Lista stanowisk - Ratownik Wodny

Polecane oferty - Sport / Rekreacja

  • Ratownik basenowy

    Konkret Real Estate Sp. z o.o. Sp. kom.   Poznań, Grunwald    praca stacjonarna
    specjalista (mid) / pracownik fizyczny  umowa zlecenie  pełny etat / część etatu   30,00 - 35,00 zł brutto/godz.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    pełnienie dyżuru na wyznaczonym stanowisku; stałe obserwowanie powierzchni wody; w razie konieczności podjęcie odpowiednich działań ratunkowych; w razie konieczności udzielenie pierwszej pomocy; kontrola stanu urządzeń oraz sprzętu; natychmiastowe reagowanie na wszelkie naruszenia...
  • Ratownik wodny

    Health Resort & Medical Spa Panorama Morska   Jarosławiec (pow. sławieński, gm. Postomino)   
    specjalista junior / mid  umowa zlecenie  pełny etat / tymczasowa/dodatkowa   7 000 - 10 000 zł brutto/mies.  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    Opis stanowiska: praca stała lub sezonowa NAD MORZEM; nadzór nad gośćmi korzystającymi z Aquaparku; udzielanie pomocy w nagłych, stresowych sytuacjach;

Ratownik Wodny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Zadaniem ratownika jest udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku różnorodnych wypadków, poszukiwanie osób zaginionych na danym terenie, lub niesienie pomocy w innych temu podobnych przypadkach. Ratownik wodny wykonuje te obowiązki na obszarze sztucznych i naturalnych akwenów wodnych, na wyznaczonych kąpieliskach; plażach morskich, jeziorach, basenach otwartych i krytych. Ratownik wodny patroluje podległy obszar, poszukując ewentualnych zagrożeń dla bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i w jej bezpośrednim sąsiedztwie. W razie nieprzestrzegania regulaminu obowiązującego na danym obszarze, ratownik ma prawo sygnalizować jego złamanie a nawet rozkazać jego opuszczenie. Ochotnicy zrzeszeni są w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.


WYMAGANIA

Droga do pełnienia obowiązków ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego rozpoczyna się od wzięcia udziału w kursie na młodszego ratownika i zdanie egzaminu. Do kursu podejść mogą wszystkie osoby posiadające kartę pływacką. Konieczne jest także zdanie testów sprawnościowych, poświadczających deklarowane umiejętności pływackie. Młodszy ratownik może być osobą niepełnoletnią, pracuje on jednak pod opieką i nadzorem ratownika starszego stopniem. Ratownikiem wodnym może zostać osoba pełnoletnia, która ukończyła adekwatny kurs i zdała egzamin. Wymogi formalne to posiadanie legitymacji członka WOPR, co najmniej 100-godzinnego stażu, oraz rocznego doświadczenia w charakterze ochotnika. Kandydaci muszą posiadać także „żółty czepek”, oraz co najmniej jeden patent żeglarski, ratowniczy, lub inny. Kurs na ratownika medycznego także kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Spełnienie tych wymagań umożliwia pełnienie funkcji starszego ratownika, sprawowanie nadzoru nad danym kąpieliskiem samodzielnie.


WARUNKI PRACY

Praca ratownika wodnego wiąże się z ponoszeniem ogromnej odpowiedzialności za zdrowie i życie osób, przebywających na terenie podległego kąpieliska. Udział w ryzykownych akcjach ratowniczych i poszukiwawczych wymaga dobrych warunków fizycznych i psychicznych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Ratownicy wodni mogą poszukiwać zatrudnienia na obszarze licznych kąpielisk, basenów otwartych i krytych na terenie całego kraju i poza jego granicami.


ZAROBKI

Zarobki ratowników, w zależności od posiadanego przez nich doświadczenia i uprawnień sięgają 2000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Ratownik Wodny
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?