Lista stanowisk - Specjalista ds. Ryzyka i Analiz

Polecane oferty - Księgowość / Audyt / Podatki

  • Starszy specjalista ds. kosztów

    PKO Bank Polski   Warszawa, Puławska 15    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Na co dzień w naszym zespole:analizujesz i weryfikujesz potrzeby kosztowe zgłaszane do projektu planu finansowego przez komórki/ jednostki w Obszarze,przygotowujesz projekt planu finansowego w zakresie poziomu kosztów oraz nośników dla Obszaru,monitorujesz realizację planu kosztów...
  • Treasury and Payments Consultant

    METRO Global Solution Center Sp. z o.o.   Szczecin, Plac Brama Portowa 1    praca zdalna / hybrydowa
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Company Description We are the METRO Global Solution Center! Our motto, "We make it count," reflects our belief that accounting is more than just numbers - it's about creating impactful solutions, driving meaningful change, and always counting for more. As a proud member of the METRO/MAKRO family, a...

Specjalista ds. Ryzyka i Analiz

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw ryzyka i analiz jest jednym z członków zespołu, powołanego do realizowania polityki zarządzania ryzykiem w banku lub instytucji finansowej. Specjalista na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenia analizuje planowane przedsięwzięcia pod kątem zminimalizowania potencjalnego ryzyka finansowego, z nim związanego. Specjaliści do spraw ryzyka i analiz opracowują wewnętrzne regulacje i procedury, mające zapewnić bezpieczeństwo kredytowe oraz bezpieczeństwo wszelkich produktów, oferowanych przez instytucję lub firmę. Procedury te muszą funkcjonować w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawnymi, dlatego też specjaliści na bieżąco analizują wszelkie zmiany i nowelizacje, zachodzące w tym prawie. Monitorują także otoczenie rynkowe, ze szczególnym uwzględnieniem posunięć konkurencji.


WYMAGANIA

Wśród wymagań stawianych przed kandydatami na stanowisko specjalisty do spraw ryzyka i analiz najbardziej istotnym i zarazem najczęściej spotykanym jest posiadanie dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej - preferowane kierunki to finanse i rachunkowość, ekonomia i pochodne. Niezwykle istotne jest także posiadanie co najmniej kilkuletniego doświadczenia w branży finansowej, oraz dogłębna znajomość przepisów prawnych, dotyczących finansów i bankowości. Osoby zainteresowane pracą w tym charakterze muszą posiadać szczególne zdolności numeryczne i analityczne, oraz umiejętności interpersonalne, pozwalające im na efektywną pracę w zespole. Niemniej istotna jest także biegła obsługa komputera, wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, wykorzystywanym w danej jednostce.


WARUNKI PRACY

Praca specjalisty ds. ryzyka i analiz jest pracą, w przeważającej części, biurową, wykonywaną przed ekranem komputera. Specjaliści kontaktują się także w godzinach pracy z pozostałymi wydziałami instytucji, oraz jednostkami zewnętrznymi, w poszukiwaniu konkretnych informacji.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje przede wszystkim w instytucjach finansowych, bankach.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 3500 złotych brutto miesięcznie i mogą zostać powiększone o okresowe premie, względnie wzrastać adekwatnie do stażu i umiejętności pracownika.

Praca Specjalista ds. Ryzyka i Analiz
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Księgowość / Audyt / Podatki

  • Emitel S.A.
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Zadania: przygotowywanie cyklicznych prezentacji z wynikami finansowymi Spółki oraz z KPIs dotyczącymi działalności operacyjnej; analiza odchyleń rachunku zysków i strat, cash flow oraz bilansu od budżetu / prognozy; aktywny udział w przygotowywaniu budżetu / prognoz; monitorowanie oraz...

Najnowsze artykuły

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

– W społeczeństwie dominują dwie postawy. Z jednej strony wiemy, że otyłość to choroba, z drugiej leczymy ją stwierdzeniem, że trzeba wziąć się w garść. To trochę jak z depresją. Też wiemy, że jest chorobą, a i tak nie brakuje rad w stylu: „wyjdź na spacer, uśmiechnij się do słońca” – zauważa Katarzyna Kucewicz. Psycholog wyjaśnia, jak waga definiuje nas w pracy i wpływa na rozwój kariery.