Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Transport / Spedycja
Kierownik ds. Spedycji Międzynarodowej

Lista stanowisk - Kierownik ds. Spedycji Międzynarodowej

Polecane oferty - Transport / Spedycja

  • Kierownik działu spedycji lotniczej

    ManpowerGroup   Warszawa    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator
    4 dni
    Zadania: Aktywne zdobywanie nowych klientów oraz utrzymywanie długofalowych relacji biznesowych; Opracowywanie i wdrażanie planów strategicznych dla rozwoju działu spedycji lotniczej Budowanie i rozwijanie współpracy z przewoźnikami oraz dostawcami usług transportowych; Organizacja i...

Kierownik ds. Spedycji Międzynarodowej

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik ds. spedycji międzynarodowej – to osoba odpowiedzialna za organizację działań w zakresie spedycji międzynarodowej. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: pozyskiwanie nowych klientów dla firmy, organizowanie transportów międzynarodowych, utrzymywanie kontaktów z klientami i przewoźnikami, monitorowanie i kontrola realizacji zleceń, rozbudowa bazy klientów i podwykonawców, koordynowanie pracy zespołem spedytorów oraz zarządzanie zespołem pracowników, a także planuje i tworzy budżet, zarządza dokumentację transportową, negocjuje umowy, kontroluje wydatki, analizuje rynek i monitoruje konkurencję oraz kontroluje i ocenia okresowo osiągane wyniki, reprezentuje przedsiębiorstwo.


WYMAGANIA

Kierownik ds. Spedycji Międzynarodowej powinien mieć wykształcenie wyższe (ekonomiczne lub techniczne; transport, logistyka) oraz znać w stopniu dobrym język angielski i obsługę komputera MS Office. Ważną kwestią jest również 3-5 letnie doświadczenie w spedycji międzynarodowej całopojazdowej oraz w kierowaniu pracą zespołu spedytorów, a także musi znać rynek branży TSL i mieć wiedzę na temat nowoczesnych technik zarządzania logistycznego i systemów informatycznych wspomagających procesy logistyczne. Pracownik ten powinien też cechować się: zdolnościami przywódczymi, negocjacyjnymi, odpowiedzialnością, zdolnościami analitycznymi oraz planistycznymi, a także systematycznością, komunikatywnością, punktualnością, odpowiedzialnością, umiejętnością działania pod presją czasu, oraz doskonałymi zdolności organizacyjnymi i umiejętnością zarządzania ludźmi.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest pomieszczenie zamknięte, tj. biuro, centrala firmy, obiekty magazynowe. Czas pracy zazwyczaj ośmiogodzinny. Praca wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Jest to praca umysłowa, stanowisko samodzielne, pod nadzorem. Kierownik ds. Spedycji Międzynarodowej ma możliwość podnoszenia kwalifikacji i awansu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kierownik ds. Spedycji Międzynarodowej może być zatrudniony, np. w większych i mniejszych firmach z branży Logistyka/Spedycja/Dystrybucja.


ZAROBKI

Pensja kierownika ds. spedycji międzynarodowej kształtuje się od 4 tys. zł do 20 tys. zł i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: telefon komórkowy, laptop, samochód służbowy, szkolenia.

Praca Kierownik ds. Spedycji Międzynarodowej
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?