Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Księgowość / Audyt / Podatki
Specjalista ds. Finansowania Projektów

Lista stanowisk - Specjalista ds. Finansowania Projektów

Polecane oferty - Księgowość / Audyt / Podatki

  • Transition Project Leader

    METRO Global Solution Center Sp. z o.o.   Szczecin, Plac Brama Portowa 1    praca hybrydowa / stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    5 dni
    General duties: acting leading role in medium to complex centralization projects within GA and AR accounting areas, managing transition projects in terms of scope, cost, timelines, resources, risk, change and communication, planning, coordinating, and providing deliverables within each project...

Specjalista ds. Finansowania Projektów

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw finansowania projektów jest osobą odpowiedzialną za kontrolowanie realizacji projektów, pod kątem osiągnięcia możliwie najwyższych rezultatów finansowych. Osoba obsadzona na tym stanowisku pełni funkcję pierwszego szczebla w procesie oceny ryzyka związanego z danym projektem, specjalista dokonuje wstępnej analizy i przekazuje pozyskane informacje przełożonym. Specjalista dokonuje także wstępnego szkicu sposobów finansowania danego projektu, oraz przygotowuje niezbędną dokumentację. Specjalista ds. finansowania projektów na bieżąco monitoruje rynek w odniesieniu do aktualnie opracowywanego projektu – produktu lub usługi, która ma zostać na niego wprowadzona. W ramach tego zadania specjalista utrzymuje kontakty z przedstawicielami instytucji finansowych i wielu innych, związanych z finansowaniem projektu.


WYMAGANIA

Wymagania stawiane przed osobą aplikującą na stanowisko specjalisty ds. Finansowania projektów to przede wszystkim posiadanie wyższego wykształcenia ekonomicznego, zdobytego w ramach kierunku finanse i rachunkowość, ekonomia lub pochodnych. Konieczne będą także umiejętności numeryczne i myślenie analityczne, oraz zdolność efektywnej pracy w zespole. Jak wcześniej wspomniano, specjalista analizuje otoczenie rynkowe, dlatego też wymagane będzie od niego dogłębne rozeznanie w branży i konkurencji. Potencjalni pracodawcy zwracają uwagę na posiadane doświadczenie, szczególnie jeśli pozyskane zostało w banku. Oczywistym wymogiem jest także umiejętność biegłej obsługi komputera, wraz z oprogramowaniem biurowym.


WARUNKI PRACY

Praca specjalisty ds. finansowania projektów jest pracą w przeważającej części biurową, wykonywaną przed ekranem komputera. Pozostały czas pracy upływa na spotkaniach z kontrahentami i przedstawicielami instytucji finansowych, oraz przygotowywaniu i przekazywaniu raportów ze swojej pracy na ręce przełożonych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko jest obecne przede wszystkim w branży bankowości.


ZAROBKI

Średnie zarobki na tym stanowisku są szacowane na 4000 złotych brutto miesięcznie, w zależności od stażu pracy i umiejętności, oraz regionu, w którym funkcjonuje dana firma, mogą one wzrosnąć.

Praca Specjalista ds. Finansowania Projektów
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

– W społeczeństwie dominują dwie postawy. Z jednej strony wiemy, że otyłość to choroba, z drugiej leczymy ją stwierdzeniem, że trzeba wziąć się w garść. To trochę jak z depresją. Też wiemy, że jest chorobą, a i tak nie brakuje rad w stylu: „wyjdź na spacer, uśmiechnij się do słońca” – zauważa Katarzyna Kucewicz. Psycholog wyjaśnia, jak waga definiuje nas w pracy i wpływa na rozwój kariery.