Lista stanowisk - Specjalista ds. Obsługi Rachunków

Polecane oferty - Księgowość / Audyt / Podatki

  • Starsza Księgowa / Starszy Księgowy ds. Należności

    Medicover sp. z o.o.   Warszawa, Aleje Jerozolimskie 96    praca hybrydowa
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    16 godz.
    Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie: Weryfikacja i dbanie o prawidłowy obieg dokumentów księgowych. Księgowanie sprzedaży i raportów kasowych. Bieżąca analiza kont księgowych i ich uzgadnianie. Współpraca i wsparcie placówek w zakresie raportowania sprzedaży...
  • Księgowa / Księgowy ds. Zobowiązań

    Medicover sp. z o.o.   Warszawa, Aleje Jerozolimskie 96    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę / na zastępstwo  pełny etat
    5 dni
    Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie: Księgowanie faktur kosztowych - usługowych i towarowych. Księgowanie faktur zagranicznych. Księgowanie rozliczeń pracowniczych. Praca z dokumentacją księgową w systemie AX Dynamics i SUN. Udział w zamknięciu miesiąca i...

Specjalista ds. Obsługi Rachunków

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw obsługi rachunków jest odpowiedzialny za szereg czynności, związanych z możliwie najbardziej wydajną organizacją funkcjonowania rachunków klientów banku. W tym zakresie podstawowe czynności specjalisty to dokonywanie procedury otwierania i zamykania rachunków, oraz bieżący ich nadzór. Specjalista ds. obsługi rachunków to także osoba, do której zadań należy kontrolowanie generowanych wyciągów bankowych, oraz dostarczania wyciągów okresowych do klientów drogą elektroniczną lub tradycyjną, w zależności od wybranej opcji. Specjalista opracowuje także cykliczne raporty, dotyczące aktywności rachunków bankowych poszczególnych klientów, na podstawie których wykonuje szereg czynności analitycznych, przydatnych w zestawieniach statystycznych. Osoba obsadzona na tym stanowisku porządkuje i przechowuje wszelką dokumentację, związaną z rachunkami bankowymi klientów.


WYMAGANIA

Wymagania stawiane przed osobami, aplikującymi na stanowisko specjalisty ds. obsługi rachunków to przede wszystkim posiadanie wyższego wykształcenia ekonomicznego - preferowane kierunki to finanse i rachunkowość i inne podobne. Niezwykle istotne jest także doświadczenie pozyskane w banku, w dziale związanych z obsługą rachunków, oraz ponadprzeciętne zdolności numeryczne i analityczne. Konieczne będą także szczególne predyspozycje interpersonalne, umożliwiające efektywną pracę w zespole, oraz znajomość biegłej obsługi komputera, wraz z oprogramowaniem biurowym. Rozeznanie w produktach bankowych, oferowanych przez daną placówkę, oraz znajomość obowiązujących przepisów prawnych z zakresu finansów i bankowości będzie także niezwykle istotnym atutem.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy specjalisty do spraw obsługi rachunków jest przede wszystkim przestrzeń biurowa placówki, w której został zatrudniony. Jest to praca wykonywana w przeważającej części za pośrednictwem komputera - wyjątkiem są kontakty bezpośrednie z klientami banku, w szczególnie istotnych kwestiach.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko specjalisty ds. obsługi rachunków funkcjonuje oczywiście w bankach.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 3500 złotych brutto miesięcznie i sięgają 4500 złotych brutto, w zależności od banku i regionu, w którym funkcjonuje.

Praca Specjalista ds. Obsługi Rachunków
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Księgowość / Audyt / Podatki

Najnowsze artykuły

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

– W społeczeństwie dominują dwie postawy. Z jednej strony wiemy, że otyłość to choroba, z drugiej leczymy ją stwierdzeniem, że trzeba wziąć się w garść. To trochę jak z depresją. Też wiemy, że jest chorobą, a i tak nie brakuje rad w stylu: „wyjdź na spacer, uśmiechnij się do słońca” – zauważa Katarzyna Kucewicz. Psycholog wyjaśnia, jak waga definiuje nas w pracy i wpływa na rozwój kariery.