Lista stanowisk - Optometrysta

Polecane oferty - Medycyna / Opieka zdrowotna

  • Doradca Klienta - Refrakcjonista

    Ziko Optyk z o.o..   Mielec    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    Opis stanowiska: Wykonywanie badań refrakcji; Doradzanie odpowiedniej korekcji dostosowanej do potrzeb i oczekiwań Klienta; Aktywny udział w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania dla Klienta; Stosowanie standardów obsługi Klienta zgodnie z wymogami firmy;
  • Zastępca Kierownika Salonu Optycznego

    Lynx   Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 39-47    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Kogo szukamy? Nasz idealny Kandydat to osoba posiadająca doświadczenie w pracy w salonie optycznym. Jeśli masz już doświadczenie na stanowisku menedżerskim, to będzie to dodatkowym atutem. Jeżeli jesteś osobą samodzielną, zorganizowaną i dążąca do celu, zapraszamy do aplikowania!

Optometrysta

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Optometrysta to osoba zajmująca się korygowaniem wad wzrokowych pacjentów. Pierwszym zadaniem wykonywanym przez osobę zatrudnianą w tym charakterze w stosunku do pacjenta jest dogłębna analiza stanu organu wzrokowego pacjenta i interpretacja pozyskanych informacji przeprowadzana w oparciu o posiadane przez optometrystę wiedzę i doświadczenie. W razie stwierdzenia podstawowych zaburzeń w funkcjonowaniu zmysłu widzenia – krótkowzroczności, czy dalekowzroczności optometrysta przekazuje pacjentowi diagnozę wzbogaconą o zalecenie stosowania soczewek lub okularów o określonych wartościach. Kiedy jednak wykryte przez optometrystę nieprawidłowości dotyczą innych, bardziej skomplikowanych funkcji czy cech organu wzrokowego, optometrysta ma obowiązek skierowania pacjenta do lekarza specjalisty, celem dalszej diagnozy i leczenia.


WYMAGANIA

Pierwszym i zarazem najważniejszym wymogiem stawianym przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze optometrysty jest konieczność posiadania przez nie adekwatnego wykształcenia, pozyskanego w jednej ze szkół zawodowych, kształcących techników optyki okularowej. Optometria jest realizowana w charakterze odrębnego kierunku studiów podyplomowych akademii medycznej, na wydziale lekarskim, wyższe wykształcenie tego typu pozyskać można także na politechnice, na wydziale fizyki, kierunku optyka okularowa. Optometrysta w każdym jednak przypadku musi legitymować się wyższym wykształceniem kierunkowym, a przekrojowa wiedza z zakresu medycyny ogólnej i zainteresowanie tą dziedziną nauki będą dodatkowym atutem. Profesja optometrysty wymaga od osób ją podejmujących dużej precyzji i cierpliwości, oraz zaangażowania w wykonywaniu powierzonych obowiązków.


WARUNKI PRACY

Optometrysta wykonuje serię pomiarów i badań, także tych wykorzystujących możliwości specjalistycznej aparatury w przestrzeni prywatnego gabinetu, lub pracowni przyległej do salonu, zajmującego się sprzedażą okularów i soczewek kontaktowych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia na stanowisku optometrysty stwarzają, jak wcześniej wspomniano, salony sprzedające okulary i soczewki kontaktowe, a alternatywną drogą wykonywania zawodu jest praktyka prywatna.


ZAROBKI

Zarobki optometrysty są określane na średnim poziomie od 1600 do 2300 złotych brutto miesięcznie.

Praca Optometrysta
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Medycyna / Opieka zdrowotna

  • Optometrysta

    Ziko Optyk z o.o..   Legionowo    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę / zlecenie  część etatu
    3 dni
    Obowiązki: Wykonywanie badań wzroku pod dobór okularów i soczewek kontaktowych; Szkolenie aplikacji soczewek kontaktowych; Doradzanie odpowiedniej korekcji dostosowanej do potrzeb i oczekiwań Klienta; Stosowanie standardów obsługi klienta zgodnie z wymogami firmy;

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?