Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Menedżer ds. Logistyki (Logistics Manager)

Lista stanowisk - Menedżer ds. Logistyki (Logistics Manager)

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

  • Zastępca Dyrektora Logistyki

    AGATA Spółka Akcyjna   Katowice    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    8 godz.
    Twój zakres obowiązków: Stała współpraca i wsparcie Dyrekcji Logistyki w zakresie: zarządzania Biurem Logistyki; zarządzania zespołem rozproszonym Koordynatorów Magazynowych i Audytu Wewnętrznego; kontroli i nadzoru nad pracą Magazynów Handlowych; kontroli i nadzoru nad pracą Centrum...
  • Koordynator ds. importu / logistyki

    MPM agd S.A.   Żyrardów    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    Organizacja oraz koordynowanie importu głównie z Chin i z Turcji (FTL/FCL). Szeroko rozumiana współpraca z operatorami logistycznymi. Współpraca z dostawcami w zakresie organizacji transportu. Koordynacja obiegu dokumentacji handlowej. Współpraca z Agencjami Celnymi, przygotowywanie...

Menedżer ds. Logistyki (Logistics Manager)

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Logstics Manager, tłumaczony po prostu jako Menedżer do spraw logistyki, jest kierownikiem zespołu zajmującego się koordynacją i organizacją procesów logistycznych w firmie lub przedsiębiorstwie. Menedżer opracowuje wewnętrzne normy i procedury, prowadzi szkolenia dla pracowników, sporządza niezbędną dokumentację i nadzoruje prace podległego personelu. Jego celem jest stworzenie i zarządzanie siecią podwykonawców, dostawców, negocjowanie warunków zawieranych umów, wdrażanie norm jakościowych, etc. Osoba obsadzona na tym stanowisku kontroluje generowane na bieżąco wyniki finansowe i przygotowuje okresowe raporty na ręce bezpośrednich przełożonych.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem decydującym o przebiegu rozmów kwalifikacyjnych w przypadku osób ubiegających się o posadę Menedżera do spraw logistyki jest kwestia posiadanego przez nie wykształcenia; ekonomicznego, najchętniej uzupełnionego o studia podyplomowe w zakresie logistyki. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydatów – kilkuletnie na stanowisku kierowniczym związanym z podobnym zakresem obowiązków. Kierowniczy charakter stanowiska wymusza konieczność posiadania zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, organizacji pracy własnej i podległego personelu. Niezbędne okażą się także świadomość kosztowa i znajomość obowiązujących przepisów prawnych w tym zakresie.


WARUNKI PRACY

Praca na tym stanowisku sprowadza się głównie do wykonywania czynności kontrolnych, koordynacyjnych i organizacyjnych. Menedżer wielokrotnie kontaktuje się z licznymi jednostkami zaangażowanymi w procesy logistyczne.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne firmy i przedsiębiorstwa należące do różnorodnych branży i sektorów rynku – w każdym spośród przypadków konieczna będzie dogłębna znajomość specyfiki danej działalności.


ZAROBKI

Średnie zarobki na stanowisku Logistics Managera utrzymują się w przedziale od 6000 do 9000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Menedżer ds. Logistyki (Logistics Manager)
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Kadra zarządzająca

  • Kierownik ds. Planowania i Logistyki

    CEVA Logistics Poland Sp. z o.o.   Magnice    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    ZADANIA NA STANOWISKU PRACY Przekształcanie danych prognostycznych w plan wydajności, odpowiednia koordynacja zasobów wewnętrznych i zewnętrznych Podejmowanie odpowiednich działań niezbędnych do zapewnienia kompleksowego planu realizacji celów w zakresie wydajności usług zarządzanie i...

Najnowsze artykuły

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

Powódź w Polsce – jakie prawa ma pracownik? Obowiązki pracodawcy

Powódź w Polsce – jakie prawa ma pracownik? Obowiązki pracodawcy

Powódź to nie tylko ogromne straty dobytku, zagrożenie dla życia i zdrowia, ale też lęk o przyszłość i zapewnienie środków do życia. Wskutek powodzi wiele osób nie pojawiło się dziś w pracy – i prawdopodobnie szybko do niej nie wróci. Jakie prawa przysługują pracownikowi w czasie powodzi? Jak skorzystać z tzw. zwolnienia od pracy z powodu siły wyższej?

Prokrastynacja – czym jest, po czym poznać chorobę cywilizacyjną, przyczyny

Prokrastynacja – czym jest, po czym poznać chorobę cywilizacyjną, przyczyny

„Dziś już na pewno wykonam to zadanie. Dziś, nie jutro. Muszę to zrobić teraz. W końcu to ostateczny termin, czy raczej trzeci ostateczny, bo dwa poprzednie udało się przesunąć..." A potem, mimo silnej presji i motywacji, orientujesz się, że minął dzień, a Ty znów niczego nie zrobiłeś. Brzmi znajomo? A jednak z prokrastynacją można wygrać! Oto co może pomóc w walce z odkładaniem na później.

Praca zdalna a zdrowie psychiczne – wywiad z psycholog dr Beatą Rajbą

Praca zdalna a zdrowie psychiczne – wywiad z psycholog dr Beatą Rajbą

– Mitem jest to, że era pracy zdalnej dobiega końca – zauważa psycholog dr Beata Rajba. Wyjaśnia, że najlepiej w home office radzą sobie ci, którzy są z natury sumienni, bo nie potrzebują stałej motywacji i nadzoru. Kłopoty mogą mieć zaś ci, którym bez presji trudno przestrzegać deadline'ów, a także osoby z wysokim lękiem społecznym: w izolacji czują się dobrze, ale ich fobia się pogłębia.

Alergik w pracy

Alergik w pracy

Zatkany nos i ból głowy jesienią zwykle tłumaczymy sezonowym przeziębieniem. Tymczasem powodem złego samopoczucia może być też alergia. I choć doskwiera także w pracy, wielu ją ukrywa. – Pracownicy najczęściej nie są zainteresowani rozpoznaniem choroby zawodowej i nie zgłaszają objawów chorobowych w trakcie badań okresowych – zauważa ​​prof. dr hab. n. med. Cezary Pałczyński. Dlaczego?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Systemy ATS wybierające CV, chatboty rekrutacyjne, algorytmy AI analizujące wideo z rozmów o pracę... Brzmi jak science fiction, a taka już jest rzeczywistość procesów rekrutacji. – Przygotowanie CV z myślą o AI jest kluczowe, by przejść z sukcesem wstępną selekcję – tłumaczy ekspertka HR Agnieszka Ciećwierz. Jak napisać CV „pod algorytm" i gdzie jeszcze spodziewać się weryfikacji przez AI?