Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Kierownik ds. Informatyki (Chief Information Officer)

Lista stanowisk - Kierownik ds. Informatyki (Chief Information Officer)

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

  • Regional IT Business Partner

    DHL Supply Chain (Poland) Sp. z o.o.   Warszawa    praca hybrydowa
    menedżer  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    6 dni
    Who drives our World? You Do! Together we create a chain of professionals - become our link! Your role: You will be responsible for managing IT operations in the region, focusing on implementing and developing IT solutions for key clients across various logistics sectors, including automotive and...

Kierownik ds. Informatyki (Chief Information Officer)

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Chief Information Officer, tłumaczony także jako kierownik lub dyrektor do spraw informatyki, jest głównym organem decyzyjnym w zakresie systemów informatycznych funkcjonujących na terenie firmy, przedsiębiorstwa lub instytucji. Kierownik organizuje i implementuje systemy informatyczne w jej obrębie, opracowuje budżet przewidziany na zakup sprzętu i oprogramowania, prowadzi rekrutację nowych pracowników działu IT, przygotowuje wewnętrzne normy i procedury użytkowania sprzętu i technologii obecnych w firmie, prowadzi szkolenia z zakresu ich obsługi i wykorzystania, etc. Szczegółowy zakres obowiązków osób obsadzonych na tym stanowisku jest uzależniony od charakteru danej branży.


WYMAGANIA

Pierwszym i zdecydowanie najważniejszym wymogiem stawianym przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze Kierownika ds. Informatyki jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni technicznej, zaświadczeń o przebytych kursach i szkoleniach, ewentualnie portfolio potwierdzającego znajomość konkretnych technologii, języków programowania, etc. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydatów, pozyskane w pracy na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków, w tym na stanowisku kierowniczym. Niezbędne okażą się także zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, umiejętności numeryczne i analityczne, świadomość budżetowa, znajomość sprzętu, oprogramowania i technologii wykorzystywanych w obrębie miejsca zatrudnienia.


WARUNKI PRACY

Praca kierownika ds. Informatyki sprowadza się do podejmowania decyzji strategicznych z punktu widzenia firmy w swoim dziale. Kierownik nadzoruje i koordynuje prace podległego personelu, opracowuje i wdraża technologie mające zmaksymalizować wydajność funkcjonowania wszystkich działów w miejscu jego zatrudnienia.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne firmy i przedsiębiorstwa należące do różnorodnych branży i sektorów rynku – w każdym spośród przypadków konieczna będzie dogłębna znajomość specyfiki danej działalności.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku są adekwatne do ponoszonej odpowiedzialności i zakresu podejmowanych obowiązków – zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 10 000 do 30 000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Kierownik ds. Informatyki (Chief Information Officer)
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?