Lista stanowisk - Kierownik Salonu

Kierownik Salonu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik salonu to osoba zajmująca się koordynowaniem i nadzorowaniem funkcjonowania salonu samochodowego, odzieżowego, etc. Osoba obsadzona na tym stanowisku jest odpowiedzialna za organizowanie formalnego zaplecza dla funkcjonowania salonu, nadzorowanie personelu zatrudnionego na jego obszarze, koordynowanie sprzedaży pośredniej i bezpośredniej, a także obsługę klientów strategicznych dla interesów salonu. Kierownik ustala harmonogram dostaw i negocjuje warunki zawieranych transakcji, kreuje ogólną politykę marketingową i finansową salonu, zajmuje się jego promocją i dba o bezpieczeństwo i wydajność pracy zatrudnionych w nim osób. Kierownik jest głównym organem decyzyjnym w sprawach najbardziej istotnych dla maksymalizacji zysków i podtrzymania najwyższych standardów oferowanych produktów i usług.


WYMAGANIA


Wśród najczęściej spotykanych wymogów kwalifikacyjnych, jakich spodziewać się mogą osoby zainteresowane pracą w charakterze kierownika salonu na pierwsze miejsce przebija się kwestia posiadanego przez nich wykształcenia – preferowani są kandydaci, legitymujący się dyplomem ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej, na kierunku marketing i zarządzanie, lub podobnym. Doświadczenie, pozyskane na stanowisku związanym ze sprzedażą bezpośrednią, oraz zdolności zarządzania kapitałem ludzkim i budżetem będą w tym przypadku równie istotne. Dodatkowe wymogi, pojawiające się na rozmowach kwalifikacyjnych mogą wynikać z charakteru działalności konkretnego salonu, do którego aplikuje kandydat. Na przykład kierownik salonu samochodowego musi posiadać dogłębną wiedzę z dziedziny motoryzacji i znajomość produktów danej marki, etc.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy kierownika salonu jest oczywiście przestrzeń samego lokalu, lecz kierownik utrzymuje także kontakty z dostawcami i innymi jednostkami zewnętrznymi, zaangażowanymi w bieżące funkcjonowanie salonu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko kierownika salonu funkcjonuje w branży handlowej i usługowej, przykładowe, potencjalne miejsca pracy to salony samochodowe, kosmetyczne, odzieżowe, etc.


ZAROBKI

Zarobki kierownika salonu mogą znacząco różnić się w konkretnych przypadkach, ze względu na charakter prowadzonej w jego obrębie działalności, jednak stawka minimalna to około 2000 złotych brutto.

Praca Kierownik Salonu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

 Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Zbliża się Święto Zmarłych i możliwość skorzystania z długiego weekendu. Wiele osób planuje odwiedziny w rodzinnych stronach, ale niestety nie wszyscy będą mogli skorzystać z wolnego. Zobacz, kto pracuje także w dni ustawowo wolne od pracy i na jaką rekompensatę może liczyć ze strony pracodawcy. Wyjaśniamy także, czy można odmówić pracy w święta bez konsekwencji dyscyplinarnych.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

– W społeczeństwie dominują dwie postawy. Z jednej strony wiemy, że otyłość to choroba, z drugiej leczymy ją stwierdzeniem, że trzeba wziąć się w garść. To trochę jak z depresją. Też wiemy, że jest chorobą, a i tak nie brakuje rad w stylu: „wyjdź na spacer, uśmiechnij się do słońca” – zauważa Katarzyna Kucewicz. Psycholog wyjaśnia, jak waga definiuje nas w pracy i wpływa na rozwój kariery.