Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Kierownik Działu Technologicznego

Lista stanowisk - Kierownik Działu Technologicznego

Kierownik Działu Technologicznego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik działu technologicznego, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za nadzorowanie i koordynowanie prac działu technologicznego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Osoba zatrudniona na tym stanowisku sprawuje nadzór technologiczny nad kolejnymi fazami procesu produkcji, prowadzi szczegółową analizę zdolności produkcyjnych przedsiębiorstwa, opracowuje lub weryfikuje plany kosztowe, szacuje zdolność produkcyjną przedsiębiorstwa, decyduje lub współdecyduje w zakresie wdrażania nowych technologii na terenie przedsiębiorstwa. Kierownik sporządza lub weryfikuje dokumentację techniczną z prowadzonych na terenie przedsiębiorstwa działań, nadzoruje i koordynuje prace podległego personelu i wyznacza zadania dla poszczególnych stanowisk pracy.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, stawianym przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze kierownika działu technologicznego jest konieczność posiadania wyższego wykształcenia technicznego, pozyskanego w ramach jednego z kierunków politechniki oraz obszernej wiedzy z zakresu dziedziny produkcji lub przemysłu której dotyczy prowadzona w danym miejscu pracy działalność. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydatów, pozyskane przez nich w pracy na stanowisku o podobnym zakresie podejmowanych obowiązków (w tym na stanowisku kierowniczym) i w podobnej branży. Niezbędne okażą się zdolności kierowania kapitałem ludzkim, świadomość kosztowa, zdolności analityczne i numeryczne.


WARUNKI PRACY

Praca kierownika działu technologicznego skupia się wokół realizacji zadań natury organizacyjnej, koordynowania i nadzorowania prac podległego personelu i podejmowania decyzji strategicznych dla funkcjonowania działu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne przedsiębiorstwa produkcyjne o różnorodnym charakterze prowadzonej działalności.


ZAROBKI

Średnia pensja pracownika na tym stanowisku szacowana jest na 3500 złotych netto miesięcznie.

Praca Kierownik Działu Technologicznego
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?