.
    Twoje zadania: analizowanie wymagań jakościowych dla produktu i procesu; prowadzenie zestawień wyników analiz jakościowych oraz opracowywanie statystyk i raportów jakościowych; bieżące analizowanie błędów i rozwiązywanie pojawiających się problemów jakościowych, ustalanie...
  • Inżynier R&D

    HSV Polska Sp. z o.o.   Łódź    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Twoje zadania: Przygotowywanie i realizacja w programie CAD (Catia/NX) procesów konstruktorskich/ projektowych; związanych z nowymi lub modernizowanymi prototypami z polipropylenu ekspandowanego (EPP) i polistyrenu ekspandowanego (EPS); Prowadzenie rozmów z dostawcami narzędzi (formy) na polu...

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?