Lista stanowisk - Service Delivery Manager

Service Delivery Manager

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Service Delivery Manager stanowi pierwszą linię kontaktu dla klientów wewnętrznych oraz zewnętrznych i zajmuje się świadczeniem dla nich usług serwisowych o jak najwyższej jakości. Kontaktuje się z nimi bezpośrednio w celu poznania potrzeb, zaproponowania nowych rozwiązań lub ulepszeniu już funkcjonujących procesów. Realizuje projekty z zakresu finansów, Cloud Computing oraz infrastruktury IT zgodnie z polityką bezpieczeństwa. Ściśle współpracuje z szefami swojego działu i do nich raportuje swoją pracę i jej efekty. Odpowiada także za wprowadzanie nowych członków zespołu w realizowane procesy, zarządzanie zespołem oraz rozwój pracowników poprzez coaching i mentoring.

WYMAGANIA

Service Deliery Manager powinien posiadać wykształcenie wyższe. W zależności od branży, w której chce podjąć pracę, może ono być o profilu technicznym, informatycznym czy finansowo-księgowym. Najważniejsze jest jednak praktycznie doświadczenie w koordynacji i realizacji projektów dla klientów – musi ono sięgać przynajmniej 2-3 lat. Konieczna jest także dobra znajomość języka angielskiego oraz wiedza w zakresie zawierania umów, przepisów prawnych i outsourcing oraz znajomość SAP i MS OFFICE.

Z umiejętności „miękkich” konieczna jest orientacja na klienta i umiejętność budowania trwałych relacji biznesowych, zdolności negocjacyjne, komunikatywność, doskonała organizacja pracy własnego, jak również całego zespołu oraz multizadaniowość , czyli koordynowanie kilku projektów jednocześnie.

WARUNKI PRACY

Praca wykonywana jest w biurze firmy, ale sporą jej część mogą zajmować wyjazdy służbowe do klienta związane z prezentacją, dostarczaniem nowych usług lub ulepszaniem tych, które już funkcjonują.  W zakres obowiązków wchodzą więc liczne kontakty z wieloma ludźmi  (osobiste lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej). Praca często wykracza poza „tradycyjne” godziny, więc wymaga elastyczności i dyspozycyjności. Stale towarzyszy jej stres i presja czasu, dlatego konieczna jest umiejętność radzenia sobie i postępowania w takich sytuacjach.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Service Delivery Manager może szukać pracy w międzynarodowych firmy z branży consultingowej, outsourcingowej czy  IT, które dostarczają klientom nowoczesne rozwiązania i potrzebują specjalistów w zakresie ich wdrażania i późniejszego wsparcia merytorycznego. Można rozpocząć karierę np., na stanowisku asystenckim i stopniowo wspinać się w hierarchii firmy. Pracownikom przysługuję różnorodne szkolenia i kursy, przez które mogą podnosić swoją wiedzę.

ZAROBKI
Zarobki Service Delivery Managera są bardzo atrakcyjne.  Średnia płaca na tym stanowisku wynosi 7-8 tys. zł, a najlepiej wynagradzani osiągają nawet 14-20 tys. Pensja zależy od branży, rodzaju firmy i doświadczenia zawodowego.

Praca Service Delivery Manager
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?