Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Transport / Spedycja
Inżynier ds. Sprzętu Budowlanego

Lista stanowisk - Inżynier ds. Sprzętu Budowlanego

Inżynier ds. Sprzętu Budowlanego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Inżynier ds. Sprzętu Budowlanego to osoba, która odpowiada za wyposażenie placu budowy w sprzęt budowlany. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: wyposażenie placu budowy w niezbędny sprzęt i urządzenia, serwisowanie i naprawa urządzeń, odpowiedzialność za właściwy stan techniczny maszyn, udział w planowaniu: prewencji, zakupów części zamiennych oraz działań serwisowych oraz rozpoznanie potrzeb sprzętowych firmy.


WYMAGANIA

Inżynier ds. Sprzętu Budowlanego powinien mieć wykształcenie techniczne (np. specjalność elektromechanik/elektronik) oraz znać dobrze język angielski, obsługę komputera i mieć prawo jazdy kategorii B. Mile widziana jest też znajomość oprogramowania, np. FANU i rysunku technicznego, a także znajomość branży budowlanej, znajomość zagadnień dystrybucji i logistyki, świadomość kosztowa. Poza tym pracownik ten powinien też cechować się, m.in.: precyzją i ścisłością myślenia, umiejętnościami organizacyjnymi, komunikatywnością, skrupulatnością, sumiennością oraz odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi i za urządzenia, umiejętnościami pracy w zespole.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro oraz plac budowy, czyli osoba ta pracuje wszędzie tam, gdzie prowadzi się roboty budowlane. Czas pracy ośmiogodzinny lub zmianowy. Zawód ten wymaga ciągłego śledzenia zmian na rynku maszyn budowlanych. Istnieje możliwość rozwoju zawodowego (np. szkolenia, kursy) oraz awansu. Pracownik będąc na placu budowy powinien nosić kask, aby chronić głowę


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Specjalista Inżynier ds. Sprzętu Budowlanego może pracować wszędzie tam, gdzie prowadzone są roboty budowlane, czyli we wszystkich firmach budowlanych - państwowe, prywatne, a także istnieje możliwość pracy w geodezji, w górnictwie powierzchniowym, w budownictwie drogowym, itp.


ZAROBKI

Wysokość gratyfikacji zazwyczaj uwarunkowana jest od położenia geograficznego zakładu pracy oraz majętności firmy. Przeciętne zarobki kształtują się na poziomie średniej krajowej i wyżej.

Praca Inżynier ds. Sprzętu Budowlanego
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?

Jak napisać CV? Rodzaje CV

Jak napisać CV? Rodzaje CV

– Nawet bardzo profesjonalnie napisane CV nie zostanie tak samo wysoko ocenione przez wszystkich rekruterów, bo każdy ma swoje przekonania i upodobania, także odnośnie stylu pisania i prezentowania informacji zawodowych – zauważa doradczyni zawodowa Anna Nowicka. Są jednak pewne elementy, które podnoszą atrakcyjność aplikacji i zwiększają szansę, że nie zostanie odrzucona przez program ATS.