Lista stanowisk - Dyrektor Operacyjny

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

  • ALEKSANDRA BOGDANOWICZ BUSINESS ADVISORY
    menedżer  umowa o pracę  pełny etat   12 000 - 15 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    Co będziesz robić: Opracowywać i wdrażać strategię działania firmy zapewniającą spójność z celami biznesowymi; Zarządzać codziennymi działaniami operacyjnymi, w tym alokacją zasobów, zarządzaniem zespołem i optymalizacją procesów; Monitorować wskaźniki wydajności firmy,...
  • Dyrektor Operacyjny

    "Biznes na Plus" Grzegorz Wołyniec   Budzyń    praca zdalna / hybrydowa / stacjonarna
    dyrektor  umowa o pracę  pełny etat   25 000 - 35 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    8 dni
    Odpowiedzialny za całokształt zarządzania i nadzór nad codzienną działalnością spółki. Formułowanie i wdrażanie celów strategicznych firmy w celu poprawy efektywności i zysków. Kierowanie i koordynowanie pracy różnych działów w celu zapewnienia sprawnego przebiegu procesów...

Dyrektor Operacyjny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor operacyjny realizuje strategię firmy w powierzonym mu oddziale, jest odpowiedzialny za maksymalizację zysków finansowych, generowanych przez dany oddział. Dyrektor współpracuje z podległymi działami w celu ciągłego usprawniania wewnętrznych mechanizmów organizacji pracy, zatwierdza budżet i uczestniczy w procesie planowania i wdrażania nowych produktów. Dyrektor operacyjny analizuje wyniki finansowe zarządzanego przez siebie oddziału i podejmuje działania, mające je zwiększyć, dbając jednocześnie o zgodność prowadzonych operacji z odgórną strategią firmy macierzystej. Osoba obsadzona na tym stanowisku ma wymierny wpływ na rekrutację nowych pracowników, oraz kształtowanie ścieżki zawodowej osób aktualnie zatrudnionych w oddziale, oczywiście w ścisłej współpracy z dyrektorem generalnym, który jest bezpośrednim przełożonym dyrektora operacyjnego.


WYMAGANIA

Wśród licznych wymagań stawianych przed kandydatami na stanowisko dyrektora operacyjnego, najistotniejszym wymogiem jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej, a także obszerna wiedza z zakresu zarządzania i marketingu. Niemniej ważne jest wieloletnie doświadczenie, zdobyte w instytucji obracającej się w tej samej branży, w tym na stanowisku kierowniczym. Charakter stanowiska wymusza konieczność posiadania szczególnych zdolności interpersonalnych, zarządzania kapitałem ludzkim, oraz samoorganizacji pracy własnej i podległego personelu. Dyrektor operacyjny musi być dogłębnie zaznajomiony z bieżącym otoczeniem rynkowym, przepisami prawnymi, dotyczącymi prowadzonej przez firmę działalności, obsługiwać komputer na poziomie zaawansowanym.


WARUNKI PRACY

Praca dyrektora operacyjnego wiąże w sobie elementy pracy biurowej – między innymi sporządzanie raportów z wyników finansowych, osiąganych przez oddział, czy analizowanie dokumentacji, lecz opiera się również na częstych kontaktach z pracownikami podległych działów, szczególnie ważnymi kontrahentami i klientami.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje w wielu branżach, głównie w dużych firmach, posiadających liczne oddziały regionalne.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku zawierają się w przedziale od kilkunastu do trzydziestu tysięcy złotych miesięcznie brutto.

Praca Dyrektor Operacyjny
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?