Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Kierownik ds. Marketingu (Marketing Manager)

Lista stanowisk - Kierownik ds. Marketingu (Marketing Manager)

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

  • Kierowniczka / Kierownik ds. marketingu produktowego

    Holcim Polska S.A   Warszawa    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    5 dni
    Zadania, które na Ciebie czekają: Odpowiedzialność za rozwój nowych oraz już istniejących produktów i rozwiązań. Analiza istniejącej oferty i możliwości produkcyjnych pod kątem wykorzystania zidentyfikowanych szans rynkowych (market opportunities). Opracowywanie strategii i planu...

Kierownik ds. Marketingu (Marketing Manager)

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Marketing Manager, czyli po prostu Kierownik do spraw marketingu, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za kreowanie i nadzorowanie realizacji strategii marketingowej firmy lub przedsiębiorstwa w szerokim tego sformułowania znaczeniu. Osoba obsadzona na tym stanowisku uczestniczy w przygotowywaniu materiałów reklamowych i promocyjnych i zatwierdza ich ostateczną formę i treść, negocjuje warunki współpracy z wykonawcami i podwykonawcami, ustala szczegóły prowadzonych kampanii, analizuje badania rynkowe prowadzone przez adekwatny dział, organizuje warunki formalne dla prowadzenia kampanii reklamowej. Kierownik uczestniczy w realizacji strategii marketingowej na każdym etapie, jako najbardziej doświadczony w tym zakresie specjalista prowadzi szkolenia i opracowuje wewnętrzne normy i procedury, których przestrzeganie weryfikuje osobiście.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, stawianym przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze Marketing Managera jest bez wątpienia kwestia posiadanego przez nie wykształcenia. Preferowani są absolwenci kierunków ekonomicznych, przede wszystkim marketingu i zarządzania, często wzbogaconego o dodatkowe studia podyplomowe, różnorodne kursy i szkolenia specjalistyczne. Potencjalni pracodawcy zwracają jednak szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie kandydatów, pozyskane przez nich w pracy na stanowisku związanym z kreowaniem strategii marketingowej przedsiębiorstwa, w tym na stanowisku kierowniczym. Niezbędne w tym zawodzie cechy osobowościowe to z pewnością ponadprzeciętna kreatywność, komunikatywność, zdolności zarządzania kapitałem ludzkim i budżetem, umiejętności analityczne i zawodowa intuicja.


WARUNKI PRACY

Praca Marketing Managera skupia się wokół wykonywania szeregu różnorodnych czynności mających decydujący wpływ na kreowanie i realizację strategii marketingowej firmy, przedsiębiorstwa lub instytucji. Szczegółowy zakres obowiązków jest ściśle zależny od miejsca zatrudnienia.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne firmy i przedsiębiorstwa należące do różnorodnych branży i sektorów rynku – w każdym spośród przypadków konieczna będzie dogłębna znajomość specyfiki danej działalności.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 5000 złotych brutto miesięcznie i sięgają nawet 20 000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Kierownik ds. Marketingu (Marketing Manager)
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?