Lista stanowisk - Kierownik ds. Kolportażu

Kierownik ds. Kolportażu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik do spraw kolportażu jest osobą odpowiedzialną za proces dystrybucji produktów wydawnictwa. Osoba obsadzona na tym stanowisku koordynuje i nadzoruje prace podległego zespołu specjalistów, a także opracowuje wewnętrzne procedury i normy, mające zapewnić maksymalną wydajność operacji związanych z dystrybucją czasopism, lub innych produktów wydawnictwa. Kierownik nawiązuje kontakty z firmami, zajmującymi się kolportażem, a także osobiście negocjuje warunki zawieranych umów. Kierownik ds. Kolportażu bierze także udział w ustalaniu strategii handlowej wydawnictwa, w tym także w regulowaniu nakładów poszczególnych tytułów. Kierownik analizuje wyniki finansowe wydawnictwa, w obrębie dystrybuowanych produktów i składa raporty na ręce bezpośrednich przełożonych. Osoba zatrudniona w tym charakterze zbiera i analizuje także wszelką dokumentację, związaną z procesem dystrybucji w wydawnictwie.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, stawianych przed kandydatami na stanowisko kierownika do spraw kolportażu wyróżnia się konieczność posiadania wyższego wykształcenia humanistycznego lub ekonomicznego – preferowane kierunki to marketing i zarządzanie, lub związane z dziennikarstwem. Niezbędne na tym stanowisku będzie także wieloletnie doświadczenie w branży wydawniczej, w tym pozyskane na stanowisku kierowniczym. Kierownik musi posiadać zdolności kierowania kapitałem ludzkim, samoorganizacji pracy własnej i podległych pracowników, a także wiedzę z zakresu prawa prasowego, prawa własności intelektualnej i prawa autorskiego, a także rozeznanie w aktualnym otoczeniu rynkowym i działaniach konkurencji.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy kierownika do spraw kolportażu jest przestrzeń biurowa wydawnictwa, kierownik kontaktuje się także osobiście z przedstawicielami firm, organizujących dystrybucję produktów wydawnictwa.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko kierownika ds. kolportażu funkcjonuje w branży wydawniczej.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 5000 złotych brutto miesięcznie i rosną w zależności od wielkości wydawnictwa i stażu pracownika.

Praca Kierownik ds. Kolportażu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?