Lista stanowisk - Dyrektor Operacyjny

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

Dyrektor Operacyjny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor operacyjny realizuje strategię firmy w powierzonym mu oddziale, jest odpowiedzialny za maksymalizację zysków finansowych, generowanych przez dany oddział. Dyrektor współpracuje z podległymi działami w celu ciągłego usprawniania wewnętrznych mechanizmów organizacji pracy, zatwierdza budżet i uczestniczy w procesie planowania i wdrażania nowych produktów. Dyrektor operacyjny analizuje wyniki finansowe zarządzanego przez siebie oddziału i podejmuje działania, mające je zwiększyć, dbając jednocześnie o zgodność prowadzonych operacji z odgórną strategią firmy macierzystej. Osoba obsadzona na tym stanowisku ma wymierny wpływ na rekrutację nowych pracowników, oraz kształtowanie ścieżki zawodowej osób aktualnie zatrudnionych w oddziale, oczywiście w ścisłej współpracy z dyrektorem generalnym, który jest bezpośrednim przełożonym dyrektora operacyjnego.


WYMAGANIA

Wśród licznych wymagań stawianych przed kandydatami na stanowisko dyrektora operacyjnego, najistotniejszym wymogiem jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej, a także obszerna wiedza z zakresu zarządzania i marketingu. Niemniej ważne jest wieloletnie doświadczenie, zdobyte w instytucji obracającej się w tej samej branży, w tym na stanowisku kierowniczym. Charakter stanowiska wymusza konieczność posiadania szczególnych zdolności interpersonalnych, zarządzania kapitałem ludzkim, oraz samoorganizacji pracy własnej i podległego personelu. Dyrektor operacyjny musi być dogłębnie zaznajomiony z bieżącym otoczeniem rynkowym, przepisami prawnymi, dotyczącymi prowadzonej przez firmę działalności, obsługiwać komputer na poziomie zaawansowanym.


WARUNKI PRACY

Praca dyrektora operacyjnego wiąże w sobie elementy pracy biurowej – między innymi sporządzanie raportów z wyników finansowych, osiąganych przez oddział, czy analizowanie dokumentacji, lecz opiera się również na częstych kontaktach z pracownikami podległych działów, szczególnie ważnymi kontrahentami i klientami.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje w wielu branżach, głównie w dużych firmach, posiadających liczne oddziały regionalne.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku zawierają się w przedziale od kilkunastu do trzydziestu tysięcy złotych miesięcznie brutto.

Praca Dyrektor Operacyjny
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Kadra zarządzająca

  • Główny księgowy / Główna księgowa

    MENTE BUSINESS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ   Kraków, Śródmieście    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat   9 500 - 12 500 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    10 dni
    przeprowadzenie diagnozy potrzeb Klienta w zakresie formy prowadzenia działalności gospodarczej oraz formy opodatkowania; podatkowy audyt działalności Klienta; audyt procesów kadrowych i płacowych Klienta; audyt całości procesów finansowych u Klienta; opracowanie najwyższej jakości...

Najnowsze artykuły

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

W Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu startuje aż 210 polskich sportowców. Razem z nimi liczymy na wspaniałe wyniki i medale olimpijskie. Te ostatnie oznaczają nie tylko wieczne miejsce na kartach historii sportu, ale też pewne zabezpieczenie na przyszłość. Przypominamy, ile wynosi emerytura olimpijska w Polsce i na świecie oraz czy kolor medalu wpływa na wysokość świadczenia. 

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Greckie słowo ergo znaczy: pracować, działać. Ergoterapeuci dzięki technikom łączącym psychoterapię z rehabilitacją ruchową pomagają osobom z niepełnosprawnością, pacjentom po udarach i z chorobami neurologicznymi, a także osobom cierpiącym na depresję. To praca bardzo potrzebna i dająca mnóstwo satysfakcji. Jak wkroczyć na tę ścieżkę kariery i zostać ergoterapeutą?

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wynagrodzenie za urlop to nie wszystko! Pracownicy mogą również otrzymać dofinansowanie do wypoczynku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, czyli popularne „wczasy pod gruszą”. Te, choć brzmią jak relikt przeszłości, nadal są powszechne w wielu firmach. Powszechnie bywają także mylone ze świadczeniem urlopowym. Czym różnią się obie formy dofinansowania i jak z nich skorzystać?

List motywacyjny – schemat i struktura

List motywacyjny – schemat i struktura

Nie jest już tak często stosowany jak niegdyś, jednak list motywacyjny pozostaje jednym z podstawowych dokumentów rekrutacyjnych i warto umieć go napisać. Co więcej, gdy o stanowisko walczą kandydaci o zbliżonych kwalifikacjach, to właśnie ciekawy list może przesądzić o sukcesie w rekrutacji. Sprawdź, co powinno znaleźć się w każdym akapicie listu motywacyjnego oraz uniknij typowych błędów.

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Podczas przeglądania ogłoszeń nagle udało Ci się trafić na jedną lub kilka propozycji, które wydają się być dla Ciebie idealne. Jest tylko jedna przeszkoda. Wskazane przez pracodawców wymagania są wyższe niż Twoje kwalifikacje. Stajesz przed dylematem – czy dopuścić się kłamstwa w CV? Badania pokazują, że wiele osób w takim przypadku wybierze oszustwo, ignorując grożące za nie konsekwencje.

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Dla jednych lato oznacza urlop i wypoczynek, dla innych to okres wzmożonej aktywności zawodowej. Wielu Polaków wykorzystuje gorące miesiace na podreperowanie domowego budżetu w ramach pracy sezonowej: przy zbiorach owoców i warzyw, żniwach, a także w obsłudze turystycznej i gastronomicznej. Zanim zatrudnisz się sezonowo, poznaj swoje prawa pracownicze oraz obowiązki podatkowe.