Lista stanowisk - Lekarz Dermatolog

Polecane oferty - Medycyna / Opieka zdrowotna

  • Medicover Sp. z o.o.
    specjalista mid / senior  umowa zlecenie / kontrakt B2B  część etatu / tymczasowa/dodatkowa
    5 dni
    Jeśli posiadasz: tytuł lekarza specjalisty bądź jesteś lekarzem w trakcie specjalizacji – po 2. roku specjalizacji prawo wykonywania zawodu umiejętność obsługi komputera;
  • Medicover Sp. z o.o.
    specjalista mid / senior / ekspert  umowa zlecenie / kontrakt B2B  część etatu / tymczasowa/dodatkowa
    5 dni
    Twoje zadania: wykonywanie wideodermatoskopii; opieka nad Pacjentem; dbałość o wysokie standardy medyczne w placówce; Jeśli powyższa oferta wydaje Ci się interesująca pozostaw nam swój kontakt (CV nie jest wymagane). Zadzwonimy w celu doprecyzowania szczegółów. Jeśli posiadasz: tytuł...

Lekarz Dermatolog

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dermatolog zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób skóry oraz chorób roznoszonych drogą płciową. Lekarz dermatolog koncentruje się w pracy na tej pierwszej dziedzinie wiedzy. Zgłaszają się do niego pacjenci zmagający się między innymi z trądzikiem, atopowym zapaleniem skóry, grzybicą, łuszczycą, chorobami alergicznymi skóry, nowotworami skóry, a także z bliznami czy poparzeniami.  


DERMATOLOG – JAK ZOSTAĆ?

Prawo wykonywania zawodu lekarza mają w Polsce wyłącznie absolwenci kierunków lekarskich. Dyplom ukończenia studiów medycznych to nie wszystko. By zostać dermatologiem, niezbędne jest także zdanie Lekarskiego Egzaminu Końcowego, odbycie stażu, a następnie ukończenie specjalizacji w dziedzinie dermatologii i wenerologii (jest to specjalizacja I stopnia), którą także wieńczy egzamin.

Warto zaznaczyć, że lekarz jest zawodem prestiżowym i bardzo odpowiedzialnym. Praca z pacjentem wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale i określonych predyspozycji. Należą do nich między innymi:

  • umiejętność pracy w stresie i pod presją czasu oraz otoczenia,
  • odporność psychiczna,
  • wytrzymałość fizyczna,
  • empatia,
  • dobrze rozwinięte zdolności interpersonalne,
  • samodzielność.



DERMATOLOG – CZYM SIĘ ZAJMUJE?

Dermatolog przeprowadza wywiad z pacjentem oraz badanie dermatologiczne. Wykonuje między innymi testy śródskórne, punktowe, naskórkowe testy płatkowe i inne. Przeprowadza badanie mykologiczne i inne badania mikroskopowe skóry. Pobiera również materiał biologiczny i kieruje go do dalszych testów biochemicznych, bakteriologicznych i innych. Lekarz wykonuje także punkcje diagnostyczne, lecznicze. Przeprowadza różnego rodzaju zabiegi, w tym fizykoterapeutyczne, z zakresu światłolecznictwa, elektrokoagulacji czy kriochirurgii.

Specjalista prowadzi także działania w kierunku profilaktyki chorób dermatologicznych. Wydaje opinie, ekspertyzy, odbywa konsultacje lekarskie ze specjalistami z innych dziedzin.


DERMATOLOG – ILE ZARABIA?

Im większy staż pracy, doświadczenie i renoma, tym wyższe zarobki lekarza. Jakie jest średnie wynagrodzenie dermatologa? Zgodnie z Ogólnopolskim Badaniem Wynagrodzeń mediana płac lekarzy specjalistów I stopnia (a są nimi dermatolodzy po ukończeniu podstawowej specjalizacji) wynosi 5320 zł brutto. Specjaliści drugiego stopnia zarabiają wyraźnie więcej – w ich przypadku mediana płacy brutto to 7720 zł. Warto zatem dokształcać się w wybranej dziedzinie i podnosić kwalifikacje zawodowe.  


ŚCIEŻKA KARIERY ZAWODOWEJ LEKARZA DERMATOLOGA

Uzupełnianie wiedzy, branie udziału w cyklicznych szkoleniach jest wpisane w zawód lekarza. Wraz z aktualizowaniem i nabywaniem nowej wiedzy, poszerzaniem kwalifikacji i nabieraniem doświadczenia dermatolodzy mogą zajmować coraz wyższe stanowiska w placówce medycznej. Wiele osób z dużym doświadczeniem decyduje się także na otworzenie własnego gabinetu lekarskiego. Alternatywną ścieżką kariery zawodowej może być pozostanie na uczelni – rola naukowca i wykładowcy akademickiego.


LEKARZ DERMATOLOG – PERSPEKTYWY PRACY

Lekarze dermatolodzy znajdą pracę praktycznie w całej Polsce. Ofert powinni szukać w prywatnych oraz publicznych zakładach opieki zdrowotnej, np. gabinetach, klinikach, szpitalach, przychodniach, a także w centrach medycyny estetycznej, kosmetologii czy w SPA. Propozycje zatrudnienia zamieszczane są na stronach internetowych placówek medycznych i kosmetologicznych, a także na portalach rekrutacyjnych i w urzędzie pracy.


Praca Lekarz Dermatolog
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?