Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Nieruchomości
Specjalista ds. przetargów

Lista stanowisk - Specjalista ds. przetargów

Specjalista ds. przetargów

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. przetargów jest odpowiedzialny za przygotowywanie, kompletowanie i prowadzenie dokumentacji niezbędnej do udziału w przetargach. Do jego obowiązków należy również wyszukiwanie informacji o przetargach oraz składanie ofert. Osoba zatrudniona na tym stanowisku kontroluje również prawidłowy obieg dokumentacji przetargowej oraz dba o prowadzenie rejestru i archiwizację prowadzonych postępowań.

 

WYMAGANIA

Osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna legitymować się posiadaniem wykształcenia wyższego oraz kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Specjalista ds. przetargów powinien posiadać praktyczną znajomość ustawy Prawo Zamówień Publicznych oraz umiejętność przygotowywania dokumentów przetargowych.  Bardzo istotna jest również samodzielność i dobra organizacja pracy oraz umiejętność obsługi pakietu MS Office. Z racji specyfiki pracy pożądane jest również posiadanie prawa jazdy kat. B oraz bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub innego języka obcego (np. niemieckiego). 

 

WARUNKI PRACY

Praca specjalisty ds. przetargów łączy w sobie elementy pracy biurowej oraz pracy w terenie (konieczność częstych wyjazdów służbowych). Praca wiąże się z podejmowaniem odpowiedzialnych decyzji, dlatego może wywoływać wiele sytuacji stresowych.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Specjalista ds. przetargów może znaleźć zatrudnienie w firmach z branży budowlanej czy elektronicznej.

 

ZAROBKI

Zarobki specjalisty ds. przetargów wahają się od  3000 do 5000 zł. Osoba zatrudniona na tym stanowisku może również liczyć na benefity w postaci szkoleń podnoszących posiadane kwalifikacje oraz pakietu socjalnego. 

Praca Specjalista ds. przetargów
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

– W społeczeństwie dominują dwie postawy. Z jednej strony wiemy, że otyłość to choroba, z drugiej leczymy ją stwierdzeniem, że trzeba wziąć się w garść. To trochę jak z depresją. Też wiemy, że jest chorobą, a i tak nie brakuje rad w stylu: „wyjdź na spacer, uśmiechnij się do słońca” – zauważa Katarzyna Kucewicz. Psycholog wyjaśnia, jak waga definiuje nas w pracy i wpływa na rozwój kariery.