Lista stanowisk - Dekorator

Polecane oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta

  • Dekorator

    AGATA Spółka Akcyjna   Stalowa Wola    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Do głównych zadań na tym stanowisku będzie należało: Dbanie i przygotowanie ekspozycji towarów w sklepie zgodnie ze standardami marki AGATA S.A.; Nadzór nad poprawną ekspozycją towarów; Współpraca z Dekoratorem Regionalnym.
  • Dekorator

    AGATA Spółka Akcyjna   Rumia    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    8 dni
    Do głównych zadań na tym stanowisku będzie należało: Dbanie i przygotowanie ekspozycji towarów w sklepie zgodnie ze standardami marki AGATA S.A.; Nadzór nad poprawną ekspozycją towarów; Współpraca z Dekoratorem Regionalnym.

Dekorator

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dekorator jest to osoba, która zawodowo zajmuje się przeprowadzeniem metamorfoz wizualnych w sklepach, magazynach i innych pomieszczeniach, a także prywatnych domach czy mieszkaniach. Do jego zadań należy takie dostosowanie aranżacji wnętrza, aby odpowiadało gustom i oczekiwaniom klientów. Dopasowuje lokal do aktualnych trendów, przy jednoczesnym zachowaniu jego funkcjonalności.

Przygotowuje różne propozycje rozwiązań, które prezentuje kontrahentom lub przełożonym, a także sporządza niezbędne projekty, kosztorysy i dokumentację niezbędną przy realizacji poszczególnych przedsięwzięć.


WYMAGANIA

Oczekiwane przez pracodawców jest posiadanie wyższego wykształcenie o profilu architektonicznym, projektowym lub artystycznym. Niektóre osoby rozpoczynają naukę w tym kierunku już na poziomie szkoły średniej, wybierając placówki o profilu technicznym czy szkoły plastyczne. Zawód ten nie jest objęty licencjami zawodowymi, dlatego dekorator wykonuje swoją pracę bez konieczności uzyskania specjalnych zezwoleń.

Oprócz wymogów dotyczących wykształcenia, pracodawcy wymagają doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku i portfolio zrealizowanych aranżacji. Liczą się także kompetencje miękkie, takie jak kreatywność, wyobraźnia przestrzenna, umiejętność pracy z klientem oraz dostosowania się do zmiennych trendów na rynku.

WARUNKI PRACY

Dekorator wykonuje swoją pracę przede wszystkim w lokalu, gdzie aktualnie prowadzi prace modernizacyjno-aranżacyjne. Część czasu spędza także w biurze, gdzie projektuje nowe rozwiązania, które następnie wdraża w praktyce. W pracy korzysta z komputera wyposażonego w specjalistyczne programy graficzne.

Środowisko pracy jest często międzynarodowe, bowiem np. sieci handlowe są przedsiębiorstwami działającymi w różnych krajach. Dlatego od kandydatów wymaga się dobrej znajomości języków obcych, w szczególności angielskiego. Dekoratorzy muszą też być gotowi do częstych wyjazdów służbowych.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Osoby pracujące w tym zawodzie mogą naleźć zatrudnienie przede wszystkim w firmach i przedsiębiorstwach posiadających swoje sklepy, o wystrój których należy regularnie dbać. Można także podjąć pracę w firmach świadczących usługi na rzecz klientów zewnętrznych lub realizować zlecenia w oparciu o własną działalność. Ta ostatnia opcja jest zwykle praktykowana przez doświadczonych specjalistów.

ZAROBKI

Wynagrodzenia dekoratora zależą od jego doświadczenia i posiadanej renomy. W przypadku osób zatrudnionych na etacie rozpoczynają się od 2 tys. zł brutto. W przypadku osób pracujących w tej branży jako „wolny strzelec” o zarobkach decydują: liczba zleceń oraz wielkość modernizowanych lokali. Stawki potrafią wynosić od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w przypadku najlepszych dekoratorów.

Praca Dekorator
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.