Lista stanowisk - Przedstawiciel Naukowy

Polecane oferty - Medycyna / Opieka zdrowotna

  • Przedstawiciel naukowy

    ManpowerGroup   Rzeszów    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Zadania: Promowanie i sprzedaż produktów firmy z sektora Life Science; Nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z klientami; Realizacja planów sprzedaży na wyznaczonym terenie; Bieżące raportowanie codziennych aktywności sprzedażowych; Profesjonalne doradztwo klientom; Budowanie pozytywnego...

Przedstawiciel Naukowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Przedstawiciel naukowy – osoba, która reprezentuje firmę medyczną lub farmaceutyczną i zajmuje się promocją oraz sprzedażą jej produktów. Do głównych obowiązków przedstawiciela naukowego należy: nawiązywanie i utrzymywanie stałego kontaktu z lekarzami, dyrektorami szpitali, pracownikami aptek oraz przedstawicielami środowiska medycznego i farmaceutycznego. Dostarcza im materiały informacyjne oraz literaturę naukową dotyczącą najnowszych osiągnięć z zakresu medycyny, farmacji, zawiadamia o organizowanych konferencjach naukowych czy sympozjach.


WYMAGANIA

Nie ma jednego kierunku studiów, który umożliwia pracę w tym zawodzie. Jest ich kilka. Są to tzw. kierunki biosciences, a więc królująca wśród nich medycyna i farmacja, ale także analityka medyczna, chemia, biologia, biotechnologia, fizjoterapia, pielęgniarstwo, jak również wychowanie fizyczne czy technologia żywienia. Chodzi więc zatem o zdobycie takiego wykształcenia – medycznego bądź paramedycznego, które da przyszłemu przedstawicielowi naukowemu wiedzę z zakresu, m.in. anatomii człowieka oraz chemii. Ponadto osoba na tym stanowisku musi być dynamiczna, samodzielna w organizacji pracy, umiejąca planować, elastyczna, operatywna, dyspozycyjna, zorientowana na rezultat oraz komunikatywna. Niezbędne jest także posiadanie umiejętności negocjacyjnych oraz znajomości technik sprzedaży. Istotne jest także posiadanie prawa jazdy a także komunikatywnej znajomości języka angielskiego.


WARUNKI PRACY

Praca przedstawiciela naukowego polega na ciągłym podróżowaniu do klientów. Przedstawiciel naukowy sam planuje i organizuje sobie pracę - jest „panem” swojego czasu i terenu, co niejednokrotnie łączy się z pracą do późnych godzin wieczornych (nawet 12 godzin może wynieść dzień pracy). Praca ta jest pełna wyzwań, każdy dzień niesie ze sobą kolejne wyzwania, dlatego o nudzie w tym zawodzie nie ma mowy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Przedstawiciel naukowy może szukać zatrudnienia w branży medycznej, farmaceutycznej, tam, gdzie jest potrzebna osoba do promocji i sprzedaży produktów firmy


ZAROBKI

Zarobki początkującego przedstawiciela naukowego wahają się w granicach od 2000 do 3500 zł Osoby odnoszące największe sukcesy mogą liczyć na wynagrodzenie znacznie przewyższające kwotę 3500 zł oraz premie za dobre wyniki sprzedaży (najczęściej wypłacane kwartalnie, o wysokości równoznacznej jednej do trzech wypłat). Przedstawiciel naukowy otrzymuje także służbowy samochód, laptop, telefon komórkowy, może również liczyć na zaplecze socjalne oraz udział w szkoleniach.

Praca Przedstawiciel Naukowy
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?