Lista stanowisk - Lekarz medycyny estetycznej

Polecane oferty - Medycyna / Opieka zdrowotna

  • Specjalista od depilacji laserowej

    LaserVille - sieć salonów depilacji laserowej   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid  umowa o pracę / zlecenie  pełny etat   6 000 - 8 500 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    12 dni
    Zakres obowiązków: Doradztwo dla klientów w zakresie usług depilacji laserowej. Bezpośrednie świadczenie usług depilacji laserowej. Nadzór nad przestrzeganiem norm sanitarnych i higienicznych podczas zabiegu. Dołącz do zespołu profesjonalistów LaserVille!

Lekarz medycyny estetycznej

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Lekarz medycyny estetycznej to specjalista pracujący w klinikach medycyny estetycznej, klinikach dermatologicznych lub innych placówkach opieki zdrowotnej. Jego celem jest poprawa wyglądu ludzkiego ciała zgodnie ze wskazaniami medycznymi, a także z uwzględnieniem preferencji pacjenta. W pracy może wykorzystywać metody nieinwazyjne, jak i inwazyjne, w zależności od posiadanych kwalifikacji i umiejętności. Stanowisko lekarza medycyny estetycznej obejmują lekarze o różnych specjalizacjach – przede wszystkim chirurdzy plastyczni oraz dermatolodzy. 

LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ – JAK ZOSTAĆ? JAKIE STUDIA?

Kandydaci do pracy w dziedzinie medycyny estetycznej, podobnie jak wszyscy inni lekarze, muszą ukończyć studia medyczne, zdać Lekarski Egzamin Końcowy, odbyć staż w zakładzie opieki zdrowotnej. Przyszli specjaliści w dziedzinie medycyny estetycznej często wybierają wspomniane wyżej specjalizacje:

  • dermatologia i wenerologia – specjalizacja jednomodułowa, trwająca 5 lat, 

  • chirurgia plastyczna – specjalizacja trwająca 2 lata, przeznaczona dla lekarzy mających specjalizację w chirurgii ogólnej lub chirurgii dziecięcej. 

Pracodawcy szukają osób komunikatywnych, potrafiących nawiązać kontakt z pacjentem, cechujących się dużym wyczuciem. Należy pamiętać, że osoby korzystające z dobrodziejstw medycyny estetycznej to często ludzie po wypadkach, z różnego rodzaju deformacjami i defektami ciała i twarzy. W pracy tej szczególnie istotne są więc wyczucie i empatia. 

LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ – JAK WYGLĄDA PRACA W TYM ZAWODZIE?

Zakres obowiązków lekarza medycyny estetycznej obejmuje wszystkie czynności związane z pracą lekarza – wywiad z pacjentem, prowadzenie konsultacji, przeprowadzanie badania, stawianie diagnozy, przeprowadzanie zabiegów – w tym wypadku najczęściej dermatologicznych, a także operacji chirurgicznych, zależnie od zakresu obowiązków lekarza. Specjaliści prowadzą dokumentację medyczną pacjentów, współpracują z innymi pracownikami placówki (np. endokrynologami, fizjoterapeutami, kosmetologami, psychoterapeutami) w celu świadczenia kompeksowej opieki nad pacjentem.  

ILE ZARABIA LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ?

Zarobki tego specjalisty uzależnione są od jego umiejętności, miejsca zatrudnienia, renomy, jaką się cieszy. A zatem na jakie wynagrodzenie może liczyć osoba wykonująca zabiegi medycyny estetycznej? Przykładowo, zgodnie z Ogólnopolskim Badaniem Wynagrodzeń mediana miesięcznej pensji brutto chirurga plastycznego wynosi 5670 zł.

LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ – KARIERA ZAWODOWA

Pracodawcy preferują osoby z doświadczeniem. Lekarze są prawnie zobligowani do nieustannego uzupełniania swojej wiedzy na specjalistycznych kursach. Warto przy tym pamiętać, że dziedzina medycyny estetycznej dynamicznie się rozwija – od praktykujących ją lekarzy wymaga się znajomości najnowszych rozwiązań technologicznych.

LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ – PERSPEKTYWY PRACY

Jest to samodzielne stanowisko, funkcjonujące w klinikach medycyny estetycznej i różnego rodzaju placówkach opieki zdrowotnej. Wielu dermatologów oraz lekarzy chirurgii plastycznej decyduje się na otworzenie własnej działalności gospodarczej.

Praca Lekarz medycyny estetycznej
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?