Lista stanowisk - Dyrektor Regionu

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

  • Dyrektor Działu Exportu

    Rotenso - Grupa Thermosilesia   Ruda Śląska    praca stacjonarna
    dyrektor  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Będziesz odpowiedzialny/a za: zarządzanie Działem Exportu; efektywną realizacja założonych celów sprzedażowych poprzez Dział Exportu; tworzenie, realizowanie oraz koordynowanie strategii biznesowej skoncentrowanej na rozwoju firmy i wynikach sprzedażowych; rozbudowę zespołów...

Dyrektor Regionu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor regionu to osoba odpowiedzialna za poprawne funkcjonowanie regionalnych oddziałów firmy macierzystej. Osoba obsadzona na tym stanowisku prowadzi szereg działań, mających zapewnić stabilność jednostek, funkcjonujących w danym regionie, oraz maksymalizację, generowanych przez nie wyników finansowych, przy jednoczesnym zachowaniu odgórnej polityki firmy. Dyrektor regionu ma wolną rękę w podejmowaniu wielu decyzji, dotyczących bieżącej działalności oddziałów, takich jak dobór pracowników niższego szczebla, czy kreowanie ścieżki zawodowej osób dotychczas zatrudnionych. Dyrektor zarządza budżetem, przewidzianym dla podległego mu oddziału, lub oddziałów, kontroluje jego realizowanie, a także składa raporty ze wszystkich obszarów działalności, szczególnie zaś wyników finansowych, osiąganych w danym regionie, na ręce dyrektora generalnego.


WYMAGANIA

Wśród licznych wymagań kwalifikacyjnych, stawianych przed kandydatem na stanowisko dyrektora regionu, najważniejszym jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej, na kierunku takim jak marketing i zarządzanie lub podobnym. Niezbędne będzie także wieloletnie doświadczenie, w tym na stanowisku kierowniczym, oczywiście w branży, w której zawiera się działalność firmy, oferującej wolny wakat. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi posiadać obszerną wiedzę z pogranicza różnych dziedzin, oraz umiejętności zarządzania kapitałem ludzkim, samoorganizacji pracy własnej i podległego personelu, podejmowania strategicznych decyzji pod presją czasu, oraz wiele cech personalnych takich jak odpowiedzialność, samodzielność, czy zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków.


WARUNKI PRACY

Praca dyrektora regionu łączy w sobie cechy wielu stanowisk; miejscem pracy dyrektora jest przede wszystkim siedziba oddziału, lub oddziałów, którymi zarządza, jednak osoba zatrudniona na tym stanowisku kontaktuje się także bezpośrednio ze strategicznymi kontrahentami firmy i zewnętrznymi instytucjami finansowymi. Dyrektor otrzymuje służbowy telefon komórkowy, przenośny komputer i samochód.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje w dużych firmach, posiadających wiele oddziałów w różnych częściach kraju, między innymi w branży bankowości i finansów.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku przeważnie przekraczają kwotę 20000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Dyrektor Regionu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

Powódź w Polsce – jakie prawa ma pracownik? Obowiązki pracodawcy

Powódź w Polsce – jakie prawa ma pracownik? Obowiązki pracodawcy

Powódź to nie tylko ogromne straty dobytku, zagrożenie dla życia i zdrowia, ale też lęk o przyszłość i zapewnienie środków do życia. Wskutek powodzi wiele osób nie pojawiło się dziś w pracy – i prawdopodobnie szybko do niej nie wróci. Jakie prawa przysługują pracownikowi w czasie powodzi? Jak skorzystać z tzw. zwolnienia od pracy z powodu siły wyższej?

Prokrastynacja – czym jest, po czym poznać chorobę cywilizacyjną, przyczyny

Prokrastynacja – czym jest, po czym poznać chorobę cywilizacyjną, przyczyny

„Dziś już na pewno wykonam to zadanie. Dziś, nie jutro. Muszę to zrobić teraz. W końcu to ostateczny termin, czy raczej trzeci ostateczny, bo dwa poprzednie udało się przesunąć..." A potem, mimo silnej presji i motywacji, orientujesz się, że minął dzień, a Ty znów niczego nie zrobiłeś. Brzmi znajomo? A jednak z prokrastynacją można wygrać! Oto co może pomóc w walce z odkładaniem na później.

Praca zdalna a zdrowie psychiczne – wywiad z psycholog dr Beatą Rajbą

Praca zdalna a zdrowie psychiczne – wywiad z psycholog dr Beatą Rajbą

– Mitem jest to, że era pracy zdalnej dobiega końca – zauważa psycholog dr Beata Rajba. Wyjaśnia, że najlepiej w home office radzą sobie ci, którzy są z natury sumienni, bo nie potrzebują stałej motywacji i nadzoru. Kłopoty mogą mieć zaś ci, którym bez presji trudno przestrzegać deadline'ów, a także osoby z wysokim lękiem społecznym: w izolacji czują się dobrze, ale ich fobia się pogłębia.

Alergik w pracy

Alergik w pracy

Zatkany nos i ból głowy jesienią zwykle tłumaczymy sezonowym przeziębieniem. Tymczasem powodem złego samopoczucia może być też alergia. I choć doskwiera także w pracy, wielu ją ukrywa. – Pracownicy najczęściej nie są zainteresowani rozpoznaniem choroby zawodowej i nie zgłaszają objawów chorobowych w trakcie badań okresowych – zauważa ​​prof. dr hab. n. med. Cezary Pałczyński. Dlaczego?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Systemy ATS wybierające CV, chatboty rekrutacyjne, algorytmy AI analizujące wideo z rozmów o pracę... Brzmi jak science fiction, a taka już jest rzeczywistość procesów rekrutacji. – Przygotowanie CV z myślą o AI jest kluczowe, by przejść z sukcesem wstępną selekcję – tłumaczy ekspertka HR Agnieszka Ciećwierz. Jak napisać CV „pod algorytm" i gdzie jeszcze spodziewać się weryfikacji przez AI?