Lista stanowisk - Barman

Polecane oferty - Turystyka / Hotelarstwo

  • Pracownik obsługi hotelowej

    Lions Entertainment   Grecja, Chalkidiki, Thassos    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa zlecenie / o pracę tymczasową  tymczasowa/dodatkowa  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    6 dni
    Do Twoich głównych zadań będzie należało: obsługa gości hotelowych; sumienne wykonywanie swoich obowiązków; bycie wizytówką firmy;

Barman

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Barman to osoba, która zajmuje się profesjonalnie kompleksową obsługą klienta w zakładach gastronomicznych (np. bary, restauracje, dyskoteki, puby, kawiarnie, hotele), a także prowadzi dokumentację sprzedaży i rozliczenia kelnerskie. Do obowiązków tego pracownika należy, m.in.: robienie różnorodnych drinków oraz udzielanie informacji dotyczących drinków, potraw i sposobów ich przyrządzania. Barman to osoba, która tworzy tzw. dobry wizerunek zakładu, w którym pracuje.


WYMAGANIA

Osoba chcąca podjąć pracę w charakterze barmana powinna posiadać minimum wykształcenie zawodowe, mile widziane jest średnie o profilu gastronomicznym, a także mieć badania Sanepidu. Ważną kwestią jest doświadczenie zawodowe na stanowisku kelnera lub barmana ( w gastronomii) oraz znajomość języka angielskiego. Osoby, które widzą przyszłość w tym fachu powinny mieć ukończone specjalistyczne kursy szkolenia barmanów organizowane przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów. Kursy te zakończone są uzyskaniem dyplomu SPB-PBA, z certyfikatem angielskim o randze międzynarodowej, akceptowany przez IBA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Barmanów) i zrzeszone kraje. Poza tym barman powinien cechować się, m.in.: wysoką kulturą osobistą, sumiennością, zdyscyplinowaniem, kreatywnością oraz dyspozycyjnością, a także umiejętnością pracy w zespole oraz poczuciem humoru, umiejętnościami prowadzenia ciekawej konwersacji i stworzenia komfortowej atmosfery dla klientów.


WARUNKI PRACY

Jest to praca stojąca. Praca barmana wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi. Najchętniej zatrudniane są na tym stanowisku osoby młode. Praca ta jest samodzielna.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Barman może być zatrudniony w zakładach gastronomicznych (bary, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, dyskoteki, kluby, drink-bary, kasyna, statki).


ZAROBKI

Zarobki barmana uzależnione są od rangi miejsca zatrudnienia i długości praktyki oraz uzyskanego stopnia. Wysokość gratyfikacji tego pracownika to około 1200 zł do 2000 zł. Dodatkiem do pensji są napiwki od klientów.

Praca Barman
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?