Lista stanowisk - Dyrektor Pionu Kredytów

Dyrektor Pionu Kredytów

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor pionu kredytów jest głównym koordynatorem działalności kredytowej banku. Osoba zatrudniona na tym stanowisku analizuje ryzyko kredytowe i opracowuje wewnętrzne procedury, mające tę wartość minimalizować. Dyrektor nadzoruje procesy decyzyjne w zakresie przyznawania kredytów, będąc jednocześnie ostatecznym głosem w tej materii. Jako najbardziej doświadczony spośród specjalistów do spraw kredytów, dyrektor wdraża normy postępowania w procesie przyznawania kredytów, oraz kontroluje ich stosowanie przez podległy personel. Dyrektor koordynuje także działania windykacyjne w zarządzanym przez siebie dziale. Dyrektor pionu kredytów decyduje o przyjmowaniu nowych pracowników, a także organizuje ścieżki zawodowe aktualnie zatrudnionych specjalistów.


WYMAGANIA

Wymagania najczęściej spotykane w postępowaniu rekrutacyjnym na stanowisko dyrektora pionu kredytów to przede wszystkim wyższe wykształcenie ekonomiczne, oraz wieloletnie doświadczenie, zdobyte w branży bankowości, na stanowisku związanym z obsługą kredytową. Od dyrektora wymaga się zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, organizowania pracy własnej i podległego personelu, a także dogłębnej znajomości przepisów prawa, związanego z prowadzoną działalnością, oraz bieżącego otoczenia rynkowego. Wiedza z zakresu zarządzania jest równie istotna, podobnie jak ponadprzeciętne zdolności numeryczne i analityczne, oraz obsługa komputera na poziomie zaawansowanym.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy dyrektora pionu kredytów jest przestrzeń biurowa banku lub jego oddziału, większość obowiązków wykonywana jest za pośrednictwem komputera. Dyrektor kontaktuje się z pracownikami podległego sobie działu, a także z pozostałymi jednostkami organizacyjnymi banku i przedstawicielami instytucji zewnętrznych. Dyrektor utrzymuje również kontakty ze strategicznymi klientami banku. Osoba obsadzona na tym stanowisku otrzymuje zazwyczaj służbowy telefon komórkowy, przenośny komputer i samochód.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko dyrektora pionu kredytów funkcjonuje w branży bankowości.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku kształtują się w przedziale od kilkunastu do ponad dwudziestu tysięcy złotych miesięcznie, w zależności od wielkości oddziału banku i stażu pracownika.

Praca Dyrektor Pionu Kredytów
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

Powódź w Polsce – jakie prawa ma pracownik? Obowiązki pracodawcy

Powódź w Polsce – jakie prawa ma pracownik? Obowiązki pracodawcy

Powódź to nie tylko ogromne straty dobytku, zagrożenie dla życia i zdrowia, ale też lęk o przyszłość i zapewnienie środków do życia. Wskutek powodzi wiele osób nie pojawiło się dziś w pracy – i prawdopodobnie szybko do niej nie wróci. Jakie prawa przysługują pracownikowi w czasie powodzi? Jak skorzystać z tzw. zwolnienia od pracy z powodu siły wyższej?

Prokrastynacja – czym jest, po czym poznać chorobę cywilizacyjną, przyczyny

Prokrastynacja – czym jest, po czym poznać chorobę cywilizacyjną, przyczyny

„Dziś już na pewno wykonam to zadanie. Dziś, nie jutro. Muszę to zrobić teraz. W końcu to ostateczny termin, czy raczej trzeci ostateczny, bo dwa poprzednie udało się przesunąć..." A potem, mimo silnej presji i motywacji, orientujesz się, że minął dzień, a Ty znów niczego nie zrobiłeś. Brzmi znajomo? A jednak z prokrastynacją można wygrać! Oto co może pomóc w walce z odkładaniem na później.

Praca zdalna a zdrowie psychiczne – wywiad z psycholog dr Beatą Rajbą

Praca zdalna a zdrowie psychiczne – wywiad z psycholog dr Beatą Rajbą

– Mitem jest to, że era pracy zdalnej dobiega końca – zauważa psycholog dr Beata Rajba. Wyjaśnia, że najlepiej w home office radzą sobie ci, którzy są z natury sumienni, bo nie potrzebują stałej motywacji i nadzoru. Kłopoty mogą mieć zaś ci, którym bez presji trudno przestrzegać deadline'ów, a także osoby z wysokim lękiem społecznym: w izolacji czują się dobrze, ale ich fobia się pogłębia.

Alergik w pracy

Alergik w pracy

Zatkany nos i ból głowy jesienią zwykle tłumaczymy sezonowym przeziębieniem. Tymczasem powodem złego samopoczucia może być też alergia. I choć doskwiera także w pracy, wielu ją ukrywa. – Pracownicy najczęściej nie są zainteresowani rozpoznaniem choroby zawodowej i nie zgłaszają objawów chorobowych w trakcie badań okresowych – zauważa ​​prof. dr hab. n. med. Cezary Pałczyński. Dlaczego?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Systemy ATS wybierające CV, chatboty rekrutacyjne, algorytmy AI analizujące wideo z rozmów o pracę... Brzmi jak science fiction, a taka już jest rzeczywistość procesów rekrutacji. – Przygotowanie CV z myślą o AI jest kluczowe, by przejść z sukcesem wstępną selekcję – tłumaczy ekspertka HR Agnieszka Ciećwierz. Jak napisać CV „pod algorytm" i gdzie jeszcze spodziewać się weryfikacji przez AI?