Lista stanowisk - Detektyw

Polecane oferty - Ochrona osób i mienia

  • Koordynator ds. Ochrony Fizycznej

    Juwentus Serwis sp. z o.o.   Poznań    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    21 godz.
    ZAKRES OBOWIĄZKÓW: uczestnictwo we wstępnych negocjacjach handlowych w celu ewentualnego tworzenia lub weryfikacji planu ochrony fizycznej obiektu; kontrolowanie stanu zabezpieczenia obsługiwanych obiektów: odpowiedzialność za skuteczność i jakość wykonywanej pracy przez pracowników...
  • Pracownik Patrolu Interwencyjnego

    Juwentus Serwis sp. z o.o.   Katowice    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę / o dzieło / zlecenie  pełny etat
    3 dni
    ZAKRES OBOWIĄZKÓW: podejmowanie natychmiastowych interwencji na obiekcie w przypadku pojawienia się sygnału alarmowego; sprawdzanie stanu prawidłowego zabezpieczenia obiektu; objazdy prewencyjne chronionych obiektów;

Detektyw

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Detektyw to osoba, zajmująca się poszukiwaniem wszelkich informacji o danej osobie, na podstawie źródeł zarówno rzeczowych jak i osobowych, na zlecenie klienta. Za pomocą procesów dedukcyjnych detektyw wyciąga z zaobserwowanych zjawisk wnioski, i przedstawia je zleceniodawcy. Zleceniodawcą może być w tym przypadku zarówno firma lub instytucja, jak i jednostka nie posiadająca osobowości prawnej. Detektyw pozyskuje niezbędne informacje na różne sposoby – dokonując oględzin miejsc związanych ze sprawą, kontaktując się z ludźmi mogącymi mieć z nią związek, a także weryfikując dostępną dokumentację w przypadku spraw o charakterze finansowym, lub dotyczącym mienia prywatnego. Wielokrotnie prowadzone przez detektywa sprawy obejmują także zaginięcia osób lub mienia, przestępstwa, czy relacji osobistych.


WYMAGANIA

Detektyw, prowadzący własną prywatną działalność, lub zatrudniony w komercyjnej agencji detektywistycznej to zazwyczaj osoba, legitymująca się wykształceniem wyższym, pozyskanym na jednym z kierunków humanistycznych. W drugim przypadku doświadczenie w prowadzeniu spraw detektywistycznych będzie dużym atutem. W obydwu jednak możliwościach znacznie większe znaczenie niż wykształcenie i formalne kwalifikacje, mają cechy personalne, przesądzające o sukcesach zawodowych. Detektyw musi być przede wszystkim osobą cierpliwą, opanowaną, zdolną do podejmowania trudnych decyzji pod presją czasu, posiadającą umiejętności analitycznego myślenia, wyciągania wniosków z obserwowanej rzeczywistości.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy detektywa jest biuro agencji detektywistycznej, w której został zatrudniony, jednak osoba zatrudniona w tym charakterze przebywa w godzinach pracy przede wszystkim w terenie, poszukując informacji istotnych dla sprawy, kontaktując się z osobami z nią związanymi i klientem. Praca detektywa może bywać niebezpieczną, a nawet odbywającą się na granicy prawa.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Jak wcześniej wspomniano, detektyw może zdecydować się na prowadzenie prywatnej działalności, lub poszukiwać zatrudnienia w jednej z prywatnych agencji detektywistycznych.


ZAROBKI

Zarobki detektywa są trudne do określenia, są ściśle uzależnione od konkretnych zleceń, stopnia ich zawiłości i niebezpieczeństwa z nimi związanego.

Praca Detektyw
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?