Lista stanowisk - Wizażystka

Polecane oferty - Kosmetyka / Pielęgnacja

  • Mistrz Elektroepilacji

    ELEKTROEPILACJA.PL SP. Z O.O.   Warszawa, Ochota    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa zlecenie  pełny etat   4 242 - 9 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Opis stanowiska: Przeprowadzanie zabiegów elektroepilacji, Indywidualne doradztwo dla klientów w zakresie przeprowadzanych zabiegów, Dbanie o najwyższe standardy obsługi klienta i higieny pracy, Aktywny udział w życiu salonu i jego promocji.

Wizażystka

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Wizażystka, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, zajmuje się profesjonalną zmianą wizerunku klienta, w oparciu o efekt jaki dana osoba chce uzyskać, miejsce lub sytuację, do której ma on być przystosowany, etc. Choć w pierwszej kolejności z pracą wizażystki kojarzy nam się przeważnie wykonywanie makijażu, w rzeczywistości do obowiązków osoby zatrudnionej w tym charakterze należy także niekiedy ingerencja w ubrania i detale klienta. Wizażystka opracowując i realizując makijaż musi wziąć pod uwagę współgranie wszystkich elementów wizerunku danej osoby i sugerować się przy jego wykonaniu nie tylko zamierzonym celem i oczekiwaniami klienta, lecz także zachowaniem harmonii i odpowiednich proporcji estetycznych. Właśnie dlatego wizażystka nie powinna być mylona z makijażystką; ta ostatnia wykonuje doraźny, krótkotrwały makijaż na daną okazję, wizażystka stawia sobie za cel trwałą zmianę wizerunku klienta w odniesieniu do zajmowanej przez niej pozycji społecznej, aspiracji zawodowych lub osobistych i wielu innych czynników.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym warunkiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu wizażystki jest ukończenie jednej ze szkół policealnych lub innych placówek, organizujących szkolenia w tym zakresie. Często kierunki szkół publicznych i niepublicznych łączą w programie nauczania elementy przydatne także w zawodzie stylistki, co pozwala na rozszerzenie palety potencjalnych miejsc zatrudnienia. Osoby zainteresowane pracą w tym charakterze muszą posiadać zdolności manualne, a także wykształcony zmysł estetyczny, oraz cechy personalne, takie jak cierpliwość, zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków, etc. Zawód wizażystki podejmują zazwyczaj kobiety, stąd żeńska odmiana nazwy stanowiska.


WARUNKI PRACY

Praca wizażystki rozpoczyna się od zebrania niezbędnych informacji na temat życia klienta i środowiska w którym się obraca, a także ustalenie wraz z nim szczegółów dotyczących docelowego efektu, który wspólnie chcą osiągnąć. Dopiero później wizażystka rozpoczyna właściwą pracę, opierającą się na szeregu czynności i wykorzystaniu licznych kosmetyków, etc.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Osoby wykształcone w tym charakterze najczęściej podejmują samodzielną praktykę. Możliwości zatrudnienia istnieją także w obrębie planów filmowych i telewizyjnych, w teatrach, agencjach mody i agencjach reklamowych, etc.


ZAROBKI

Zarobki wizażystki są niezwykle trudne do uśredniania; zależą ściśle od miejsca zatrudnienia i umiejętności danej osoby.

Praca Wizażystka
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?