Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Ochrona osób i mienia
Pracownik Patroli Interwencyjnych

Lista stanowisk - Pracownik Patroli Interwencyjnych

Polecane oferty - Ochrona osób i mienia

  • Agent Ochrony

    Juwentus Serwis sp. z o.o.   Osła    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa zlecenie   31,90 zł brutto/godz.
    6 dni
    Zakres czynności: ochrona fizyczna mienia; obchody kontrolne kontrola ruchu kołowego (wjazdy/wyjazdy) podstawowa obsługa komputera Oczekujemy: znajomości obsługi komputera dyspozycyjności niekaralności zaangażowania; mile widziane: doświadczenie w obsłudze monitoringu; znajomość systemów p.poż;

Pracownik Patroli Interwencyjnych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Pracownik patroli interwencyjnych, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą biorącą czynny udział w interwencjach pod wskazanym adresem. Wezwanie generuje zazwyczaj sygnał alarmowy, kierowany do agencji od klienta tejże. Interwencje dotyczą przeważnie włamań i naruszeń prywatności osób, objętych ochroną przez daną agencję, a także naruszenia ich mienia. Osoba zatrudniona w tym charakterze pełni dyżury, w trakcie których jest zobowiązana do natychmiastowego reagowania na wszelkie wezwania klientów objętych ochroną. Praca ta wiąże się z wysokim ryzykiem zawodowym, pracownicy patroli interwencyjnych są narażeni na utratę zdrowia lub życia w trakcie służby. Do pozostałych obowiązków osób zatrudnionych w tym charakterze należy okresowe sprawdzanie poprawnego funkcjonowania systemów zabezpieczeń, zamontowanych w chronionych obiektach, a także weryfikowanie poprawnego oznaczenia tychże obiektów firmowymi emblematami.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze członka patrolu interwencyjnego, znajduje się wymóg posiadania wykształcenia średniego oraz licencji pracownika ochrony fizycznej. Niemniej ważne jest posiadanie doświadczenia, pozyskanego w pracy na stanowisku związanym z ochroną osób lub mienia. Osoby zatrudnione w tym charakterze muszą posiadać szereg uwarunkowań fizycznych i psychicznych, pozwalających na efektywną pracę, obarczoną dużą presją odpowiedzialności, i powiązaną z podejmowaniem ryzyka. Istotna będzie więc także odporność na stres, oraz tężyzna fizyczna. Wymogiem jest także posiadanie prawa jazdy kategorii B, oraz dogłębna znajomość przepisów prawnych, dotyczących ochrony osób i mienia, orientacja w branży ochroniarskiej i wewnętrznych procedurach danej agencji.


WARUNKI PRACY

Praca członka patrolu interwencyjnego jest pracą obarczoną wysokim ryzykiem, możliwością utraty zdrowia lub życia. Pracownik przebywa w siedzibie agencji oraz w terenie, monitorując stan zabezpieczeń chronionych obiektów.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w tym charakterze stwarzają agencje ochrony na terenie całego kraju.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 2000 złotych brutto miesięcznie i mogą wzrastać w zależności od stażu pracownika i regionu w którym funkcjonuje.

Praca Pracownik Patroli Interwencyjnych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?