Lista stanowisk - Szewc

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Minit Polska Sp. z o.o.
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Opis stanowiska praca w punkcie usługowym zlokalizowanym w centrum handlowym; dorabianie kluczy; drobne naprawy zegarmistrzowskie; naprawa obuwia; Wymagania mile widziane doświadczenie techniczne i w handlu; dokładność, sumienność; komunikatywność i samodzielność; gotowość do pracy w...

Szewc

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Szewc – to rzemieślnik - osoba, która zajmuje się naprawą, ozdabianiem, reperacją produktów skórzanych - butów, pasków, torebek, itp. W dzisiejszych czasach jest to zawód zanikający. Do głównych obowiązków szewca należy, m.in.: wymiana fleków, zelówek, obcasów, podbijanie obcasów, wszywanie zamków do obuwia lub torebek, korygowanie podeszw, ścinanie obcasów, farbowanie butów, trwałe polerowanie obuwia, rozciąganie obuwia (kozaki, półbuty), sklejanie pęknięć butów przy podeszwach i spodach, wymiana klamerek i sprężyn, szycie pantofli, a także udziela rad i wskazówek, wykonuje zadania związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, np. zamawia i zakupuje odpowiednie produkty i sprzęt, prowadzi księgowość, ustala plany finansowe, uaktualnia bazy danych, ogłasza swą działalność w mediach, itp.


WYMAGANIA

Szewc powinien mieć skończoną szkołę zawodową. Osoba ta powinna też cechować się: dobrym wzrokiem i umiejętnościami manualnymi oraz dokładnością, cierpliwością, a także zainteresowaniami o charakterze artystycznym.


WARUNKI PRACY

Szewc pracuje wyłącznie w pomieszczeniu zamkniętym. Praca szewca jest pracą indywidualną i w zasadzie rutynową. Czas pracy to około 8 godzin dziennie.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Szewc może prowadzić własną działalność - niewielki warsztat lub pracować u kogoś, kto go prowadzi zakład szewski.


ZAROBKI

Zarobki w tym zawodzie uzależnione są od regionu kraju. Szewc kasuje klienta od danej usługi, np. naprawy zelówki. Gratyfikacja pracownika na tym stanowisku kształtuje się w granicach od 1,500 zł – 4,500 zł i wyżej.

Praca Szewc
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?