Lista stanowisk - Trendsetter

Trendsetter

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Trendsetter w dosłownym tłumaczeniu oznacza osobę kreującą nowe trendy w modziei innych dziedzinach. W praktyce, stanowisko to jest wykorzystywane przez firmy odzieżowe, producentów nowych telefonów komórkowych, zegarków, samochodów, a nawet produktów spożywczych czy używek. Trendsetter działa na zasadach podobnych do tajemniczego klienta z tym, że w odwrotną stronę. Tajemniczy klient pozyskuje opinie konsumentów danych produktów i poznaje trendy obecnie funkcjonujące w danym środowisku, podczas, gdy trendsetter te trendy wdraża, za pomocą różnych technik zachęca potencjalnych konsumentów do zainteresowania się danym produktem, podobnie jak tajemniczy klient nie ujawniając swoich prawdziwych intencji i interesów. Trendsetter samemu pojawiając się w towarzystwie i korzystając z danych produktów ma oddziaływać na postawy i zainteresowania innych osób tak, aby te same zechciały sięgnąć po ten produkt. Trendsetter to jeden z tak zwanych „zawodów przyszłości”, spełniający funkcje marketingu szeptanego w nowej, niezwykle efektywnej formie.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze trendsettera nie stawia się zwykle sztywnych, formalnych wymogów kwalifikacyjnych, związanych z posiadanym przez nie wykształceniem czy doświadczeniem zawodowym. Potencjalni pracodawcy wybierają osoby atrakcyjne, komunikatywne, obracające się w wielu środowiskach, często pojawiających się w modnych klubach i na popularnych imprezach, mogące w naturalny sposób promować dany produkt w obrębie wyznaczonej grupy docelowej nie będąc przy tym zdemaskowanym. Rola trendsettera nie ogranicza się jednak do korzystania z tegoż produktu w towarzystwie; musi on nawiązywać coraz to nowe kontakty i pod byle pretekstem czynnie promować te produkty wśród potencjalnych konsumentów.


WARUNKI PRACY

Praca trendsettera nie jest ograniczona czasem i miejscem; w rzeczywistości trwa ciągle, w każdej okoliczności i miejscu a zmieniają się jedynie produkty, które w danym okresie czasu „promuje” osoba zatrudniona w tym charakterze.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne firmy i przedsiębiorstwa produkcyjne, wytwarzające lub dystrybuujące produkty luksusowe, atrakcyjne gadżety, samochody, odzież, artykuły spożywcze i używki, skierowane przeważnie do młodzieży i osób poniżej 35. roku życia.


ZAROBKI

Zarobki trendsettera pozostają tajemnicą, nie są możliwe do uśrednienia. Konkretne kwoty są uściślone w indywidualnej umowie między trendsetterem a zleceniodawcą, często jednak bywają bardzo atrakcyjne.

Praca Trendsetter
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?