Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Transport / Spedycja
Specjalista ds. Kontaktów z Urzędem Celnym

Lista stanowisk - Specjalista ds. Kontaktów z Urzędem Celnym

Polecane oferty - Transport / Spedycja

  • Specjalista ds. Celnych

    AGRO-SIEĆ Maszyny Sp. z o.o.   Toruń    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Twój zakres obowiązków Dokonywanie i nadzór nad zgłoszeniami SENT; Dokonywanie zgłoszeń akcyzowych; Prowadzenie ewidencji wyrobów akcyzowych nabywanych wewnątrzwspólnotowo; Prowadzenie i nadzór nad zgłoszeniami do Urzędu Regulacji Energetyki; Dokonywanie zgłoszeń o planowanym nabyciu...
  • Pracownik ds. dokumentacji celnej

    Poczta Polska S.A.   Warszawa, ul. Łączyny 8​    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    9 dni
    Rodzaj zatrudnienia: umowa o pracę, cały etat, praca zmianowa według ustalonego harmonogramu Twoje zadania: weryfikacja przesyłek celem skierowania do właściwej procedury, uzupełnianie danych o przesyłkach w systemach PP S.A., sporządzanie zgłoszeń celnych, współpraca z Krajową...

Specjalista ds. Kontaktów z Urzędem Celnym

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw kontaktów z urzędem celnym jest osobą, która organizuje i realizuje całokształt procesów, związanych z systemem rozliczeń z urzędami celnymi. W celu realizacji tych zadań, specjalista utrzymuje stały kontakt z urzędami i agencjami celnymi, na bieżąco przygotowując niezbędną dokumentację. Osoba obsadzona na tym stanowisku nadzoruje działania jednostek zajmujących się transportem produktów przedsiębiorstwa, działem do spraw importu i eksportu tychże produktów, a także składa raporty na ręce bezpośredniego przełożonego, którym jest w tym przypadku kierownik do spraw dystrybucji. Specjalista kontroluje także działania zewnętrznych firm transportowych, jeśli firma korzysta z usług takowych.


WYMAGANIA

Od osób zainteresowanych pracą w charakterze specjalisty do spraw kontaktów z urzędem celnym, wymaga się przede wszystkim posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej lub technicznej, a także wieloletniego doświadczenia w organizowaniu gospodarki celnej firmy lub instytucji. Charakter stanowiska wymusza konieczność posiadania szczególnych cech personalnych, pozwalających na efektywną pracę w zespole. Równie istotna jest obszerna wiedza z zakresu prawa celnego, oraz umiejętność obsługi komputera na poziomie przynajmniej podstawowym. W zależności od charakteru działalności firmy, potencjalni pracodawcy mogą także wymagać od osób aplikujących na stanowisko specjalisty ds. kontaktów z urzędem celnym wiedzy z zakresu transportu, logistyki, sprzedaży i dystrybucji produktów. Osoba zatrudniona w tym charakterze musi przejawiać zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków, oraz zdolności samodzielnej organizacji pracy.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy specjalisty ds. Kontaktów z urzędem celnym jest przede wszystkim przestrzeń biurowa firmy, w której został zatrudniony. Większość obowiązków osoba zatrudniona na tym stanowisku wypełnia za pośrednictwem komputera. Specjalista kontaktuje się także z urzędami i agencjami celnymi i składa raporty na ręce przełożonych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje przede wszystkim w branży logistycznej i transportowej.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 3000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Specjalista ds. Kontaktów z Urzędem Celnym
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?