Lista stanowisk - Architekt Wnętrz

Polecane oferty - Nieruchomości

  • Architekt / Planista (k/m)

    ARCOS FM PL SALLER POLBAU Sp. z o.o. Sp. K   Wrocław    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    13 godz.
    Ciekawe projekty Tworzenie koncepcji i projektowanie nieruchomości komercyjnych Sporządzanie koncepcji wynajmu dla potencjalnych najemców Wizualizacja i rzuty 3D naszych nieruchomości Współpraca przy uzyskiwaniu pozwoleń; Komunikacja z urzędami i zewnętrznymi biurami architektonicznymi...

Architekt Wnętrz

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Architekt wnętrz jest to osoba, która odpowiada za opracowanie projektu plastycznego rozmaitych wnętrz, np. hotele, firmy, kina, banki, restauracje, domy lub mieszkania oraz nadzoruje ich wykonanie. Poza tym może też projektować formy małej architektury (np. place zabaw) czy znaki informacji wizualnej oraz projektować przestrzenie wystawowe, zwłaszcza dla różnych imprez handlowych i promocyjnych – targi. Wnętrza, które zaprojektuje architekt muszą być jak najlepiej przystosowane do swojej funkcji, czyli wygodne i estetyczne. Do głównych zadań tego pracownika należy, m.in.: rozpoznanie charakteru obiektu, przygotowanie projektu wstępnego, ustalenie kolorystyki, oświetlenia, faktury, wzornictwa użytych materiałów, wyposażenie wnętrza (meble, dekoracje). Poza tym architekt może także proponować niewielkie przebudowy wnętrz w porozumieniu z architektem budowlanym, a także opracowuje kosztorys. Po akceptacji pomysłu przez klienta tworzy szczegółowy projekt i nadzoruje wykonanie projektu.


WYMAGANIA

Osoba na tym stanowisku powinna mieć wykształcenie wyższe o kierunku - architektura, architektura wnętrz oraz bardzo dobrze znać programy graficzne (AutoCAD, Photoshop, Corel itp.). W szczególnych przypadkach Związek Polskich Artystów Plastyków może potwierdzić umiejętności architekta bez dyplomu. Mile widziana jest znajomość języka angielskiego. Pracownik ten powinien cechować się, m.in.: zdolnościami plastycznymi, wrażliwością estetyczną, inwencję twórczą, wyobraźnią przestrzenną, wyczuciem barw, faktury, kształtu, a także mieć wiedzę w zakresie, teologii, historii sztuki, psychologii, socjologii oraz dostępnych tworzyw i nowych technologii, i stylów. Ponadto architekt musi mieć dar przekonywania i nawiązywania kontaktów z klientami, być sumienny, dyspozycyjny i bardzo dobrze organizować swoją pracę.


WARUNKI PODJĘCIA PRACY

Architekt wnętrz to jeden z zawodów plastycznych. Miejscem pracy architekta jest biuro (praca przy komputerze, gdzie powstają projekty) oraz praca w terenie - przemieszcza się do miejsc, gdzie będzie realizowany projekt. Dobierając materiały używane przy aranżacji wnętrz odwiedza fabryki, hurtownie sklepy, galerie, itp. Architekt zazwyczaj pracuje samodzielnie i indywidualnie przygotowując przedsięwzięcie. Praca wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi. Czas pracy jest nienormowany. Pracownik ma dużą swobodę w organizowaniu swego czasu i sposobu pracy, jest rozliczany z efektów pracy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

W tym zawodzie panuje duża konkurencja - liczy się design. Pamiętać należy, iż o powodzeniu architekta na rynku pracy decyduje jego talent. Architekt może pracować w firmie architektonicznej lub na własny rachunek - zatrudniany na umowę dotyczącą konkretnego projektu i jego ewentualnej realizacji.


ZAROBKI

Wynagrodzenie architekta wnętrz zależy w dużej mierze od jego umiejętności, projektu oraz prestiżu firmy, w której pracuje. Architekci są najczęściej wynagradzani za konkretny projekt, więc trudno wyliczyć ich miesięczne zarobki. Pensja tego pracownika kształtuje się około od 2,500 zł do 25 tys. zł.

Praca Architekt Wnętrz
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

– W społeczeństwie dominują dwie postawy. Z jednej strony wiemy, że otyłość to choroba, z drugiej leczymy ją stwierdzeniem, że trzeba wziąć się w garść. To trochę jak z depresją. Też wiemy, że jest chorobą, a i tak nie brakuje rad w stylu: „wyjdź na spacer, uśmiechnij się do słońca” – zauważa Katarzyna Kucewicz. Psycholog wyjaśnia, jak waga definiuje nas w pracy i wpływa na rozwój kariery.