Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Menedżer ds. Logistyki (Logistics Manager)

Lista stanowisk - Menedżer ds. Logistyki (Logistics Manager)

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

  • Lider zespołu dostaw LTL i ekspresowych

    AsstrA Polska sp. z o.o.   Warszawa    praca hybrydowa / stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Zakres obowiązków: Dbałość o terminową realizację zleceń Utrzymanie długotrwałych relacji z klientami; Ustalanie konkurencyjnych cen transportu; Analiza trendów rynkowych; Planowanie tras dostaw Przygotowywanie ofert oraz prowadzenie negocjacji Zarządzanie zespołem działu
  • Team Leader w dziale LTL & Express Delivery Europe

    AsstrA Polska sp. z o.o.   Warszawa    praca hybrydowa / stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    Zakres obowiązków: Zapewnienie odpowiedniej liczby zleceń i zdolności transportowych oraz terminowa realizacja zleceń; Pozyskiwanie, utrzymywanie i rozwijanie relacji z klientami; Ustalanie konkurencyjnych cen transportu i analiza trendów rynkowych; Planowanie tras dostaw i zapewnienie...

Menedżer ds. Logistyki (Logistics Manager)

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Logstics Manager, tłumaczony po prostu jako Menedżer do spraw logistyki, jest kierownikiem zespołu zajmującego się koordynacją i organizacją procesów logistycznych w firmie lub przedsiębiorstwie. Menedżer opracowuje wewnętrzne normy i procedury, prowadzi szkolenia dla pracowników, sporządza niezbędną dokumentację i nadzoruje prace podległego personelu. Jego celem jest stworzenie i zarządzanie siecią podwykonawców, dostawców, negocjowanie warunków zawieranych umów, wdrażanie norm jakościowych, etc. Osoba obsadzona na tym stanowisku kontroluje generowane na bieżąco wyniki finansowe i przygotowuje okresowe raporty na ręce bezpośrednich przełożonych.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem decydującym o przebiegu rozmów kwalifikacyjnych w przypadku osób ubiegających się o posadę Menedżera do spraw logistyki jest kwestia posiadanego przez nie wykształcenia; ekonomicznego, najchętniej uzupełnionego o studia podyplomowe w zakresie logistyki. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydatów – kilkuletnie na stanowisku kierowniczym związanym z podobnym zakresem obowiązków. Kierowniczy charakter stanowiska wymusza konieczność posiadania zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, organizacji pracy własnej i podległego personelu. Niezbędne okażą się także świadomość kosztowa i znajomość obowiązujących przepisów prawnych w tym zakresie.


WARUNKI PRACY

Praca na tym stanowisku sprowadza się głównie do wykonywania czynności kontrolnych, koordynacyjnych i organizacyjnych. Menedżer wielokrotnie kontaktuje się z licznymi jednostkami zaangażowanymi w procesy logistyczne.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne firmy i przedsiębiorstwa należące do różnorodnych branży i sektorów rynku – w każdym spośród przypadków konieczna będzie dogłębna znajomość specyfiki danej działalności.


ZAROBKI

Średnie zarobki na stanowisku Logistics Managera utrzymują się w przedziale od 6000 do 9000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Menedżer ds. Logistyki (Logistics Manager)
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Kadra zarządzająca

  • Senior Optimization Lead

    DHL Supply Chain (Poland) Sp. z o.o.   Warszawa    praca mobilna
    menedżer  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    As a Value Creation Team Lead, you will build, lead, and develop a dedicated team focused on driving continuous improvement initiatives for our Lead Logistics Partner customers. Your role will emphasize achieving contractual and budgetary objectives related to value creation, savings, and strategic...
  • Kierownik ds. Logistyki

    Silva Sp. z o.o.   Mielec    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Do obowiązków osoby na tym stanowisku należeć będzie m.in.: Koordynacja transportów intermodalnych dla potrzeb zakładów produkcyjnych Kronospan; Odpowiedzialność za transport surowca do produkcji oraz wyrobów gotowych do klienta; Koordynacja transportów krajowych i exportowych na terenie...

Najnowsze artykuły

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?