Lista stanowisk - Doradca Hipoteczny

Polecane oferty - Nieruchomości

Doradca Hipoteczny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Doradca Hipoteczny - to osoba, która bezpłatnie doradza klientowi w wyborze najlepszej oferty kredytowej. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: realizacja wyznaczonych planów sprzedaży w zakresie kredytów hipotecznych, doradztwo w zakresie kredytów oraz profesjonalna i zindywidualizowana obsługa klienta, ścisła współpraca z biurami nieruchomości, developerami, biurami pośrednictwa kredytowego.


WYMAGANIA

Doradca hipoteczny powinien posiadać wykształcenie wyższe ekonomiczne oraz prawo jazdy kat. B, a także znać w stopniu dobrym język angielski i obsługę komputera. Ważną kwestią jest też znajomość produktów hipotecznych i uwarunkowań lokalnego rynku, doświadczenie w sprzedaży kredytów hipotecznych, doświadczenie w kontaktach z klientami (doradztwo, obsługa). Poza tym, osoba na tym stanowisku musi cechować się: łatwością w nawiązywaniu kontaktów, dyspozycyjnością, umiejętnością analitycznego myślenia oraz wyszukiwania i interpretowania informacji finansowych/inwestycyjnych płynących z rynku, a także inicjatywą, samodzielnością, elokwencją, wysoką kulturą osobistą i nienagannym wyglądem oraz umiejętnościami negocjacyjnymi i dobrą organizacją własnego czasu pracy.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro. Czas pracy wynosi zazwyczaj osiem godzin na dobę. Praca doradcy hipotecznego wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Najchętniej zatrudniane są na tym stanowisku osoby młode. Jest to praca samodzielna, pod nadzorem i wymagająca zaangażowania od pracownika. Istnieje możliwość rozwoju zawodowego oraz awansu. Doradca hipoteczny cały czas musi śledzić wskaźniki ekonomiczne i rynek nieruchomości.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Doradca hipoteczny może pracować, np. w bankach, w firmach consultingowych, w instytucjach finansowych.


ZAROBKI

Średnie wynagrodzenie, na jakie może liczyć doradca hipoteczny kształtuje się od 2 tys. zł - 8 tys. zł i wyżej + prowizje. Wśród innych dodatków są, m.in.: laptop, telefon komórkowy, szkolenia.

Praca Doradca Hipoteczny
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

– W społeczeństwie dominują dwie postawy. Z jednej strony wiemy, że otyłość to choroba, z drugiej leczymy ją stwierdzeniem, że trzeba wziąć się w garść. To trochę jak z depresją. Też wiemy, że jest chorobą, a i tak nie brakuje rad w stylu: „wyjdź na spacer, uśmiechnij się do słońca” – zauważa Katarzyna Kucewicz. Psycholog wyjaśnia, jak waga definiuje nas w pracy i wpływa na rozwój kariery.