Lista stanowisk - Dyrektor Medyczny

Dyrektor Medyczny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor medyczny jest osobą, która sprawuje fachowy, merytoryczny nadzór nad ogółem działalności firmy farmaceutycznej. To właśnie dyrektor medyczny koordynuje i kontroluje proces badań klinicznych i laboratoryjnych, a więc bezpośrednio przewodniczy pracy specjalistów ds. badań klinicznych i laboratoryjnych. Dyrektor jako najbardziej doświadczony w tej materii, opracowuje wewnętrzne procedury i normy, mające zmaksymalizować wydajność i efektywność prowadzonych badań, a także kontroluje wypełnianie tychże. Dyrektor na podstawie posiadanej wiedzy z zakresu prawa farmaceutycznego weryfikuje zgodność wdrażanych produktów z jego przepisami, a także uczestniczy w planowaniu strategii handlowej firmy. Dyrektor udziela wsparcia pracownikom, poprzez organizowane okresowo szkolenia.


WYMAGANIA

Pośród wielu wymagań, jakie stawiane są przed kandydatami na stanowisko dyrektora medycznego, szczególnie istotnym jest obowiązek posiadania wyższego wykształcenia medycznego lub farmaceutycznego, a także obszernej wiedzy z zakresu sprzedaży i marketingu. Niemniej ważne w oczach potencjalnych pracodawców jest posiadanie wieloletniego doświadczenia w branży farmaceutycznej, w tym na stanowisku kierowniczym. Charakter posady sugeruje wymóg posiadania zdolności kierowania kapitałem ludzkim, organizowania pracy własnej i podległego personelu. Wymagana jest także dogłębna znajomość prawa farmaceutycznego, oraz znajomość bieżącego otoczenia rynkowego. Oczywiście znajomość obsługi komputera na poziomie zaawansowanym jest także konieczna na tym stanowisku.


WARUNKI PRACY

Praca dyrektora medycznego jest pracą biurową, podczas weryfikowania informacji o produktach i sporządzania dokumentacji. Pozostały czas pracy upływa na kontaktach z pozostałymi działami firmy, oraz strategicznymi klientami i zewnętrznymi instytucjami, zaangażowanymi w działalność firmy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko dyrektora medycznego funkcjonuje w branży farmaceutycznej.


ZAROBKI

Zarobki, podobnie jak w przypadku innych stanowisk, należących do sektora kadry zarządzającej mieszczą się w przedziale od kilkunastu do dwudziestu tysięcy złotych miesięcznie.

Praca Dyrektor Medyczny
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?