Lista stanowisk - Wizażystka

Polecane oferty - Kosmetyka / Pielęgnacja

  • Mistrz Elektroepilacji

    ELEKTROEPILACJA.PL SP. Z O.O.   Warszawa, Ochota    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa zlecenie  pełny etat   4 242 - 9 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Opis stanowiska: Przeprowadzanie zabiegów elektroepilacji, Indywidualne doradztwo dla klientów w zakresie przeprowadzanych zabiegów, Dbanie o najwyższe standardy obsługi klienta i higieny pracy, Aktywny udział w życiu salonu i jego promocji.

Wizażystka

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Wizażystka, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, zajmuje się profesjonalną zmianą wizerunku klienta, w oparciu o efekt jaki dana osoba chce uzyskać, miejsce lub sytuację, do której ma on być przystosowany, etc. Choć w pierwszej kolejności z pracą wizażystki kojarzy nam się przeważnie wykonywanie makijażu, w rzeczywistości do obowiązków osoby zatrudnionej w tym charakterze należy także niekiedy ingerencja w ubrania i detale klienta. Wizażystka opracowując i realizując makijaż musi wziąć pod uwagę współgranie wszystkich elementów wizerunku danej osoby i sugerować się przy jego wykonaniu nie tylko zamierzonym celem i oczekiwaniami klienta, lecz także zachowaniem harmonii i odpowiednich proporcji estetycznych. Właśnie dlatego wizażystka nie powinna być mylona z makijażystką; ta ostatnia wykonuje doraźny, krótkotrwały makijaż na daną okazję, wizażystka stawia sobie za cel trwałą zmianę wizerunku klienta w odniesieniu do zajmowanej przez niej pozycji społecznej, aspiracji zawodowych lub osobistych i wielu innych czynników.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym warunkiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu wizażystki jest ukończenie jednej ze szkół policealnych lub innych placówek, organizujących szkolenia w tym zakresie. Często kierunki szkół publicznych i niepublicznych łączą w programie nauczania elementy przydatne także w zawodzie stylistki, co pozwala na rozszerzenie palety potencjalnych miejsc zatrudnienia. Osoby zainteresowane pracą w tym charakterze muszą posiadać zdolności manualne, a także wykształcony zmysł estetyczny, oraz cechy personalne, takie jak cierpliwość, zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków, etc. Zawód wizażystki podejmują zazwyczaj kobiety, stąd żeńska odmiana nazwy stanowiska.


WARUNKI PRACY

Praca wizażystki rozpoczyna się od zebrania niezbędnych informacji na temat życia klienta i środowiska w którym się obraca, a także ustalenie wraz z nim szczegółów dotyczących docelowego efektu, który wspólnie chcą osiągnąć. Dopiero później wizażystka rozpoczyna właściwą pracę, opierającą się na szeregu czynności i wykorzystaniu licznych kosmetyków, etc.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Osoby wykształcone w tym charakterze najczęściej podejmują samodzielną praktykę. Możliwości zatrudnienia istnieją także w obrębie planów filmowych i telewizyjnych, w teatrach, agencjach mody i agencjach reklamowych, etc.


ZAROBKI

Zarobki wizażystki są niezwykle trudne do uśredniania; zależą ściśle od miejsca zatrudnienia i umiejętności danej osoby.

Praca Wizażystka
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Zarządzanie hotelem i zatrudnionymi w nim pracownikami to niełatwe zadanie, za które odpowiada manager obiektu. To on musi dbać o najwyższą jakość świadczonych usług i wizerunek hotelu. Jakie obowiązki ma osoba zatrudniona na tym stanowisku? Co cechuje dobrego managera? Dziś mamy dla Was kluczowe informacje na temat tego odpowiedzialnego i perspektywicznego stanowiska.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.