Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Księgowość / Audyt / Podatki
Specjalista ds. Finansowania Projektów

Lista stanowisk - Specjalista ds. Finansowania Projektów

Polecane oferty - Księgowość / Audyt / Podatki

  • Finance Business Partner

    Aon   Kraków    praca hybrydowa
    specjalista mid / senior / ekspert  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    What the day will look like Be responsible for forecasting, planning and business analysis for the business unit/area of responsibility; Preparing and presenting the monthly forecast updates to Senior Management on the company’s position relative to budget/forecast; Managing the annual budgeting...
  • Transition Project Leader

    METRO Global Solution Center Sp. z o.o.   Szczecin, Plac Brama Portowa 1    praca zdalna / hybrydowa
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    5 dni
    General duties: acting leading role in medium to complex centralization projects within GA and AR accounting areas, managing transition projects in terms of scope, cost, timelines, resources, risk, change and communication, planning, coordinating, and providing deliverables within each project...

Specjalista ds. Finansowania Projektów

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw finansowania projektów jest osobą odpowiedzialną za kontrolowanie realizacji projektów, pod kątem osiągnięcia możliwie najwyższych rezultatów finansowych. Osoba obsadzona na tym stanowisku pełni funkcję pierwszego szczebla w procesie oceny ryzyka związanego z danym projektem, specjalista dokonuje wstępnej analizy i przekazuje pozyskane informacje przełożonym. Specjalista dokonuje także wstępnego szkicu sposobów finansowania danego projektu, oraz przygotowuje niezbędną dokumentację. Specjalista ds. finansowania projektów na bieżąco monitoruje rynek w odniesieniu do aktualnie opracowywanego projektu – produktu lub usługi, która ma zostać na niego wprowadzona. W ramach tego zadania specjalista utrzymuje kontakty z przedstawicielami instytucji finansowych i wielu innych, związanych z finansowaniem projektu.


WYMAGANIA

Wymagania stawiane przed osobą aplikującą na stanowisko specjalisty ds. Finansowania projektów to przede wszystkim posiadanie wyższego wykształcenia ekonomicznego, zdobytego w ramach kierunku finanse i rachunkowość, ekonomia lub pochodnych. Konieczne będą także umiejętności numeryczne i myślenie analityczne, oraz zdolność efektywnej pracy w zespole. Jak wcześniej wspomniano, specjalista analizuje otoczenie rynkowe, dlatego też wymagane będzie od niego dogłębne rozeznanie w branży i konkurencji. Potencjalni pracodawcy zwracają uwagę na posiadane doświadczenie, szczególnie jeśli pozyskane zostało w banku. Oczywistym wymogiem jest także umiejętność biegłej obsługi komputera, wraz z oprogramowaniem biurowym.


WARUNKI PRACY

Praca specjalisty ds. finansowania projektów jest pracą w przeważającej części biurową, wykonywaną przed ekranem komputera. Pozostały czas pracy upływa na spotkaniach z kontrahentami i przedstawicielami instytucji finansowych, oraz przygotowywaniu i przekazywaniu raportów ze swojej pracy na ręce przełożonych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko jest obecne przede wszystkim w branży bankowości.


ZAROBKI

Średnie zarobki na tym stanowisku są szacowane na 4000 złotych brutto miesięcznie, w zależności od stażu pracy i umiejętności, oraz regionu, w którym funkcjonuje dana firma, mogą one wzrosnąć.

Praca Specjalista ds. Finansowania Projektów
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.