Lista stanowisk - Coolhunter

Coolhunter

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Coolhunter jest osobą badającą nastroje społeczne w odniesieniu do konkretnego produktu. Działa na zasadach podobnych do tak zwanego tajemniczego klienta – zbiera informacje w ukryciu, pozostając osobą anonimową. Coolhunter pracuje na zlecenie danej firmy, produkującej, lub dystrybuującej produkt i chcącej poznać zdanie klientów w najbardziej naturalny sposób, jego popularność wśród zwykłych ludzi, w zwykłym otoczeniu. Badania socjologiczne dają wprawdzie wymierne efekty, jednak ich aktualność jest ograniczona, w przeciwieństwie do stałego „monitoringu”, prowadzonego przez coolhunterów, którzy przekazują bieżące informacje wprost ze swojego otoczenia. Dlatego też coolhunterem może zostać każdy, kto obraca się w środowisku, do którego kierowany jest dany produkt, często sam będąc jego konsumentem. Bardzo często z usług coolhunterów korzystają producenci żywności, napojów, alkoholu i papierosów, którzy chcą wiedzieć, jak przyjmowane są one przez konsumentów w pubach, klubach, czy kawiarniach.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze coolhuntera nie stawia się konkretnych wymagań kwalifikacyjnych. Do wykonywania tej profesji nie potrzeba kierunkowego wykształcenia ani doświadczenia, a jedynie zapału do pracy i terminowego składania raportów „z terenu”. Wielokrotnie coolhunterami zostają studenci, przebywający w wielu klubach i lokalach, na co dzień mający styczność z wieloma rówieśnikami. Oczywiście na współpracę z coolhunterami decydują się firmy, produkujące i dystrybuujące różnorodne produkty, kierowane do różnych grup wiekowych i zawodowych, dlatego też decydującym wymogiem będzie w tym przypadku wiek, płeć, lub miejsce zamieszkania, czy wykonywany zawód.


WARUNKI PRACY

Praca coolhuntera opiera się na zbieraniu opinii konsumentów danego produktu w swoim naturalnym środowisku. Coolhunter zachowuje anonimowość, a jego miejscem pracy są miejsca, w których normalnie przebywa.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Collhunterów zrzeszają agencje działające na zlecenie wielu firm i producentów, lecz mogą nimi zostać także osoby niezrzeszone, pracujące na zlecenie.


ZAROBKI

Zarobki coolhuntera są niezwykle trudne do określenia, jednak praca w tym charakterze może być traktowana raczej jako praca dorywcza.

Praca Coolhunter
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?