Lista stanowisk - Kierownik ds. Kontroli Księgowej

Polecane oferty - Księgowość / Audyt / Podatki

  • Financial Controls Manager

    JTI GBS Poland sp. z o.o.   Warszawa    praca hybrydowa
    menedżer  umowa o pracę  pełny etat
    5 dni
    What will you do - Responsibilities: Ensure that the control framework is consistent with JSOX rules and best practice Maintenance of the change management process by assistance in evaluation of business and IT process changes to identify financial risks and evaluate its probable impact Evaluation...

Kierownik ds. Kontroli Księgowej

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik do spraw kontroli księgowej dba o poprawny przebieg księgowania operacji w firmie, przez którą został zatrudniony. Jest głównym koordynatorem systemu księgowania, a także zwierzchnikiem zespołu księgowych jemu podległych. Kierownik ustala wewnętrzne normy księgowania i monitoruje ich zgodność z aktualnymi przepisami prawa podatkowego. Do jego obowiązków należy także kontrolowanie operacji księgowanych ręcznie i automatycznie - przy pomocy systemu komputerowego. W oparciu o posiadaną wiedzę z tego zakresu i doświadczenie służy merytorycznym wsparciem pozostałym jednostkom zaangażowanym w proces księgowania.


WYMAGANIA

Kierownik ds. kontroli księgowej musi być absolwentem ekonomicznej uczelni wyższej, preferowany kierunek to finanse i rachunkowość. Pracodawcy oczekują także wieloletniego doświadczenia w pracy w charakterze księgowego, oraz dokładnej znajomości aktualnych przepisów prawnych związanych z księgowością, zwłaszcza zaś prawa podatkowego. Potencjalny kierownik ds. kontroli księgowej musi legitymować się wiedzą z pogranicza kilku dyscyplin - zarządzania, administracji, finansów i rachunkowości, posiadać zdolność analitycznego myślenia, być osobą odpowiedzialną i dokładną. Z racji kierowniczego charakteru stanowiska osoba na nim obsadzona powinna znać zasady zarządzania zespołem pracowników, najlepiej zaś posiadać doświadczenie na stanowisku kierowniczym. Konieczna będzie także biegła obsługa komputera i urządzeń biurowych, a także ponadprzeciętne zdolności numeryczne, niezbędne podczas szybkiego wykonywania obliczeń poza środowiskiem komputerowym.


WARUNKI PRACY

Kierownik do spraw kontroli księgowej dzieli czas pracy pomiędzy analizowanie dokumentów w przed ekranem komputera, oraz weryfikowanie systemu księgowania wykorzystywanego przez pracowników i automatyczny rejestr komputerowy. Konsultuje się także z innymi pracownikami firmy w razie wykrycia dotyczących ich nieprawidłowości.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Nabór na stanowisko kierownika ds. kontroli księgowej przeprowadzają głównie podmioty należące do branży bankowości.


ZAROBKI

Zarobki na stanowisku kierownika ds. kontroli księgowej zaczynają się od 3500 złotych miesięcznie, górna granica według niezależnych źródeł plasuje się w okolicach 6500 złotych miesięcznie.

Praca Kierownik ds. Kontroli Księgowej
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

– W społeczeństwie dominują dwie postawy. Z jednej strony wiemy, że otyłość to choroba, z drugiej leczymy ją stwierdzeniem, że trzeba wziąć się w garść. To trochę jak z depresją. Też wiemy, że jest chorobą, a i tak nie brakuje rad w stylu: „wyjdź na spacer, uśmiechnij się do słońca” – zauważa Katarzyna Kucewicz. Psycholog wyjaśnia, jak waga definiuje nas w pracy i wpływa na rozwój kariery.