Lista stanowisk - Taksówkarz

Polecane oferty - Transport / Spedycja

  • Taksówkarz

    Riwo Systems Sp. z o.o.   Poznań    praca zdalna / hybrydowa / stacjonarna   za 2 dni wygasa
    pracownik fizyczny  umowa zlecenie  pełny etat   5 000 - 11 000 zł brutto/mies.  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    14 dni
    Praca w taksówce z firmą Riwo Partner w Poznaniu – przejrzyste warunki, elastyczny grafik i niezawodna pomoc! Chcesz stabilny dochód i komfortowe warunki? Dołącz do nas! Oferujemy uczciwe i przejrzyste warunki dla kierowców Uber, Bolt, FreeNow: • Codzienne wypłaty dla taryfy Premium! •...

Taksówkarz

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Taksówkarz zajmuje się przewożeniem osób i rzeczy w obrębie miasta lub poza nim. Środkiem transportu są w tym przypadku samochody osobowe i dostawcze, niemal w każdym przypadku pozostające prywatną własnością taksówkarza. Osoby zainteresowane pracą w tym charakterze mają do wyboru podjęcie samodzielnej praktyki, lub wstąpienie do korporacji taksówkarskiej. Drugie rozwiązanie gwarantuje lepsze miejsca postojowe, możliwość korzystania z wspólnego centrum telefonicznego, przez które zgłaszają się klienci, ale też konieczność rozliczania się ze znacznej części zysku. Taksówkarz oczekuje na klientów na jednym ze specjalnie wydzielonych postojów dla taksówek, lub przyjmuje zlecenia przez centralę telefoniczną. Koszt przejazdu jest rozliczany w oparciu o stałą taryfę wedle przejechanych kilometrów, podniesioną o stawkę początkową.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi zatrudnieniem w charakterze taksówkarza nie stawia się zwykle wymagań dotyczących posiadanego przez nie wykształcenia, jednak dostępu do zawodu chroni egzamin, obejmujący część praktyczną i teoretyczną (dotyczącą między innymi topografii danego miasta) i którego zdanie skutkuje wydaniem stosownej licencji. Taksówkarz musi także posiadać własny pojazd, przystosowany do wykorzystywania go w charakterze taksówki. Oczywistym wymogiem jest posiadanie prawa jazdy kategorii B, lub innej, w przypadku większych taksówek bagażowych lub dostawczych. Obecnie znajomość miasta nie jest już tak ważna jak kiedyś – rolę przewodnika spełnia wyśmienicie nawigacja samochodowa.


WARUNKI PRACY

Praca taksówkarza sprowadza się do spędzania wielu godzin w samochodzie, podczas postoju w wydzielonych miejscach i przewożenia klientów we wskazane miejsce. Taksówkarze kursują zarówno w ciągu dnia jak i nocą – w drugim przypadku stawki są nieco wyższe, jednak także i warunki pracy stają się trudniejsze.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Jak wcześniej wspomniano osoby zainteresowane pracą w charakterze taksówkarzy mogą zdecydować się na samozatrudnienie, lub wstąpić do jednej z licznych korporacji taksówkarskich.


ZAROBKI

Zarobki taksówkarza, w zależności od czasu pracy, formy zatrudnienia i miasta, w którym funkcjonuje mogą kształtować się w zakresie od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Praca Taksówkarz
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?