Lista stanowisk - Lekarz Okulista

Polecane oferty - Medycyna / Opieka zdrowotna

  • Lekarz Okulista

    Sensor Cliniq Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k.   Warszawa, Wola    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Wymagania: Dyplom lekarza, Aktualne prawo do wykonywania zawodu, Specjalizacja z zakresu okulistyki lub w trakcie specjalizacji (po 2 roku). Od Kandydatów oczekujemy: Dyspozycyjności, Umiejętności kreatywnego rozwiązywania trudności, Zaangażowania i odpowiedzialności , Umiejętności...
  • Medicover Sp. z o.o.
    specjalista mid / senior / ekspert  umowa zlecenie / kontrakt B2B  część etatu / tymczasowa/dodatkowa
    4 dni
    Twoje zadania: opieka nad Pacjentem; dbałość o wysokie standardy medyczne w placówce; Jeśli powyższa oferta wydaje Ci się interesująca pozostaw nam swój kontakt (CV nie jest wymagane). Zadzwonimy w celu doprecyzowania szczegółów. Jeśli posiadasz: tytuł lekarza specjalisty bądź...

Lekarz Okulista

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Lekarz okulista, czy mówiąc inaczej, lekarz specjalista okulistyki, zajmuje się problemami związanymi z narządem wzroku. Rozpoznaje i leczy choroby o ostrym, ale i przewlekłym przebiegu, koryguje wady wzroku. W zakresie jego obowiązków znajdują się też działania na rzecz profilaktyki, zapobiegania chorobom oczu. Okuliści mogą pracować w publicznych zakładach opieki zdrowotnej albo prowadzić własną praktykę lekarską. Często jednak łączą obie formy pracy.

 

JAK ZOSTAĆ OKULISTĄ?

Okulista należy do grupy zawodów regulowanych, a to oznacza, że aby wykonywać tę profesję, należy spełnić ściśle określone wymagania. Jakie? Po pierwsze trzeba ukończyć specjalizację lekarską okulistyczną na studiach medycznych. Trwa ona od 5 lat do 7,5 roku i obejmuje zarówno kursy jak i staże. Na ostatnim roku nauki okulista pełni dyżury ostre i oddziałowe. Specjalizację kończy trzyetapowy Państwowy Egzamin Specjalizacyjny. Pozytywny wynik egzaminu pozwala uzyskać tytuł lekarza specjalisty okulistyki.



OKULISTA – CZYM SIĘ ZAJMUJE?

Okulistyka, jako dziedzina medycyny, obejmuje funkcjonowanie, schorzenia i leczenie oczu człowieka. Jak wyżej wspomniano, lekarz okulista zajmuje się rozpoznawaniem, różnicowaniem oraz leczeniem chorób narządu wzroku, a także korygowaniem wad wzroku. W swojej codziennej pracy wykorzystuje różnorodne metody – zachowawcze, chirurgiczne i mikrochirurgiczne. Do obowiązków lekarza okulisty należą także wykonywanie diagnostycznych prób czynnościowych, w tym układu naczyniowego i narządu wzroku, pobieranie materiału biologicznego do badań, dobieranie szkieł korekcyjnych, interpretacja i ocena badań pomocniczych, prowadzenie dokumentacji, konsultacje ze specjalistami innych dziedzin. Jak każdy lekarz, także i okulista zobligowany jest do doskonalenia swoich umiejętności i pogłębiania wiedzy.



OKULISTA – ILE ZARABIA?

Zarobki okulistów zależą od kilku czynników. Po pierwsze od tego, czy lekarz pracuje w ramach publicznej opieki zdrowotnej, czy prowadzi własną działalność. Okulista prywatnie może oczywiście zarobić więcej niż np. w szpitalu, ale wiele osób pracuje w kilku miejscach jednocześnie. Po drugie poziom wynagrodzeń zależy od stażu pracy i doświadczenia lekarza, a także tytułu naukowego. Trzeci ważny czynnik to forma zatrudnienia, a wraz z nią liczba dyżurów, dodatki itd. Zarobki lekarzy stażystów zaczynają się od kilku tys. złotych, natomiast specjalista w renomowanym prywatnym zakładzie opieki zdrowotnej może otrzymywać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tys. zł miesięcznie. Najlepiej opłacani są specjaliści zajmujący się skomplikowanymi operacjami narządu wzroku. 

 

ROZWÓJ ZAWODOWY LEKARZA OKULISTY

Okulistyka należy do prestiżowych specjalizacji lekarskich i jej wybór stwarza szerokie możliwości rozwoju zawodowego. W zawód lekarza wpisany jest ciągły rozwój. Kształcenie ustawiczne to niezbędny element tej pracy i jeden z obowiązków okulisty.



PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA JAKO OKULISTA

Lekarz okulista znajdzie zatrudnienie w publicznych placówkach opieki zdrowotnej, a także w prywatnych klinikach. Może również prowadzić własny gabinet okulistyczny, czy kontynuować karierę naukową, wykładając na uczelni.

Praca Lekarz Okulista
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?